Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Procent

Weteran
 • Content Count

  1232
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Procent

 1. Ja bym chciał dokładny link i cytat, gdyż po prostu wydaje mi się bez sensu zakładanie działania po przestrzeleniu, kiedy xenonowe G2 to prosta latarka bez żadnej elektroniki.
 2. A gdzie to takie ciekawe informacje znalazłeś? ;>
 3. Taka śmieszna ładownica EI: A w niej: Czyli Surefire M962 KIT01 WeaponLight Kit
 4. Przykłady z ostatnich tygodni: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...amp;mfe=sidebar http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...amp;mfe=sidebar http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...amp;mfe=sidebar
 5. Za 300 zł to dostaniesz spokojnie oryginalnego Milleniuma, żarówkowego oczywiście, ale nie muszę chyba mówić o różnicy w jakości. Za 500 zł dostaniesz LEDowego SFa, chociażby Z2 bodajże. Wiem, nie wygląda tak lansersko, ale ma jedną zaletę - świeci.
 6. To przedstawcie nam swoje doświadczenia, jakie sety widzieliście w tych lasach i co się rzucało w oczy? Bo CB maskuje się całkiem dobrze w lesie, nawet jak jest to "cała kamizelka" i jest to CB, oryginalne a nie jakieś marne, jasne kopie. Bo przecież irracjonalną rzeczą jest rozważać taki aspekt tylko w teorii, nie mają obycia w praktyce.
 7. W czarnych kamizelkach to ja chyba tylko gdzieś FAST widziałem... Jeśli chodzi Ci o zwykłego Grunta, to obecnie właściwie tylko kamizelki w CB, w woodlandzie sie już raczej nie widuje, a jeśli na misjach mają na powiedzmy body armour narzucony jakiś prywatny patent (plate, chest itp) to też z zakresu kolorów BC/CT/MJK itp. W kwestii plecaków to obecnie najczęściej latają z ILBE w MARPAT woodland, ale na misjach zdarzają się najróżniejsze plecaki, obok patrol packów MOLLE i im podobnych, np, produkty Camelbaka, czasami Eagle czy BHI, najczęściej w coyote brown/tan/khaki i im pochodnych oraz OD.
 8. To jest kopia 3-day packa. Co to ma wspólnego z ILBE? Ale jak już pytasz, to nie wypada, shit straszliwy. Zresztą nie wiem czego można się spodziewać po plecaku w cenie ładownicy.
 9. TC-2000 to MICH/ACH, 2001/2 to inne wersje rozwojowe, faktycznie tej samej linii hełmów, ale już się nie zwie MICH czy ACH (te nazwy przygarnął jak go zakontraktowali, o ile dobrze łapię).
 10. To ja mały przerywnik w dyskusji zrobię, trochę nowego i starego sprzętu: Z ważniejszych rzeczy: - negro-kadłubek bez rąk - ORC PCU lvl 5 - Diamondblack Tactical Predator vest - Ładownice Paraclete, Safariland, SDS Zestaw SPEAR ELCS z dodatkami BHI i SDS, na waistpacku OKC-3S M4 SOPMOD GBB bliżej nieokreślonej firmy (mieszanka części WA, WOC, Inokatsu) - P-mag, chwyt MIAD i MS2 sling od Magpula - HWS by EoTech - nieśmiertelne G2 z SFa - Pucha z VFC - jakieś pierdoły typu cocking handle Bushmastera itp. Patrol pack Source'a, niby nawet NSN ma.
 11. Procent

  Gunfire.pl

  Ale to jest właśnie pas zakładany przez ramię, coś jak tutaj: http://shop.ehobbyasia.com/media/catalog/p...lery_mark_1.jpg
 12. @sebin: twój projekt? Będziesz się za to brał? :)
 13. Żadna... Jaki? Wojskowy, policyjny? Jaka jednostka? (Pomijając niuanse snajper a strzelec wyborowy).
 14. Jak już wymieniać części w chińskim GBB, to nie na chińskie a na markowe, bo niestety, większość chińskich części do GBB jest po prostu nieprecyzyjnie wykonana i w skrajnych przypadkach nawet nie będą pasować do twojej repliki. Biorąc pod uwagę, zę najtańszy WOC, to jakieś 1600 zł przy sprowadzeniu, to dasz radę ewentualnie wymienić części wewnętrzne tylko, a zewnętrzna lipa zostanie, w WOC chociażby natomiast masz już standardowo wysokiej jakości części zewnętrzne. Wybór należy do Ciebie :).
 15. Plastikowy pierdół, to w oryginale jest zamek ogólnie mówiąc. Ja bym tego nie kupił, cena okazyjna, ale niestety po doświadczeniach z tą repliką wiem, ze w wielu wypadkach, trza wymienić sporą część elementów, by to działało sensownie. Zapewne prędzej czy później padnie Ci suwadło i zjedzie sie bolt catch. Cocking handle też może się urwać. Fakt faktem ja spaczony jestem tym, ze najpierw miałem dużo kontaktu z WA, WOC i Inokatsu, ale na przykład jak wziąłem do ręki plastikowe GBB JG, to zrobiło na mnie o wiele lepsze wrażenie niż AGM. Poza tym... to już wszystko było napisane w tym temacie, przeczytaj sobie.
 16. A na ebaybanned też nie ma?
 17. O, jak mnie niezwykle ten tekst ucieszył na koniec dnia :lol: . Za tą cenę bierz SF'a G@, nie am uberpro przełącznika na kablu, ale po pierwsze bardzo łatwo tak zamontować latarkę by ja obsługiwać bez ściagania ręki z chwytu, a jak bardzo nie chcesz, to dorobienie takiego włącznika to domowa robota nawet.
 18. Raczej nic stałego i konkretnego. Tzn. dostają sprzęt partiami, więc poszczególne oddziały, czy nawet wiesze formacje otrzymują podobne sety, ale raczej są to sprawy mniejszych zamówień, a i tak każdy w tym sprzęcie miesza, dokupuje, wymienia itp, więc jeśli nawet paru chłopa dostaje przydziałowo podobny zestaw, to finalnie już nie jest taki sam. I tak oto poznałeś tajemnice oporządzenia modułowego :D.
 19. Już było o tym wielokrotnie, tak jest w palnej, to i tak jest w replice.
 20. Ja powiem, zę karimata od kevlaru jest sztywniejsza o wiele, wkłady kevlarowe robią z naszej IBA szmatkę taką.
 21. USMC lata w gearze w CB w lesie (FLC i ogół MOLLE) i jakoś żyją.
 22. A jeszcze gorzej IBA i "dobrze w lesie". Żeby zrobić sobie dobrze w lesie polecam FLC... i nie tylko. Tak w lesie robią sobie dobrze zwykli Marines. I olejcie dwuznaczności, święta idą.
 23. To zależy o czym mówimy, FR i inni leśni MARPATowi specjale używają elementów ALICE, z tym, że zwykle customowych. Na boot campach chyba juz raczej się tego nie widzi, wszyscy latają w FLC.
 24. W większości miejsc im gęstszy tym lepszy, ja używam smaru silikonowego tylko w jednym czy dwóch miejscach (tak gdzie zawór potrzebuje płynności i niejako "zasysa" powietrze by wykonać ruch wsteczny po otwarciu (górny zawór oczywiście), to używam czegoś mniej gęstego, bo inaczej sprężyna nie ma siły, by popchnąć zawór z powrotem.
 25. Sprawdź czy bijnik naciska na zawór. Spróbuj też postrzelać z tych magów dociskając je mocniej lub słabiej do samego suwadła (niekoniecznie z użyciem zwalniacza maga). Poza tym profilaktycznie nasmaruj górny zawór w magu. Widać, że to problem konstrukcji magazynków, możliwe, że właśnie podchodzą za wysoko bądź są za nisko względem swojej właściwej pozycji.
×
×
 • Create New...