Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria w LMT Defender 4


Recommended Posts

Witam .

Mam następujące pytanie: gdzie w tej replice

http://gunfire.pl/product-pol-1152196776-Replika-karabinka-LMT-Defender4.html

jest montowana bateria? Nie ma szyn RIS na przedzie, żeby dokupić atrapę lasera i tam trzymać akumulator, a i kolba nie sprawia wrażenia, aby dało się tam coś upchnąć... No i jaka wielkość baterii jest optymalna (nie lata, ale też się mieści)?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

NiMh 8.4V może być Mini i Large pierwsze primo, drugie primo mini i large oznacza zastosowane ogniwa (o małej średnicy x<~2000mAh i o dużej średnicy x>~2000mAh) oraz wtyczki (Tamiya mini i Tamiya).

Trzecie primo do chwytu przedniego powinien wejść akumulator Ni-Mh 9.6V 1500mAh (bądź pojemniejszy) dwudzielny, coś tego typu:

http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-9-6v/akumulator-ni-mh-9-6v-1500mah-typ-mini-do-kolby-sf-firefox.html

P.S. Nie jest to najlepsza bateria, podałem tylko przykład.

 

Repliki ASG/KWA LMT Defender są to repliki Li-Po ready. Ale ze względu że jesteś świeży w ASG nie polecam stosowania pakietów LiPo na początek bo może się to źle skończyć [wybuchem pakietu, zapaleniem pakietu, uszkodzeniem repliki, uszczerbkiem na zdrowiu] (do tego trzeba mieć porządną ładowarkę i umieć się ją obsłużyć).

Link to post
Share on other sites

NiMh 8.4V może być Mini i Large pierwsze primo, drugie primo mini i large oznacza zastosowane ogniwa (o małej średnicy x<~2000mAh

 

Te, primo, przecież napisałem, że mini. Czytanie z rozumieniem się kłania.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, siedzę w temacie "aż" pół roku. A co do obaw i przykładu z kompem- swój złożyłem sam, sam skręciłem i spasowałem, działa jak natura chciała. Więc jakaś małą bateryjka mi nie straszna ;)

P.S. Te niebezpieczeństwa z baterią... Coś specjalnego trzeba wiedzieć oprócz faktu, żeby jej nie przegrzać?

Link to post
Share on other sites

Prosiłeś o sprecyzowanie rozmiaru mini więc ci powiedziałem o co biega ;P Do tego podałem przykład jak wyglądają ogniwa mini. Kolega podał wymiarami jak 8.4 a zapomniał dodać że są różne budowy akumulatorów ogółem gdyby ktoś mi podał "jak 8.4V" bez obrazka a bym zobaczył coś takiego:

http://airsoft.tiger111hk.com/images/productimg/battery_and%20_charger/FIR-F7S401.jpg

To już jakbym sobie musiał wyobrazić Large.

 

A jeśli chodzi o LiPole to skoro już wiesz o co biega z nimi to masz różne różniste budowy LiPo. Do chwytu przedniego emki bym polecił Li-Po dwudzielne i do stocka powinno starczyć 7.4V (porównywalne z Ni-Mh 9.6V) i by zapewnić dobrą reakcję na spust to coś rzędu 25-50C.

 

I jak Jankus wspomniał, uważać na napięcia cel. Za mało źle za dużo jeszcze gorzej. Ale też nie należy do nich strzelać jak do tarcz, rzucać, robić spięcia (dla zabawy nie łączyć bezpośrednio czerwonego kabla z czarnym :P), albo za mocno zgniatać tak by je uszkodzić i też zbytnio bym nie polecał przejeżdżać ich walcem drogowym dla zmniejszenia ich wymiarów :P

 

P.S.

Wracając do "mini" określa to wtyczkę pakietu (mini -> Tamiya Mini, Lagre -> Tamiya, Deans -> T-connector)

 

Edit:

@UP uprzedził mnie .

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...