Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przede wszystkim jakie są parametry Twojej repliki?

Bo jeśli jest to stock to lepiej będzie jeśli weźmiesz baterie z niższym woltażem, czyli 7,4 która Ci w zupełności wystarczy.

Jeśli zależy Ci na niskiej cenie baterii to mogę Ci szczerze polecić Polskie Power Beany które są naprawdę tanie i mnie jeszcze nie zawiodły.

Co do podanej przez Ciebie ładowarki to raczej się nie wypowiem gdyż nie miałem z tym styczności chociaż patrząc na opis jeśli nie masz bóg wie jakich wymagań to powinna Ci wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Dopiszę się. Poszukuje batki do Kolby SF KWA i znalazłem takową: http://allegro.pl/akumulator-gp-9-6v-1600mah-ni-mh-mini-2-mod-i2336385535.html

Warto w nią zainwestować? LiPo troszkę się obawiam ,a FireFoxów już nie mam zamiaru kupować bo to syf.Po kilku dniach przestał trzymać napięcie i podczas krótkiego ładowania strasznie się grzał.Ładowane I B6 .

Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie wiem dlaczego, ale od długiego czasu obserwuję pewien fetysz, który się nazywa "imax b6", a większość użytkowników uważa baterie litowo-polimerowe za szczyt technologii skradzionej kosmitom.

Sam używam takiej ładowarki do ładowania dwóch baterii i jak dotąd nic złego się z bateriami nie stało. Może ktoś z forumowiczów jest, lub też był posiadaczem takiej ładowarki i wypowiedział by się, czy jest warta 40 złotych?

Gdybym bawił się wyczynowymi modelami RC i jeżdził na zawody... rozumiem, ale wydaje mi się, że w asg podstawowa ładowarka z balanserem jest wystarczająca, a pozostałe pieniądze można przeznaczyć na dodatkową baterię, lub na przykład atestowane okulary.

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i rozumiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi. Nie jest też moim zamiarem nikogo obrażać, a jeżeli ktoś tak czuje to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i rozumiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi.

 

Masz racje jedynie tutaj. Ale ja Cie nie winię. Wiem, że ta opinia jest poparta brakiem porównania oraz brakiem wiedzy.

 

Baterie lipo nie mają teraz większego przeciwnika na rynku ASG, a ładowarka jest po prostu dobra i można dbać o tak delikatne baterie jakimi są lipo. Takim balancerem do którego linka dałeś nie naładujesz poprawnie baterii, co najwyżej ją zepsujesz. Wiem, bo miałem.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Masz racje jedynie tutaj. Ale ja Cie nie winię. Wiem, że ta opinia jest poparta brakiem porównania oraz brakiem wiedzy.

Witam @AnR.

No niestety musze się przyznać, że masz rację. Aczkolwiek mam możliwość pożyczenia imax'a b6 od znajomego i wtedy przeprowadze porównania z udziałem multimetru pomiędzy ładowarkami imax b6 i turnigy za 40 złotych.

Oczywiście jeżeli do tego dojdzie to nie omieszkam zamieścić moich spostrzeżeń.

Na pewno za imax'em przemawiają większe możliwości kontroli samego procesu ładowania i możliwość ładowania różnych typów baterii. Tak więc nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Jeżeli jednak, tak jak w moim przypadku, jestem posiadaczem dwóch baterii Li-Po, a ładowarka turnigy poprawnie ładuje i balansuje ogniwa, to można uznać taką ładowarkę za wystarczającą.

No i to by było na tyle w kwestii gdybania i przypuszczeń.

 

Edyta:

Zmojej wypowiedzi powyżej można wywnioskować, że turnigy poprawnie ładuje baterie. Niestety tego nie wiem (jeszcze), ale sprawdzę w najbliższym czasie.

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites

Czemu wzbraniam się przed LiPo? Chyba z powodu wyobrażenia sobie wybuchającej batki przy ramieniu :] Mniejsza z tym.

Jednak zdecydowałem się na zakup jakiejś LiPolki + czujnik rozładowania.

 

Mam na uwadze dwie: LiPo do kolby SF oraz Turnigy które bym zamontował w ładownicy na kolbie.W przypadku tego drugiego widzę,że jest popularne,natomiast to pierwsze Mnie zastanawia.

 

Chciałbym się przy okazji dowiedzieć jak to jest z tymi alarmami do baterii.Je się jakoś ustawia przy jakim rozładowaniu mają sygnalizować czy one mają już jakiś czujnik wbudowany?

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...