Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Postanowiłem założyć nowy temat w celu poradzenia się, gdyż nie znalazłem odpowiadających mi informacji. Otóż zamierzam kupić markową repliką, najbardziej podoba mi się G36 od ARESa, tu link: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5353&name=ARES_-_G36_-_AR-004. Mam kilka pytań odnośnie repliki: jak to jest z tym Blow-Backiem-dużo zużywa energii z batki i czy jest awaryjny, dalej czy ta replika jest godna uwagi, ew. co trzeba w niej od razu wymienić. A może polecicie mi jakąś inną replikę do 1100 zł markową, nie chcę AK, M4. I jeszcze prosiłbym o doradzenie w wyborze akumulatora (będzie dobry?): http://www.madonion.eu/Akumulator_LiPo_111V_2200_mAh_%5B12%5D_GE_Power_20C_p1045.html, ładowarka to Imax B6.

Edited by korpus
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam AR-003 czyli G36C.

Blow-Back nie zużywa dużo energii, mam batkę VB Power 1600 i spokojnie na 1-2 spotkania wystarcza ( przy rozsądnym strzelaniu, a nie przy ciągłym trzymaniu palca na spuście i waleniu full-auto; 1-2 bo zawsze przed spotkaniem ładuję ) mam od ponad pół roku i nic w nim się nie działo ( Moja CM.045 z tym "pancernym" GB nie wytrzymała 3 miesięcy ) był tylko na przeglądzie po 6 m-cach w celu przedłużenia gwarancji o kolejne 6. Nic w nim nie wymieniałem, wyjąłem z kartonu podłączyłem aku i strzelam na fabrycznych ustawieniach, kulki lecą daleko i prosto.

 

Myślę że Li-PO PowerBEAN 7,4 będzie lepszy niż 11,1.

Ja mam zwykły aku od VB Power 9,6 i mi wystarcza, jest ładna reakcja na spust itp.

 

BB przy full-auto nie domyka się, tj. przy strzelaniu ładnie chodzi i jest bardzo fajny dźwięk przez co jesteś rozpoznawany ale przy przerwaniu ognia BB może zostać na końcu albo gdzieś pośrodku się zatrzymać.

 

Ogólnie replika nie jest zła, jeżeli się lubi G36 ( osobiście nie podoba mi się to ale był to najlepszy wybór w tamtej sytuacji )

 

Co do optyki to patrzyłem przez nią w sklepie i jest całkiem fajna - nic więcej nie mogę o tym powiedzieć.

 

Co do FPS to mi po przeglądzie napisali, że na kulkach 0,2g wyniosło 400 FPS.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Dzięki za te porady, ale dlaczego lepsza będzie 7,4V niż 11,1V? A jeszcze takie pytanie, czy przy wymianie sprężyny ma M110 i LiPo 11,1V trzeba coś wzmocnić w niej?

Edited by korpus
Link to post
Share on other sites

Po prostu przy Li-PO 11,1V jest większe zużycie części co może doprowadzić do uszkodzenia repliki, a 7,2 nie wymaga tak wiele od GB, a daje fajne rezultaty.

 

Co do grzebania w GB itp. to w sklepie powiedzieli mi że dopóki nic nie będzie się w niej grzebać to replika będzie chodzić :D

Link to post
Share on other sites

Ahh no tak, no to nic LiPo 7,4V powinno dać zadowalający ROF, na razie nic nie wymienię, a dalej bateria taka jaką ja podałem będzie dobra czy twoja lepsza? Może GE Power jest lepszą firmą?

Edited by korpus
Link to post
Share on other sites

Lipo jest lepsze, niż wszelkie NiMh-y i inne. Tylko jest Lipo 7.4, nie 7.2. Ale do Lipo jest potrzebna dobra ładowarka. Polecam Imax B6. Zawsze się możesz z kolegami złożyć i wyjdzie taniej, a naładujesz każdy typ baterii.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

 

Pozwolę doczepić się do tematu. Mam pytanka co do długiej giety:

- jakich magazynków używacie? Czy real-capy od aresa są dobrym wyborem czy lepiej celować w boye?

-który z tych lipolów będzie lepszy i czy się zmieści do długiej giety?(i czy wtyczka będzie ok bo na tym to się nie znam zbytnio)

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=9722&name=GE_Power_-_LiPo_-_7.4V_2200mAh_25C_[1]_-_GE-00219

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=8710&name=PowerBEAN_-_LiPo_-_7.4V_2400_mAh_15C_[1+1]_-_PB-009

 

-jak wygląda sprawa z tuningiem mocowym? Replika jest solidną podstawą pod modyfikacje?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Power Bean jest robiony przez Polskiego producenta i nadaje się do replik stokowych ( 7,4V ) więc wspierajmy Polski rynek :) i pakiety PB mają takie wymiary że bezproblemowo się zmieszczą w chwyt przedni.

 

Sprawdzałem magi Boyia i latały jak żyd po pustym sklepie.

Mój stokowy Hi-Cap też miał luzy ale izolka załatwiła ten problem.

 

Co do wymiany części już pisałem kilka postów wyżej.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Xaren jeżeli jesteś nowy i nie miałeś nigdy styczności z Li-Po możesz kupić zwykłą batkę Ni-Mh 9,6V ( sam mam VB Power i nie narzekam ) bo z lipo jest trochę zabawy bo trzeba mieć dobrą ładowarkę, balansery, alarmy itp. a zwykłą Ni-Mh podłączasz pod mikroprocesorową ładowarkę i się niczym nie martwisz.

 

 

Seger: A co dzisiaj nie jest z Chin :)

Hmm... może się coś znajdzie ale i tak jest to bardzo mały %

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Czekajcie! :D Sądzę, że można jeszcze temat rozwinąć, bo jest baaardzo mało info o tej gietce. Szukałem dużo i ciągle mnie ona ciekawi. Jakby ktoś miał real-capy g36 aresowskie http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5376&name=ARES_-_Magazynek_Real-Cap_-_G36_-_30 to niech napisze trochę o nich. Przyzwoita cena, fajna propozycja.

 

To nic, tylko zarobić gdzieś teraz na to cudo trzeba :happy:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...