Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK47 CM.028 /A /C /S /U [CYMA]


Recommended Posts

Podpinam się pod temat :)

Czy doszczelnienie repliki, lufa precyzyjna np systemy za 150 zł, gumka HU pomoże zwiększyć fps do np 410-420 ?

i czy da to lepszy efekt niż kupienie sprężyny m30 + żebatki i tłok żeby to wytrzymało. ?

oraz czy opłaca sie kupować taką preckę za 150 zł a nie np prometeus. Bo prometeusa to nie wiem ale czuję że różnica bedzie i to dobra, a po tej precce z niższej półki ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

 

chcę zamontować sprężynę m130 http://azteko.pl/sprezyna-sp130-m130-guarder-p-377.html do cymy028

i pytanie, czy zamontowanie

http://azteko.pl/shs-tlok-stalowych-zebow-bl-tr-p-2566.html oraz

http://azteko.pl/zestaw-stalowych-zebatek-100200-high-torque-p-4466.html

 

zapewni długotrwałą i prawidłową pracę replice?

zdaje mi się że to powinno wystarczyć, a co wy myślicie?

wkładanie samej sprężyny to dla mnie ryzyko, bo zapewne wystrzelę 10k kulek i replika się posypie, znając Cymę ;)

 

 

 

PS. Proszę darujcie sobie komentarze, żebym nie brał się za takie rzeczy przy cymie itp, itd.

 

z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam ;)

Tak wiem pierdyliard tematów o hop siupie do cymki. Tylko chciałbym się dowiedzieć czy (bo szukałem a nie znalazłem) czy to jest w ogóle coś warte King arms (miał to ktoś?) taka albo czerwona albo Systema czarna? Wybrałem te bo zamawiamy teraz w kilku a tak szkoda mi płacić samemu za przesyłkę. Czy jednak dozbierać do zielonej G&G jak polecają?

Link to post
Share on other sites

Dziś kupiłem zieloną g&g do swojej cymki, jutro będę zakładał i zobaczymy. Pytanie: czy warto zostawić stockowy dystanser i czy do teflon fixa przy tej gumce można wykorzystać płynny (zaznaczam, płynny, nie w spray'u) smar silikonowy?

Co do dystansera to ja mam Typ H od Elementa i działa fajnie, ale ze zwykłym też będzie ładnie hulać. A mi się wydaje(od razu mówię że to tylko domysły ;p) że smar silikonowy to się nie sprawdzi bo jeśli będzie nieszczelność to go wydmucha :P Taśma teflonowa jak najbardziej zda egzamin.

Link to post
Share on other sites

Wlazła z teflon fixem, nawet pierścień dał się wcisnąć bez specjalnych oporów. Nasmarkałem trochę oleju do komory HU, testy jutro :icon_wink:.

 

Jak masz możliwość to możesz delikatnie użyć chusteczki do usunięcia nadmiaru silikonu z komory, wg. mnie lepiej w ten sposob niz wywalanie całego maga kulek żeby się smaru pozbyć ;p

Link to post
Share on other sites

Jak upaćkałeś kołnierz gumki/ dinks podkręcający to spodziewaj się zwariowanych lotów.

 

Nie, gumę nasmarowałem na tyle aby bez oporów umieścić zespół lufy w komorze HU, a asekuranckim obyczajem wlałem kropelkę oleju na tylną ścianę pionowego kanału komory, wychodząc ze sprawdzonego skądinąd założenia, że powłoka, którą tworzy spływająca kropla może ździebko pomagać w podawaniu kulasów zmniejszając ich opory tarcia wewnątrz komory.

 

Jak masz możliwość to możesz delikatnie użyć chusteczki do usunięcia nadmiaru silikonu z komory, wg. mnie lepiej w ten sposob niz wywalanie całego maga kulek żeby się smaru pozbyć ;p

 

Rano, niech się "wchłonie" :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Witam.

Co sądzicie o CM.028a ?.

Co mam kupić by podkręcić mu fps`y?.

I Pytanko jaką mam baterie do niego kupić ?.

 

 

a mi sie wydaje jak juz ktoś wspomniał- nie opłacasie. Zrób sobie prosty rachunek - replika plus prec plus batka = średnia stokowa o wiele lepsza niz cyma. Firma poprawiła jakość osiągi itp. ale dla mnie to to samo co 4 lata temu . No moze moc wieksza.

Czy dobry samochód świadczy że jedzie w nim dobry kierowca ? ( nie)

Tak samo jest tutaj. Szybko zmienisz 0.28 na coś innego.

Co do fps - są tacy co maja po 500 , ale sa tacy co mają 320 i swietnie sobie radza bo myśla.

Edited by dress89
Link to post
Share on other sites

Postrzlane z zielonej gumy. Na początku kulki latały lobem z rozrzutem godnym kałacha (hyhy), ale przesuniecie regulacji hopka maksymalnie w przód i w tył pomogło - widocznie gumka nie do końca dobrze sie ułożyła, a parę serii pomogło jej się rozgrzać i dopasować. Skupienie minimalnie wzrosło, generalnie warto.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

"Gumowatość" plastików cymki ma swoje zalety. Podczas ucieczki przed dzikiem zaliczyłem glebę padając z impetem na replikę. Uszkodzenia? W zasadzie nic nieodwracalnego - katapultowanie pokrywy zamka, przemieszczenie pręta suwadła poza gniazdo i odgięcie przedniej części korpusu. Pomogło rozkręcenie i skręcenie wszystkiego do kupy w warunkach polowych, pękło jedynie ucho na śrubkę trzymającą pokrywę GB, która siedzi i bez tego. Kałabanga, cm.028 rządzi! :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, ja chcę zrobić downgrade na potrzeby CQB. (CM028)

 

Chcę zmniejszyć liczbę FPS-ów w przedziale 320-340. Jaką sprężynę mam kupić? Przy okazji chcę polepszyć zasięg i jaką gumkę hop-up mam kupić dla najlepszego efektu?

 

Zależy mi żeby te części były ze sklepu taiwangun, ponieważ mam punkty i duże zakupy mam zamiar zrobić.

Edited by Sharikq
Link to post
Share on other sites

Witam, ja chcę zrobić downgrade na potrzeby CQB. (CM028)

 

Chcę zmniejszyć liczbę FPS-ów w przedziale 320-340. Jaką sprężynę mam kupić? Przy okazji chcę polepszyć zasięg i jaką gumkę hop-up mam kupić dla najlepszego efektu?

 

Zależy mi żeby te części były ze sklepu taiwangun, ponieważ mam punkty i duże zakupy mam zamiar zrobić.

 

U krakmanów raczej lipa będzie :( sp100 wyprzedane, a zielone G&G nigdy u nich w sprzedaży nie były. Od siebie jednak mogę polecić Gumki guardera.

 

taka podpowiedź.. sprężyn ACM'u nie bierz

Link to post
Share on other sites

A silikonowa nie będzie lepsza?

http://gunfire.pl/pr...p-Guarder-.html

 

A czytałeś tematy zawarte tu http://forum.wmasg.p...-komory-hop-up/

Osiem miesięcy na forum i nie umiesz wyszukać odpowiedzi na takie pytanie ?

Proponuje poczytać przed zadaniem kolejnego pytania :icon_evil:

 

 

 

Post powyżej usunięty .Opinie o sklepach wyrażamy w innym temacie.

 

S1

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...