Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AK 47 CM.048M] Replika zamarła


Recommended Posts

Kuba jak juz pisałem swoje masochistyczne wyczyny nadają się głównie na kozetkę (...) nie rozumiem masochizmu

Kuba swoje fobie może zostaw na sesję na kozetce.

Kozetka, fobie, masochizm... To, że nie potrafisz poprzeć swoich przekonań racjonalnymi argumentami, już wiemy. Ale zaczynam się obawiać czy aby dodatkowo nie cierpisz na jakąś obsesję?

 

ja naprzykład nie lubię dostawać z mocnych replik z bliska (...) wolę mięciutki airsoft

I dlatego, że Ty w Warszawie nie lubisz dostawać z mocnych replik, ktoś w Gliwicach powinien zakładać słabszą sprężynę? Do tego sprowadzają się Twoje argumenty?

 

Bo u mnie limit CQB to 350 FPS i jest on wyrażnie zapisany. I nie rozumiem masochizmu.

A u mnie 420. Jeśli 70 fps-ów różnicy jest wg Ciebie definicją masochizmu, to pogratulować.

 

Ale nie rozumiem owczego pędu do maksymalizacji mocy replik.

Tu nie ma nic do rozumienia. Wyścig zbrojeń był i będzie. Obecnie Twoje 450 fps-ów przestało stanowić wyznacznik czegokolwiek. I nie ma to nic wspólnego z "owczym pędem" - ludzie dostają takie repliki "w stocku".

 

Kuba właśnie przeczytałem Twój podpis. Nie masz wrażenia że on akurat niesamowicie pasuje do tej dyskusji.

Jeśli pytasz o to czy swoimi szamańskimi wierzeniami wpasowujesz się w typ hochsztaplerskiej awangardy, to tak...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A u mnie 420. Jeśli 70 fps-ów różnicy jest wg Ciebie definicją masochizmu, to pogratulować.

 

Pamiętam czasy gdzie z 300 FPSami do budynków nie wpuszczali... Było 350, teraz czytam 420, za rok będzie pewnie 500...

Istna spirala zbrojeń. Skończy się na tym, że zamiast normalnej zabawy maksymalnie przypominającej realne pole walki, ersoft zabiją stalowe maski, butle na CO2 (bo będzie łatwiej zrobić 1000 fps) i stroje na wzór robocopa xD

Link to post
Share on other sites

Skoro jakaś grupa ludzi uznała, że 420 fps w tzw. CQB jest optymalne, to w czym rzecz? Rozumiem pojęcie empatii. Rozumiem nawet, że kogoś może boleć trafienie z 350 fps-ów. Ale odczuwanie dyskomfortu na samą myśl, że ktoś inny może być z trafiony np. z tych 420, to już chyba lekka przesada? :icon_wink:

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Kuba rozumiem że jak strzelasz to boli kogoś innego. Ale czasami warto tez pomyśleć o odczuciach innych.

Ewentualnie na HardBall się przenieś. Tam potrzebują masochistów z sadystycznym zacięciem.

 

 

Dobra, ale ogólnie chodzi o to żebyśmy sobie nawzajem krzywdy nie czynili. Jak ktoś lubi obrywać z 420 w cqb jego sprawa.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u was, ale u nas rozgrywki polegają na tym, że każdy może trafić i zostać trafiony. Dlatego ostatnią rzeczą jaka mnie obchodzi są odczucia osób siedzących przed monitorem, 300 km dalej i dostających gęsiej skórki na myśl, że gdzieś strzelają do siebie z 420 fps-ów.

 

A teksty o masochizmie itp. odpuść. Brak jakichkolwiek argumentów (poza tym, że nie lubisz dostawać z mocnych replik :icon_lol:) nie upoważnia Cię do sięgania po zaczepki ad personam - co nieustannie w tym wątku czynisz.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u was, ale u nas rozgrywki polegają na tym, że każdy może trafić i zostać trafiony. Dlatego ostatnią rzeczą jaka mnie obchodzi są odczucia osób siedzących przed monitorem, 300 km dalej i dostających gęsiej skórki na myśl, że gdzieś strzelają do siebie z 420 fps-ów.

 

A teksty o masochizmie itp. odpuść. Brak jakichkolwiek argumentów (poza tym, że nie lubisz dostawać z mocnych replik :icon_lol:) nie upoważnia Cię do sięgania po zaczepki ad personam - co nieustannie w tym wątku czynisz.

Co do strzelania z 420FYPYSÓW to też mam znajome środowisko gdzie strzelamy się z takich prędkości ale nie z 5m ;) bo chyba nie chcemy by ktoś stracił oko ucho nogę D.....

 

Arend się czepia o te prędkości bo takie są zastrzeżenia ogólne dot. fps-ów, a no i wiadomo, że jednak "duża moc to duża odpowiedzialność".

Przecież jest Moderatorem więc stara się jednak naprowadzać ludzi na ten "dobry" tor, co by sobie krzywdy nie zrobili. (uwierz bywają tacy co nie patrzą, że masz coś więcej niż głowę do odstrzału..

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

A teksty o masochizmie itp. odpuść. Brak jakichkolwiek argumentów (poza tym, że nie lubisz dostawać z mocnych replik :icon_lol:) nie upoważnia Cię do sięgania po zaczepki ad personam - co nieustannie w tym wątku czynisz.

 

 

Ależ oczywiście że czynię bo rozczula mnie rzucanie tekstów o akceptacji przyjmowania bezsensownego bólu. Sam przyznasz że normalne to nie jest.

Ale oki, skończmy tą bezsensowną przepychankę słowną, szczególnie ż raczej nie przekonamy się do swoich argimentów.

 

 

Sebolek chhyba na strzelankach zauważyłeś że nie robię jakichś scen z trafień nawet bolesnych, ale 420 fps w cqb moim, podkreślam moim zdaniem to idiotyzm.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Wiem drogi Arendzie ;)

 

Ostatnio jak byliście to trafiła mi się sytuacja, gdzie rozum bardziej zadziałał niż instynkt ;)

 

Co by nie było to nie tylko twoim zdaniem to idiotyzm...(dlatego staram się o nawet o marne 80zł na jakąś sprężynę:) ) stety mam te ~420fps i często gęsto staram się trzymać z dala...

 

Tak poza kolejnością to chyba zjechaliśmy z tematu.

Link to post
Share on other sites

Arend się czepia o te prędkości bo takie są zastrzeżenia ogólne (…) jest Moderatorem więc stara się jednak naprowadzać ludzi na ten "dobry" tor, co by sobie krzywdy nie zrobili.

Problem w tym, że jednak nie ogólne. Różne środowiska różnie się na to zapatrują, a bycie moderatorem nie uprawnia do narzucania jednego z poglądów jako aksjomatu (w tym osobom z drugiego końca Polski!).

 

chyba nie chcemy by ktoś stracił oko ucho nogę

To może Arend zajmie się propagowaniem stosowania odpowiednich środków ochronnych? Bo zdaje się, że tu mamy konsensus .

 

Ależ oczywiście że czynię….

Co świadczy wyłącznie o Tobie. Mnie drażni utożsamianie komfortu z bezpieczeństwem itp. androny. Ale nie zauważyłem abym nazywał Cię kapą, pluszowym oszołomem, itd. Być może dlatego, że ja swoje stanowisko potrafię poprzeć argumentami, a Ty poruszasz się na płaszczyźnie parareligijnych dogmatów.

 

rozczula mnie rzucanie tekstów o akceptacji przyjmowania bezsensownego bólu. Sam przyznasz że normalne to nie jest.

Nie wiem jak w Twoim wypadku (być może strzelacie się w CQB w szortach i hawajskich koszulach) ale nas trafienia w kamizelki, maski czy hełmy, nie bolą. Przeciwnie - mając na sobie tego typu wyposażenie wraz z ochroną słuchu (pirotechnika), można w dynamice walki nie zorientować się o trafieniu z tzw. słabej repliki (nie tylko go nie czuć ale i nie słychać). A już zupełnie na marginesie zwracam uwagę, że limit w CQB ustala się (przynajmniej u nas) w odniesieniu do charakterystyki określonego obiektu (ów) .

 

Ale aby na to wpaść, należałoby się choć przez chwilę zastanowić, zamiast nieść przez forum sztandar światowej rewolucji…

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...