Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zamiennik dla Starkera


Recommended Posts

Witam!

Obecnie posiadam maskę typu Starker Generacja 2, jednak w połączeniu z okularami UVEX I-vo bardzo przeszkadza w celowaniu. Dlatego od jakiegoś czasu szukam dla niego zamiennika. Dodam jeszcze że bardzo zależy mi na niestraceniu zębów.

 

1. Maska neoprenowa - jedni chwalą, drudzy odradzają. Myślę że odpowiednio chroni przed urazami twarzy.

 

2. "SPANDO" - przyznam szczerze, że bardzo mi się podoba. Czy ktoś tego używa?

 

3. Uniwersalna Maska Ochronna 2w1 wygląda dosyć solidnie

 

4. Arafatka - obawiam się że może nie zapewnić wystarczającej ochrony

 

Proszę o pomoc w wyborze. Wszystkie uwagi oraz własne propozycje mile widziane :happy: .

Link to post
Share on other sites

To nie jest Starker Generacja 2, to nawet nie jest Stalker Generacja 2, czy jakkolwiek chcesz to zwać. Ta maska to kopia maski Bat.

 

Ad 1: Latem się ugotujesz. Wiosną i jesienią w sumie też. Cieplejszą zimą również. No, chyba że odwzorowujesz jakąś kompanię wartowniczą podczas służby. To wtedy będzie ci po prostu bardzo ciepło.

Ad 2: Chyba nie myślisz, że ta skarpeto-pończocha osłoni cię przed czymkolwiek, co ma siłę penetrującą większą niż spojrzenie?

Ad 3: Nie no, maska polecana do snowboardu i na narty z pewnością nada się na rozgrywki w okresie letnim i wiosennym. Twoi przeciwnicy będą zachwyceni.

 

Arafatka jest z tej kolekcji najlepsza, aczkolwiek w porównaniu z maską stalową i tak do bani, jeżeli mówimy o ochronie twarzy. Zasadniczo masz dwa wyjścia - kup kolimator, albo kup tego najprostszego Stalkera. Mi jakoś bardziej podchodzi od tej dużej maski.

Link to post
Share on other sites

Oj chyba z neoprenem nie jest tak źle. Ja słyszałem że niezależnie od pory roku nie poci się.

 

W naszej okolicy popularne są szale snajperskie - jak arafatki, ale z dziurami, czyli przewiewne, a da się złożyć w kilka warstw.

 

Zawsze można wyklepać młotkiem maskę, żeby była lepiej dopasowana do potrzeb.

Link to post
Share on other sites

@qurcz: Z maską neoprenową JEST źle. Można pochodzić w niej 15 min, a później robi się taka mokra, że można z niej pić. Schowałem ją głęboko w szafę po dwóch strzelankach w niej (w różnych porach roku) i już jej raczej nie wyciągnę. Dlatego neopren - odradzam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...