Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magpul PRS a montaż LiPo


Recommended Posts

Zrobiłem skrót myślowy-chodziło mi o to, czy da się tę kolbę tak rozłożyć na części pierwsze, żeby wcisnąć w prowadnicę baterię. Że łatwo nie będzie to wiem, chodzi mi tylko czy da się ją tak mocno rozbroić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No więc da się. Bateria GE Power 1280 mAh podłużna mieści się w prowadnicy jeśli przepchnie się trochę kable żeby nie wystawały poza obrys baterii. problem z tym że np. Mosfet GDS-4005 z AB nie wejdzie do prowadnicy razem z taką baterią. Można też zmieścić GE Power 1500 mAh podłużną, jeśli się wytnie dremelem dół prowadnicy kolby (to nie jest ani widoczne z zewnątrz ani nie wpływa jakkolwiek na funkcjonalność kolby). Niestety to wciąż nie daje miejsca na mosfet. Dlatego ja wyciąłem jeszcze (nożem tapicerskim, łatwo idzie) plastik z kolby robiąc przestrzeń na mosfeta. Trochę skomplikowane jak to potem zamknąć, ale jak się umie to trwa to ze 3 minuty. Jak będę po coś rozkładał moje SR15 to mogę zrobić zdjęcia i wrzucić. Mam Magpulowego PRSa, w chińskim pewnie jest to samo.

 

Na Redwolfie i WGC można też kupić prowadnicę kolby G&P pod PRS od razu ze zrobioną dziurą taką jaką ja sobie sam wyciąłem. Jak wpiszesz w wyszukiwaniu PRS to znajdziesz. Czytałem że takie prowadnice są w replikach GP które mają PRSa w stocku. Koszt to coś około 30$. Z tym że w komplecie z kolbą jest prowadnica, więc zamiast kupować drugą to można po prostu zrobić to samemu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkopuję temat. Po długich poszukiwaniach w i-necie oraz analizie własnej widzę 3 (wszystkie niedoskonałe) opcje:

 

- bateria w prowadnicy max Lipo 2s 1200mah (3s jeszcze o mniejszej pojemności) jak tutaj

(btw. moja wersja nie ma długiego wycięcia od spodu)

 

lub

 

- cięcie gięcie tak jak tutaj:

http://echigoyaworks.militaryblog.jp/e273250.html

 

lub

 

- wariant pośredni:

http://www.airsoftohio.com/forums/showthread.php?t=31638

 

Dwa pytania jakie mi się nasuwają;

- czy plastik kolby mocowany do body jest w stanie samodzielnie utrzymać stabilnie kolbę, jakim obciążeniom można go poddać (IMHO mocno ryzykowne) ?

- jak wygląda możliwość wycięcia otworu w prowadnicy bez istotnego ograniczenia jej wytrzymałości ?

 

Czy ktoś próbował powyższych lub innych wariantów? Mile widziana dokumentacja fotograficzna,

Link to post
Share on other sites

Odkopuję temat. Po długich poszukiwaniach w i-necie oraz analizie własnej widzę 3 (wszystkie niedoskonałe) opcje:

 

- bateria w prowadnicy max Lipo 2s 1200mah (3s jeszcze o mniejszej pojemności) jak tutaj

(btw. moja wersja nie ma długiego wycięcia od spodu)

 

lub

 

- cięcie gięcie tak jak tutaj:

http://echigoyaworks...jp/e273250.html

 

lub

 

- wariant pośredni:

http://www.airsoftoh...ead.php?t=31638

 

Dwa pytania jakie mi się nasuwają;

- czy plastik kolby mocowany do body jest w stanie samodzielnie utrzymać stabilnie kolbę, jakim obciążeniom można go poddać (IMHO mocno ryzykowne) ?

- jak wygląda możliwość wycięcia otworu w prowadnicy bez istotnego ograniczenia jej wytrzymałości ?

 

Czy ktoś próbował powyższych lub innych wariantów? Mile widziana dokumentacja fotograficzna,

 

zabiel w sumie najlepiej to opisał:

 

Można też zmieścić GE Power 1500 mAh podłużną, jeśli się wytnie dremelem dół prowadnicy kolby (to nie jest ani widoczne z zewnątrz ani nie wpływa jakkolwiek na funkcjonalność kolby). Niestety to wciąż nie daje miejsca na mosfet. Dlatego ja wyciąłem jeszcze (nożem tapicerskim, łatwo idzie) plastik z kolby robiąc przestrzeń na mosfeta. Trochę skomplikowane jak to potem zamknąć, ale jak się umie to trwa to ze 3 minuty. Jak będę po coś rozkładał moje SR15 to mogę zrobić zdjęcia i wrzucić.

 

ogółem wewnątrz można ciąć i ciąć, a kolba się nie osłabi. no chyba, że chcemy nią drzwi i okna wybijać, ale wtedy raczej o korpus repliki bym się martwił :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...