Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4 custom - problem z doborem cylinder / lufa


Recommended Posts

witam.

zlozylem karabinek m4a1 , body PJ ale gb praktycznie wszystko systema .

i z zalozenia chcialem zrobic cos na ubitej m150, ale zeby miec lufe 363mm czyli od m4a1

i mam problem poniewaz jak zaloze cylinder typ1 i lufe 363mm to mam 430fps ( 0.2g ) a jak zaloze typ0 i 509mm to mam 495fps ( srednie wyniki ),

dodam ze spring i reszta nie ruszane. pytanie moje czy moge podejrzewac o spadek cylider ? nie wyglada zle , a chcialbym zostac przy 363mm

bo juz kombinuje jak koń pod góre,

Link to post
Share on other sites

poniewaz jedna emke z mega tlumikiem juz mam - 135cm dlugosci.

 

i skladam cos mniejszego i poreczniejszego.

 

btw. tak podejrzewalem ze ten cylinder mi zanizy, ew. wloze typ0 przy 363mm i zobacze czy rozrzut bedzie sie miescil w moich oczekiwaniach.

dzieki za szybka odp.

Link to post
Share on other sites

Jest gdzieś temat jeżeli chodzi o dobór, cylindra do lufy. Ogólnie sprawa jest prosta, bierzesz suwmiarkę do ręki i jazda. Pi * r^ * h. Sprowadzasz sobie wszystko do mm. Obliczenie objętości lufy to pikuś, jeżeli chodzi o cylinder to obliczasz to odejmując głębokość na jakiej siedzi Ci głowica cylindra. W wypadku cylindra typ 1 oraz 2 wysokość obliczasz od głowicy tłoka do "otworów wentylacyjnych". Porównujesz wyniki, prawidłowy stosunek powinien wynosić coś między 1,8 (lekkie kulki) do 3,2 (ciężkie kulki).

Moc powinna być stabilna, celność i zasięg też będzie dobry.

Edited by dreyko
Link to post
Share on other sites

No jasneee!!!!

 

Na pewno na tych ~~15cm traci się 65fps :hahaha:

 

Coś masz nie tak ze szczelnością.

 

Różnica pomiędzy tymi lufami powinna być prawie nie zauważalna. Znam ludzi którzy nawet na 10-15cm lufa potrafią wyciągnąć tyle fps ile na na ~~ 40-45

 

Skupienie pomiędzy 360, a 509 to może zauważy na stockowych lufa... Ale jeżeli GB ma Systemy to precka na pewno też porządna, a tam już tego tak nie zauważy... W człowieka trafisz ^^

 

Overs kombinuj ze szczelnością, spokojnie dasz rade na typie 2 wyciągnąć tyle co na 0....

 

Pzdr.

Bamper

Link to post
Share on other sites

odpisze tutaj ,bo piszac pm bym musial przytaczac o co chodzi :D

 

# bamper12

no właśnie z szczelnościa dobrze, zmienilem tylko cylinder i na lufie 363mm 485fps ( coś koło tego ).

więc skok mocowy zauwazalny . może ten cylinder ma inną objętość ? dodam że to jakiś stokowy, ale napewno typ1.

na kulkach 0.28 tor lotu wzorcowy, i wsumie mnie to zadowala , ale i tak kupie nowy cylinder typ1 i zobacze z ciekawości.

 

lufa 363mm z m4a1 jg III gen

lufa 509mm systema

Link to post
Share on other sites

 

i mam problem poniewaz jak zaloze cylinder typ1 i lufe 363mm to mam 430fps ( 0.2g ) a jak zaloze typ0 i 509mm to mam 495fps ( srednie wyniki ),

 

 

 

odpisze tutaj ,bo piszac pm bym musial przytaczac o co chodzi :D

 

# bamper12

no właśnie z szczelnościa dobrze, zmienilem tylko cylinder i na lufie 363mm 485fps ( coś koło tego ).

więc skok mocowy zauwazalny . może ten cylinder ma inną objętość ? dodam że to jakiś stokowy, ale napewno typ1.

na kulkach 0.28 tor lotu wzorcowy, i wsumie mnie to zadowala , ale i tak kupie nowy cylinder typ1 i zobacze z ciekawości.

 

lufa 363mm z m4a1 jg III gen

lufa 509mm systema

 

Zdecyduj się 10 czy 65fps różnicy ???????????????

Sprawdź na innym cylindrze typ2...

 

Ale o cylindrach i objętościach pomęcz White'a, On troche przetestował i powie coś więcej ;)

 

Jeśli 10fps różnicy to wszystko gra, bo lufy mogą się minimalnie różnić średnicą, precyzją, a to wkońcu JG i Systema :P

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

kurde , lekko zakrecilem.

doprecyzuje.

 

konfiguracje:

cylinder 0 - lufa 509mm - 495fps

cylinder 1 - lufa 363mm - 430fps

cylinder 0 - lufa 363mm - 485fps

 

miedzy pierwsza a trzecia konfiguracja moze byc 10fps - tak jak mowisz , ze to systema a to jg. wiec pasuje

ale druga konfiguracja juz nie pasi, dlatego kupie nowy cylinder typ1 i sprawdze.

 

wczesniej nie napisalem wyraznie ze wsadzilem typ0 , a podejrzewam ze ten typ1 moze miec inna srednice.

 

dzieki

ov

Edited by overs
Link to post
Share on other sites

Zostaw ten cylinder typ 0 i skończ waść kombinować.

 

 

Jak tyle masz do powiedzenia to sobie daruj i wogóle nie pisz :bialaflaga:

 

 

 

 

Spróbuj na typ 2 systemy....

Ogólnie to fps nie są złe, ale już ktoś na forum pisał jakie są konsekwencje źle dobranego cylindra, a zwłaszcza przy 150'tce....

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...