Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogółem o ubraniu


Recommended Posts

Witam,

 

Szperałem po forum i nie znalazłem jakiś konkretnych odpowiedzi na moje pytanie :) :

 

Czy każdy kto bawi się asg musi mieć mundur/replikę munduru ( tzn jak widziany na strzelankach itd jest jej brak )

Chodzi mi o to, że bardziej podoba mi się stylizacja na ( nie wiem jak to nazwać :d ) najemnika ? tzn np:

 

- powiedzmy zwykła szara bluza

- kamizelka taktyczna np : http://gunfire.pl/product-pol-1152197456-Kamizelka-taktyczna-MBSS-CZARNA.html

- spodnie np : http://v2militaria.pl/product-pol-50-Spodnie-BDU-Helikon-SP-BDU-NT-01-.html

- wiadomo do tego gogle, możliwe maska na dół twarzy, rękawiczki

- buty, tu tez małe pytanie : Zwykłe adidasy raczej nie mają sensu ? co w rozsądnej cenie, jakieś trekingowe itp. ?

 

i jeszcze małe pytanie do gogli, czy takie wystarczą czy szukać lepszych http://gunfire.pl/product-pol-1152190049-Gogle-typu-X800.html.

Dostałem je do repliki i mam pewne wątpliwości :) .

 

Ogólnie dopiero zaczynam zabawę z asg i dla tego każda uwaga będzie pewnie cenna :d.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
UWAGA!

 

Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem! Próby wytrzymałościowe wykazały, iż na szkłach/szybkach mogą powstać wgniecienia, rysy, a nawet pęknięcia (również oprawek) w momencie zderzenia z wystrzeloną kulką BB.

Za używanie produktu w celu ochrony oczu w grach z użyciem replik ASG, firma GFC Group oraz producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności za konsekwencje zdrowotne użytkownika lub szkody w mieniu, a sam produkt nie może być z tego tytułu reklamowany.

 

To tyle co do tych gogli.

 

Co do ubioru słabo będziesz się maskował,mundury można dorwać od 30 zł komplet (flecktarn) czy inne DPM.

 

- buty, tu tez małe pytanie : Zwykłe adidasy raczej nie mają sensu ? co w rozsądnej cenie, jakieś trekingowe itp. ?

 

Mogą być adidasy ale lepiej żebyś kupił coś co zakrywa kostkę i muszą być wygodne.Nie mogą być ani za małe ani za duże bo będziesz cierpiał.

Link to post
Share on other sites
Guest Rengi

@Voo-Doo

 

A czemu nie? :-)

 

@Michalus

 

Nikt Ci nie zabroni ubierać się jak chcesz , ja osobiście jak zaczynałem parę pierwszych strzelanek biegałem w zwykłym polarze,spodniach z Tesco i zwykłych butach.

Celuj w buty za kostkę , ASG łączy się z bieganiem po lasach gdzie łatwo np. skręcić sobie staw skokowy.

Na ochronie oczu nie oszczędzaj (bo Ci nie odrosną:), celuj w markową.Polecam firmy -Bolle , ESS , UVEX.

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Rengi ma 100% rację :cool:

 

Wyglądaj sobie, jak chcesz. Nikomu nic do tego. Okulary / gogle i buty trzymające kostkę to kwestia Twojego bezpieczeństwa.

 

 

Co do ubrania, to IMHO w airsofcie najważniejsze, żeby Ci go nie było żal. Bo będziesz się przedzierał przez zarośla, czołgał, brudził... to nie jest czyste hobby, tutaj czasem się upaprasz. Po drugie, fajnie, jakby ciuchy były wygodne. Po trzecie, kolorystyka pozwalająca się na wtopienie w tło (kamuflaż) też nie zaszkodzi. Stąd popularność mundurów: są praktyczne, we wzór maskujący, i - jako że służą wyłącznie "do lasu", ludzi nie boją się ich ubrudzić.

 

Co do Twoich pomysłów na zakupy - kamizelka to chińszczyzna marnej jakości. A poza tym czarny w lesie słabo się sprawdza.

Oczywiście jak chcesz, to Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

@michalus1992 - widzę że jesteś z wrocławia, to zobacz co oferuję sklep Gromtrade (ale najlepiej się wybrać do nich osobiście - Oleśnica, także rzut beretem). Buty Belleville, Altamy, itp wywiesz w bardzo przyzwoitych pieniądzach. Bluzę BDU w woodlandzie, kontraktową, obszytą, ripstop i nie zniszczoną kupiłem za 35-40zł - więc imo w takich pieniądzach to ciężko nawet t-shirt w tesco chyba będzie kupić :P.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc :D.

 

Do sklepu który poleciliście na pewno zajrzę, jeszcze tylko małe pytanie ( do ludzi z wrocławia i okolic :) ) :

 

Jest gdzieś we wroc sklep, w którym dostaneĘ naprawdę dobre i atestowane gogle ( bolle itd. ) na miejscu do ręki ?

Objechałem ostatnio kilka punktów ( militaria.pl, gunfire ) i nie mogłem dostać, a przez internet zamawiać nie bardzo chcę gdyż czasem kilka dni nie ma mnie w domu i często są problem z kurierem.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: Dorwałem okulary uvex o wytrzymałości podobno 12J ale po chwili użytkowania koszmarnie zaparowały, a te cholerne chińskie gogle w tych samych warunkach nie ( nie próbuje dowieść ze te gogle są dobre, wierze wam, że są kiepskie ) tylko chciałbym się dowiedzieć czy np. ktoś wcisnął mi podróbke okularków.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc :D

 

Do sklepu który poleciliście na pewno zajrzę, jeszcze tylko małe pytanie ( do ludzi z wrocławia i okolic :) ) :

 

jest gdzieś we wroc sklep, w którym dostane naprawdę dobre i atestowane gogle ( bolle itd. ) na miejscu do ręki ?

Objechałem ostatnio kilka punktów ( militaria.pl, gunfire ) i nie mogłem dostać, a przez internet zamawiać nie bardzo chcę gdyż czasem kilka dni nie ma mnie w domu i często są problem z kurierem.

 

pozdrawiam.

 

Edit: Dorwałem okulary uvex o wytrzymałości podobno 12J ale po chwili użytkowania koszmarnie zaparowały, a te cholerne chińskie gogle w tych samych warunkach nie ( nie próbuje dowieść ze te gogle są dobre, wierze wam, że są kiepskie ) tylko chciałbym się dowiedzieć czy np. ktoś wcisnął mi podróbke okularków

 

Jakieś pletory z gunfire.pl ewentualnie,albo kup płyn anti-fog do gogli/okularów. Prawda jest taka,że inne też mogą Ci parować,okulary już tak mają. Co do gogli z demobilu to byłbym ostrożny. Kupiłem jakiś czas temu okulary ESS ICE z demobilu,który miał pełno aukcji na allegro. Okulary przyszły,ale nadawały się co najwyżej do utylizacji.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc co do ochrony okularów polecam ci jakieś uvexy , są w rozsądnie cenie ( około 40 zł , na przykład te http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=2349&name=Okulary_ochronne_UVEX_X-Trend ) i starczą ci na lata. Co do kamizelki może to chinol ale na początek wystarczy ale inna sprawa trzeba przemyśleć czy masz czym wyładować tą kamizele , bo w innym przypadku nie warto jej kupować.

Edited by Noxagon
Link to post
Share on other sites

@michalus1992, tak jak pisali poprzednicy, biegać w ASG możesz w tym co Ci się podoba, w czym będzie Ci wygodnie i w tym czego nie będzie Ci szkoda "umoczyć" w bagienku, innym błotku, albo rozedrzeć w chaszczach. Osobiście biegalem w CCE (wygląda jak łaciata krowa i słabo kamufluje w naszych lasach), w WZ - "pantera Leśna" (trochę dziwnie wyglądają te okrąglutkie plamy i mundurki nie należą do najtańszych), wreszcie wybrałem Flecktarn (wygląda paskudnie, jak wymiociny, ale doskonale kamufluje w naszych warunkach w każdej porze roku za wyjątkiem zimy, jest bardzo dobrze skrojony, a więc wygodny, jest TANI)

- czapka

- bluza

- parka

- spodnie.

 

Buty muszą obejmować kostkę i muszą być wygodne, z moich doświadczeń mogę wskazać:

- HAIX 2005 (solidne, praktycznie nieprzemakalne, wygodne),

- WZ.742 (teoretycznie nieprzemakalne, bardzo lekkie, bardzo wygodne).

 

Ochrona oczu, to najważniejszy element (trudno się regenerują, to prawie jak z ciążą u mężczyzny), na tym elemencie wyposażenie nie wolno szukać oszczędności:

- gogle (najtańsze z możliwych),

- gogle (najtańsze z najlepszych),

- okulary.

 

Warto również chronić zęby i uszy:

- maska (opinia o nich nie jest najlepsza, ale dla mi spełnia zadanie).

 

Przydatne są też:

- nakolanniki i to niezależnie od terenu (wczoraj brałem udzial w imprezie leśnej, a do lasu zazwyczaj nie biorę nakolannikow, ale teren przylegal do nieużywaych obszarów PKP i było pełno kamieni podsypowych - żałowałem, że nie zabrałem),

- rękawice (powód j. w.),

 

To moje subiektywne typowanie. Przeanalizuj wszystkie propozycje i wybierz to co Ci nalbardziej odpowiada.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jeśli nakolanniki to tylko Alty.

 

Ludzie chwalą też Bijansy, ongiś Hatch'e, a potem te nowe, jak im tam, też braci Hatch... Nie zamykajmy się w kregu mantry "hare Alta, Alta, hare, hare" :happy:

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Te ochraniacze z milteca to jakaś dokumentna porażka, polecanie ich powinno być prawem karane. Jeśli nakolanniki to tylko Alty.

To był tylko przykład, nie pisałem, że je polecam!

 

Flecktarn trochę za ciemny na wiosnę.

Sprany, z demobilu jest "w sam raz".

 

Poza tym dostać fajny szpej do tego jest ciężko. I nie pisz mi proszę że S95 jest uber i pro.

Niczego takiego nie napisałem, i nie zamierzam. Z tego co mi wiadomo to nie ma problemu z zakupem kamizelek we "flecku",

a można również:

- PT-3,

- ST-2,

do tego ładownice, tyle że to dość drogo wychodzi.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy, na jakim tle ten mundur ma "być". Jeśli na tle świeżutkiej trawy, to faktycznie może być kłopot, ale ziemia / gałęzie, zeszłoroczne liście - i gra muzyka, tak z fleckiem jak i z DPM'em.

 

Naprawdę, fleck jest pełen zalet. Gdyby nie to skojarzenie z kartofflensalad, która "się wróciła"... :happy:

Link to post
Share on other sites
Guest Brit
Flecktarn trochę za ciemny na wiosnę. Poza tym dostać fajny szpej do tego jest ciężko. I nie pisz mi proszę że S95 jest uber i pro.

Bzdura.

Miwo szyją z Cordury we flecktarnie, PSTG też.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...