Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SikorPL

Użytkownik
 • Content Count

  453
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hełm M1 US WW2 (nie mój) : https://allegrolokalnie.pl/oferta/amerykanski-helm-m1-wwii?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_url
 2. W Nestoffie promo na maski p-gaz niemieckie: https://nestof.pl/pl/products/rekonstrukcja-1914-1918/rekonstrukcja-niemiecka-1918/oporzadzenie-ekwipunek-pruski/akcesoria-przeciwgazowe/replika-maski-przeciwgazowej-m17-5433.html Sikor, serio? Tu jest temat o stylizacji brytyjskiej na I WŚ. Ponadto jaką ochronę oczu zapewni taka replika? Dyskusja w kwestii masek p-gaz. jest w temacie "Wielka Wojna - dyskusja ogólna". D.
 3. Dominik, ja właśnie uruchamiam wyobraźnię i wyobrażam sobie, że lepiej przyciąć niż dosztukować, tzn. lepiej zawęzić wymagania potem dopuszczając na początku nieco więcej - zgodnie z zasada najpierw masa (a tutaj nie będzie jej wiele) potem rzeźba ;-) Jak pisałem można wyobrazić sobie jako jednostki podstawowe drużyny np. 3 osobowe każda z oficerem i już masz powód żeby ktoś biegał z bronią krótką. Co do replik maszynowych jestem za całkowitą koszernością i ograniczeniami (ilościowymi/amunicyjnymi a może i dotyczącymi mobilności) bo wielu ich nie będzie a mogą być to jedne z niewielu replik z epoki. Zresztą ile ich może być ? BAR i może jeszcze Bergman de facto. Niech ma je np. 1 drużyna na 4.
 4. Hubert: ja z Tobą chętnie to Aussies, możemy zrobić Gallipoli ;-) Dominik: skoro robimy coś w niszy w niszy to powoli zacieśniajmy ograniczenia. Skoro mamy mieć "zabawkowe pikelhauby" i "szwedzkie mundury OC", dlaczego nie dać ludziom do ręki Webley`ów i Lugerów ? Najwyżej będzie więcej "oficerów". IMHO lepsze to niż absencja z braku sprzętu inaczej zbierze nas się 10 :-o Co do ograniczenia broni maszynowej też się nie zgadzam, jeśli będzie w pełni 1Wojennie "koszerna" to dlaczego nie (np. po 1-2 na stronę i z ograniczeniami dot nabojów i przeładowania), w końcu broń maszynowa zdominowała tamtą wojnę?
 5. Super pomysł - piszę się wstępnie po stronie brytyjskiej. Moje uwagi to - nie ograniczajmy i tak ograniczonego arsenału: - limity FPS zdecydowanie zaniżone IMO 400-420 a nawet 450 przy 4 taktach powinno zapewnić brak konieczności downgrade`u - repliki broni krótkiej dopuśiłbym dla wszystkich. Z drugiej strony jednak żadnych replik niehistorycznych (umownie tzn. po WW2) bym nie dopuszczał. Zawsze coś można dokupić tutaj ;-) worldwar1airsoft.com Lee - Prusy Hajdi -Prusy Pazur - Prusy Cortes - Wielka Brytania XrayPl - Austro-Węgry Domino - Wielka Brytania/Rosja Mareq - Wielka Brytania Sikor - Wielka Brytania PS. mam tylko nadzieję, że nie będziemy wyglądać jak dzieci z nagonki co je bolą zęby z Misia Barei :-D
 6. Kilka tanich elementów dla "Amerykańca": https://allegro.pl/uzytkownik/mugol81?bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-3-1002
 7. Darek , podziękuj Koleżance i zapraszaj na wszystkie kolejne imprezy. Foty miodzio :)
 8. 350fps z 5m w twarz booooli :-o Btw cześć z nas używa co2 więc jest więcej mocy. Ale to już chyba tematy na off top ;-)
 9. Zgodzę się z Młodym_Bartem, że nie zawsze bang bang działa bo czasem replika nie wypali (mieliśmy tak z Meisterem, że wpadliśmy na siebie i żadna nie strzeliła). Ale pamiętajmy, że to co robimy to tylko zabawa (choć w wojnę) i wyrabiajmy odruchy: nie strzelajmy do siebie z bliska (<5m) i/lub strzelajmy nisko (najlepiej poniżej pasa). Stalkery rzadko kto nosi i nosił będzie bo to inna stylówka jest w ASH. Dla mnie lepiej 100 razy pójść na respa niż 1raz komuś dziurę w ciele zrobić. Howgh!
 10. Wszystkie moje "fanty" są dostępne (Kongo nie pasowało na kupującego).
 11. Hubert, to my musimy wystąpić do HQ o Victoria Cross za naszą heroiczną, dwuosobową obronę Arnhem :-D
 12. Wśród wielu imprez w których brałem udział te organizowane przez duet Dominik/Cortes były zawsze bardzo dobre lub wybitne. Pomysł na dynamikę rozrywki poprzez różnorodne zadania na granicy milisimu bomba. Po angielsku "Generals, please do not change anything in the future in your strategy" ;-) Co do szczegółów zgłaszanych powyżej: - pomysł walki w kilku miejscach genialny i moim zdaniem "wypalił", oczywiście Niemcy mieli trudniej bo było ich mniej, ale w takiej rozgrywce kluczowa jest organizacja i dyscyplina taktyczna i ... może to właśnie nie zagrało - w respach chodzi o balansowanie rozgrywki i danie możliwości odpoczynku / doładowania, wydłużanie dojścia do respów powoduje: możliwość napotykania maruderów, bałagan taktyczny oraz frustrację graczy. Czyli czyli dynamiczne respy TAK ale DALEKO pomiędzy stronami (ja nie widziałem problemów)
 13. Do sprzedania oryginalna kabura brytyjska z WW2 100 zł., pasuje do Browninga Hi-Power, do 1911 trzeba ją rozciągnąć.
 14. Będę najprawdopodobniej w piątek wieczorem ok 21:00.
×
×
 • Create New...