Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja Nachtjager


Recommended Posts

Witam, chce się stylizować na Niemieckiego nach jagera z jednostek waffen-ss. Chciałbym waszych porad dotyczących umundurowania, bo z uzbrojeniem to wiem że potrzeba StG44 i celownik ZG-1229(oczywiście też replika którą widziałem dzisiaj na zlocie). Proszę o wasze wskazówki i rady, z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

...... co do umundurowania to najlepiej by było mieć mundur w kamuflażu Leibermuster tylko w polskich sklepach ich nie widziałem.

 

 

Dlatego wklepuje się u wujka gogle i znajduje za granicą co tylko się chce :) a u Sparheada jest prawie wsio :wink:

http://www.spearheadmilitaria.com/Wholesale/Leibermuster-is-1-sid-1.html

 

A dlaczego u nas nie ma możliwości dostać Leibermuster? no nie oszukujmy się jest to temat bardzo że tak to określę mało chwytliwy u nas.

Link to post
Share on other sites

Nahtjeager to jeden wielki mit. Nie ma żadnych źródeł potwierdzających udział tego typu jednostek w boju. Zresztą Leibermuster był w użyciu WH , nie ma żadnych zdjęć gdzie SS-mani noszą ten tym kamuflażu . Strona którą podałeś jest tworzona przez Pana lubującego się w rekonstrukcyjnym sci-fiction, nie brałbym jej jako rzetelne źródło wiedzy.

Link to post
Share on other sites

No nie powiedział bym do końca, że byli taką fikcją. Są dowody na ich udział w walce o bazy paliwowe dla U-Bott'ów na północy Antarktydy. Natrafiłem też na wzmiankę o nich i ich aktywności w masywie Karkonoszy ( z niem "Riesageberge" ) na terenie dzisiejszego dolnośląskiego. Podobno stacjonowali w położonej w górach torpedowni.

Link to post
Share on other sites

Miał być, ale nigdy nie był. Leibermuster dostały jednostki Wehrmachtu na terenie Czech i Austrii, nie ma żadnych dowodów na udział tego kamuflażu w operacji Berlińskiej jak to rozgłaszają niektórzy. Są też zdjęcia latających skrzydeł Gotha-Go co nie znaczy, że były w użyciu. Vampiry mogły zostać przechwycone równie dobrze z magazynów. Dopóki nie udowodni się ich użycia w boju rzetelnymi dokumentami bądź zdjęciami to pozostaje to w sferze Sci-Fiction. Rekonstrukcja historyczna powinna opierać się na twardych faktach a nie fantastyce - przynajmniej ja tak uważam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po pierwsze tego typu bluzy były używane w 99% przez oficerów- nigdy nie były produkowane seryjnie , zazwyczaj szyli je polowi krawcy na zamówienie. Obszyć zazwyczaj nie stosowano, poza adlerem który w zupełności powinien wystarczyć. Patki i naramienniki to bardzo rzadki widok na tego typu bluzach.

Edited by Nanteris
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...