Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompatybilność zestawu, kamizelka + plecak??


Recommended Posts

Czy ktoś wie może jaki plecak zakupić do tego chesta, żeby wmiare wyeliminować konflikt na lini, szelki oporządzenia - szelki plecaka?? Rozglądałem się troche po sklepach za jakimś plecaczkiem, ale odnoszę wrażenie, ze ciężko bedzie znaleźc coś odpowiedniego (miejmy nadziej, że się mylę i że pomożecie mi coś znaleźć).

 

TUTAJ LINK:

http://www.rangershop.pl/product_info.php/...roducts_id/3533

 

 

Z góry dziękuję za opatrzenie mojego postu komentazem na temat zestawu oraz linkiem sklepu gdzie mogę go dostać!!

Link to post
Share on other sites

Używałem takiego chest riga a teraz używam jeszcze innego i powiem tyle:

większość plecaków będzie o.k. Ja używam 25 litrowego plecaka firmy alpinus. Nosiłem także holenderski plecak wojskowy, brytyjskiego bergena i jeszcze ze dwa inne i nigdy nie miałem problemów z zaczepianiem szelek. Moim zdaniem chesty nosi się z plecakami bardzo wygodnie. Gorzej z kamizelkami oporządzeniowymi ale to już inna bajka...

 

P.S. a tak btw - ten chest rig do którego dałeś linka jest brytyjski a nie holenderski.

Link to post
Share on other sites

Ups :!: Rzeczywiście na kamo widać małe kropeczki, co znaczy, że jest brytyjski :!:

 

Za odpowiedz dzięki, za błąd sorrki :!:

 

Proszę jeszcze o linki do poszczególnych modeli sprzętu, bo nie wszystkie są mi znane :!:

 

P.S. A i tak najlepszy chest jest teraz na allegro, szyty przez jakiegoś mistrza igły, no ale narazie gotówkie ni mam i nie mogę go kupić, a na militaryarea, pewnie bedą jeszcze długi czas i jak całość uzbieram to sobie sprawię :wink: :!:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Żeby nie tworzyć niepotzrbnie nowego topicu będę pisał tutaj:

 

Mam pytanie do posiadaczy, tego modelu plecaka:

 

http://80.51.98.81/wojtek/webone/Upload/uploaded/2.jpg

 

Jak komponuje się wzór na tym plecaku, z orginalnym kontraktowym wzorem brytyjskiego, bądź holenderskiego DPMa?

 

Hehe, ja tam widzę tylko M15A4 Turka z ODSu :lol: i oporządzenie MOLLE w woodlandzie a nawet kawałek RACKa w coyote brown, ale DPMa chyba nie zauważyłem :P .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Odświeżę stary temat bo mam problem. Posiadam kamizelkę LBV z całym szpejem alice i plecak alice M. Z tyłu na pasie mam manierki itd., i jak założę plecak to pas biodrowy jest na wysokości tegoż sprzętu i nie da się za bardzo w tym chodzić :(. I teraz:

 

-zrezygnować ze wszystkiego co mam na pasie z tyłu i spróbować przenieść to na boki i przód pasa (trochę odpada bo jest tam tego dużo. Nie mogę też reszty z pasa przenieść na plecak, bo będę musiał zostawiać plecak w jednym miejscu a z resztą iść)

- zrezygnować ze stelaża i pasa biodrowego ( ale nie wiem czy to zadziała- nie próbowałem)

 

Macie jakiś patent?

 

pozdro

 

P.S. - wiem że to trochę "amatorskie" pytanie, ale chyba d tego jest to forum żeby się różnych rzeczy dowiadywać. :wink:

Link to post
Share on other sites
Witam

 

Odświeżę stary temat bo mam problem. Posiadam kamizelkę LBV z całym szpejem alice i plecak alice M. Z tyłu na pasie mam manierki itd., i jak założę plecak to pas biodrowy jest na wysokości tegoż sprzętu i nie da się za bardzo w tym chodzić  :(. I teraz:

 

-zrezygnować ze wszystkiego co mam na pasie z tyłu i spróbować przenieść to na boki i przód pasa (trochę odpada bo jest tam tego dużo. Nie mogę też reszty z pasa przenieść na plecak, bo będę musiał zostawiać plecak w jednym miejscu a z resztą iść)

- zrezygnować ze stelaża i pasa biodrowego ( ale nie wiem czy to zadziała- nie próbowałem)

 

Macie jakiś patent?

 

pozdro

 

P.S. - wiem że to trochę "amatorskie" pytanie, ale chyba d tego jest to forum żeby się różnych rzeczy dowiadywać.  :wink:

Ni mniej ni więcej albo masz 140cm wzrostu, albo źle wyregulowaną kamizelkę. Ja noszę ELBV z manierkami, butpackiem i innymi dupsami i nigdy nie miałem problemów z Plecakami ALICE, bo one są na tyle niskie, że spokojnie można je założyć na oporządzenie. Pas biodrowy w walicji, wbrew nazwie wcale nie ma znajdować się na biodrach. Na biodrach masz mieć pas o kamizelki. Poduszkę od plecaka masz mieć na wysykości krzyża czyli tylnego panelu kamizelki. Wszystko idealnie pasuje i śmigasz. Na LBV mozna nawet założyć plecaki ze stelażem wewnętrznym (w końcu CPF-90 był do niej kompletem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...