Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obóz ASG dla początkującego


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Od dawna chciałem wstąpić w grupę ASG i właśnie w tym roku chciałem tego dokonać. Poszukuję przez To jakiegoś obozu w którym bym mógł się nauczyć mięzy innymi obsługi broni itp. Zastanawiałem się nad obozem do Bornego Sulinowa lecz nie wiem jak to wszystko tam wygląda. Czy jest to jakiś zaawansowany obóz gdze zapisani uczestnicy muszą posiadać jakieś doświadczenie z ASG. Jako, że ja w tych sprawach jestem zielony poszukuję jakiegoś obozU dla początkujących/szkoleniowego, coś w tym rodzaju. Jeżeli bylibyście w stanie poleciĆ mi taki obóz byłbym bardzo wdzięczny :)

Na marginesie znalazłem jeszcze podobne obozy w Mrzeżynie, Dziwnówku i Zamrzenicy. Jeżeli ktokolwiek był na jednym z tych obozów byłbym wdzięczny gdyby powiedział mi jak to wszystko tam wygląda :)

Pozdrawiam!

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Niestety w mojej okolicy praktycznie żadnych takich grup nie ma ;/ Dlatego myślałem, że na jakimś z tych obozów takie początkowe szkolenie pokazują. Ze zdjęć jakie widziałem na stronach o tych obozach widze, że te osoby też jakby pierwszy raz miały styczność z ASG, dlatego chciałbym się zapytać czy to tylko moje przekonanie czy naprawde można tam poznać zasady :)

Link to post
Share on other sites

Sorry bo może mnie zrozumieliście. ;p NaprawdĘ mi na tym zależy lecz głównie teraz szukam obozu dla poćwiczenia i zapoznania się z tym. Trochę poszukałem tak jak mi poleciliście i znalazłem kilku-osobowe grupy w mieście obok i spróbuje się z nimi skontaktować. Chciałbym jednak usłyszeć waszą opinię na temat tych obozów i , wktórym mógłbym najlepiej zapoznać się z ASG. Głównie piszę też tutaj bo nie chcĘ na ślepo pojechać na jakiś obóz gdzie okaże się że wszyscy to zawodowcy i od lat się w to bawią a ja jak głupi będę musiał wszystkiego się dopytywać i pozostawać wciąż w tyle. :) Liczy się równiEż dla mnie to aby zdobyć odpowiedni sprzęt,ubrania itp. żeby tego wszystkiego nie planować kilka dni przed wyjazdem, a nawet spróbować namówić kilku znajomych .

Pozdrawiam

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Trochę poszukałem tak jak mi poleciliście i znalazłem kilku-osobowe grupy w mieście obok i spróbuje się z nimi skontaktować.

I to jest najlepsze rozwiązanie. Jeśli grupa jest ogarnięta i nie biega z okularami z castoramy plus "plastikowe coś", oraz jej członkowie są w stanie żyć w społeczeństwie i się z nimi dogadasz, to po rozmowie z nimi sporo rzeczy ci się wyklaruje. Być może mają jakąś unifikację i od razu będziesz wiedział co kupić. Pewnie coś wiedzą i są w stanie cię tego nauczyć. No i będą w stanie po prostu wprowadzić cię w środowisko.

bo nie chce na ślepo pojechać na jakiś obóz gdzie okaże się że wszyscy to zawodowcy i od lat się w to bawią a ja jak głupi będę musiał wszystkiego się dopytywać i pozostawać wciąż w tyle.

Nie spodziewałbym się takiej sytuacji. Obozy asg" sprowadzają się do "kolonii z replikami", nie zaś zorganizowanych szkoleń z różnych zakresów.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o jakieś szkolenie na czły okres obozu a jedynie na zapoznanie się z bronią, jej obsługą itp. @Arend- przeczytałem oba te tematy ale gdybym znalazł w nich odpowiedź nie dawałbym tu tematu ;) Chodzi mi o to jaki obóz byłby dla mnie najlepszy na początek. Znalazłem kilka fajnych propozycji:

 

http://almatur.pl/dziwnowek-morska-przygoda-oboz-asg-braterstwo-broni-10-14-i-14-18-lat__%A3PMD~MAR_ASG__lato.html

http://almatur.pl/borne-sulinowo-nie-tylko-dla-orlow-oboz-militarny-asg-12-18-lat__%A3POB~ANI_ASG__lato.html

http://almatur.pl/mrzezyno-wybrzeze-baltyku-asg__KPOM~FAMASTAASG__lato.html

http://www.e-almatur.pl/lista_lato.php?nr=KPKP~ZAMRZASG

Z tego co wyczytałem z ofert zapoznanie się z bronią jest w Dziwnówku, Mrzeżynie i Zmarzenicy. Nie wiem czy jest w Bornym Sulinowie, czy po prostu nie napisali czy bardziej stawiają na to, że zapisują się tam już zaznajomieni z airsoftem osoby. Z tematów, które przeczytałem większość osób bardzo poleca lub jedzie do Bornego Sulinowa. Czy to by był dobry obóz dla mnie czy lepiej spróbować innego (łatwiejszego, dla początkujących). Chciałbym usłyszeć wasze opinie :) i czy ilość miejsc jest tam ograniczona bo na Almaturze nie ma o tym wzmianki.

Pozdrawiam!

 

ps.Sorki za trochę zawiłe pisanie ale już tak mam ;p

Link to post
Share on other sites

Tak widziałem ten Vogue tylko, że mnie interesuje wyjazd w trochĘ wcześniejszym okresie bo tam zostały jedynie miejsca na ostatnim wyjeździe pod koniec wyjazdu, a jeżeli chodzi o te szkolenie to raczej nie skorzystam ze względu, ze nie mam 18+ lat i zależy mi własnie na czymś w rodzaju tych scenariuszy walki i tym podobnych. :) Chciałbym wiedzieć czy np. do Bornego czy innych obozów przyjeżdżają sami doświadczeni czy również początkujący tak jak ja aby nie pozostawać w tyle. :) Dzęki za odpowiedzi bo teraz naprawdĘ się dla mnie liczą ;]

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...