Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Dobieram właśnie batkę do G&P M4 Defender. Replika jest w zasadzie w stocku. Jestem jednak w trakcie kompletowania drugiego gearboxa. Będzie toto siedziało w obudowie GP wzmocnionej na 6mm slizgowych łożyskach - w środku boreup z jakims dobrym tłokiem i zębatkami.

 

Póki co jednak mam stock i problem z baterią. Repka dotarła do mnie z 9,6 NiCd 1700mAh... i nie zachwyca. Podpiąłem pod nią pożyczoną od znajomego Lipo 11V 2000mAh i śmiga aż miło.

 

Chcę więc kupić jakąś Lipo ok.11V i pewnie 3000-5000mAh i mam pytanie - ile wytrzyma stock. Czy mogę w miare bezpieczenie wpakować tam ok 11V?

 

Czytałem trochę o różnych dziwnych zabiegach przed wsadzeniem Lipo w repliki. Jednak większość z tego to czyste voodoo. Jasne - niektóre pomysły pomagają ale niezbędnych jest raczej mało...

 

Chciałbym się dowiedzieć ile są w stanie wytrzymać stockowe części przy takich wartościach zasilania. Roof jest o niebo szybszy, a reakcja na spust również bez porównania. Przy zmianie gearboxa wpakuję dodatkowo mos'a gate lub ACS gate. Gearboxy jednak będą wymieniane więc batka będzie raz napędzać sprężyne 130 a raz 115 którą mam teraz.

 

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Batka 7,4V Li-Po da podobne wyniki co 9,6V Ni-MH/Ni-Cd.

11.1V powinien zrobić lekką kosiarkę, co skróci żywotność bebechów GB.

 

Planujesz też wstawić Mosfet (ogółem polecam jak już tańszy i równie dobry mosfet Shark'a) bo po co przepłacać.

 

Osobiście bym polecił coś z 7,4V z porządnym współczynnikiem C. Przy mosfecie powinien dać dobre efekty na M115 jak i na M130. Ogółem to wszystko zależy od tego jak masz ciężki palec na spuście, waląc na auto całego jednego Hi-capa to dobrze nie wróży przy 11.1V.

 

Z 7,4V mógłbym polecić:

http://allegro.pl/pakiet-lipo-turnigy-nano-tech-2200mah-2s-35-70c-i2335398445.html

C rzędu 35-70 da ładną reakcję na spust.

 

Ogółem sam przykładam się do Li-Po teraz ale to co ci tu napisałem zaciągnąłem z wiedzy która jest w odpowiednim temacie na forum więc jak ktoś bardziej obeznany w temacie wie więcej niech mnie poprawi:

http://forum.wmasg.pl/topic/19780-pakiety-lipo/

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Postaram się podpiąć jakąś 7,4 - choć pachnie mi to malizną :) Sam roof na 11,1 (2200) 15-20C był idealny. Tylko właśnie nie wiem ile to w środku da radę wytrzymać.

 

Zabieram się do czytania podrzuconego tematu.

Jakby ktoś mógł podrzucić wartościowe wątki o Mosach lub ACS'ach - też byłbym wdzięczny. Widziałem kiedyś jakiegoś ACS'a (taki biały z trzech małych kostek) i był znacznie mniejszy niż to cholerstwo z wyświetlaczem od GATE. Niestety nie mogę już go odnaleźć.

 

Palca ciężkiego pewnie nie mam - choć nie wiem. Dopiero zaczynam. Jeśli jednak ma to jakąś analogię do samochodu to w pewnym wieku, a zwłaszcza po rozmnożeniu się - zdjąłem nogę z gazu:) Tutaj też pewnie już nadaję się bardziej na snajpera niż na wariata:)

 

Co do batki to musi mi się udać wepchnąć ją do kolby SF. Póki co innej nie przewiduje, a ładowanie atrap puszek czy innych dupereli na RIS'a jakoś mi nie licuje z poczuciem realizmu, które pociągnęło mnie ku ASG zamiast PaintB.

Link to post
Share on other sites

Jak batka ma ci wejść do kolby SF to w temacie co podesłałem wiele osób ładuje batki właśnie albo w prowadnicę kolby albo w kolby SF więc wybór masz spory a większość są porządnej firmy jak Turnigy Nano-Tech, Turnigy, Redox i ewentualnie PowerBean.

Mam właśnie podobną opinię o wszelakich puszkach na szyny bo sam używam właśnie batkę "kostkę" i puszki mam już dość i muszę znaleźć jakąś dwudzielną by zmieścić do chwytu oszynowanego i mam już faworyta.

 

Jeśli chodzi o mosfet to Gate pewnie ma wbudowany alarm LiPo (po to ten cholerny wyświetlacz) jak już to polecam ten mosfet z AB:

http://allegro.pl/sharkv-2-aeg-mosfet-ab-asg-t-deans-i2366068583.html

Nowszy model:

http://allegro.pl/nowy-model-sharkv-3-ab-aeg-mosfet-asg-i2362361718.html

 

Mosfet takich rozmiarów normalnie mieszczę między lufą zewnętrzną a rurą gazową więc i w kolbie powinien bez problemu pasować i dodatkowo ewentualnie jakiś Li-Po alarm niewielki.

 

Jeżeli chodzi o ROF na 11.1V to piszesz idealny a ta idealność to ile 13/s (780/min - okolice szybkostrzelności ostrego odpowiednika), 20/s. Ja na LiFe 9.9V 15C to mam taki ROF że sam się boje o bebechy na auto i dla tego wole szybko semi niż ultraszybkie auto ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...