Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie kupię szczotki do silnika?


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie, otóż mój ICS t3000 się grzeje i stawiam właśnie na szczotki , lecz nie mogę znaleźć nigdzie... i tu do Was pytanko gdzie muszę szukać, i czy muszą to być koniecznie szczotki do danego typu silnika, czy aby tylko pasowały??

Pozdrawiam.

 

Edyta, sprawdzam na silniku wyjętymc z repliki..., także nie ma oporów etc...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Witam. otóż widziałem te na asgshop, ale ta cena... wrrrrrr

 

Nie mogę się uporać z odgięciem tych dwóch blaszek co trzymają tę plastikową część silnika...

jakieś rady (czym to zrobić)

 

Czy przypadkiem od silników chińskich nadadzą się szczotki?? jeśli tak , to popytam czy ktoś nie ma dobrych nie zużytych szczotek, bo moje nie są odpowiednio wyprofilowane i w tym pewnie tkwi problem , a sam raczej tego nie zrobię , jakoś nie wychodzi a silnik jak się grzał, tak dalej się grzeje...

 

Kurde tylko gdzie dorwać te szczotki , bo puki co nigdzie poza wyżej wymienionym sklepie nie znalazłem..

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Po co chcesz odginać blaszki?

Odginasz/odczepiasz to ramię sprężynki, które jest "nad" szczotką, wtedy sprężynkę możesz bez problemu zdjąć, a szczotka sama wyjedzie.

 

Szczotki i komutator, jak to już Chrupak pisał, przeczyść, następnie zamocuj je tak, żeby mogły głębiej wjechać (luźniej zaczep te miedziane druciki z nich wychodzące), podłącz silnik do okablowania (ale nie wkładaj do repliki!) i daj mu popracować, szczotki same się powinny wyprofilować.

 

Ewentualnie widziałem kiedyś sposób na czyszczenie komutatora (a szczotki przy tym też ładnie się profilowały) poprzez dociskanie do niego podczas pracy kawałków białego pumeksu, ale tutaj chyba nie ma na to miejsca ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...