Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grzejąca się bateria


Recommended Posts

Witam, podczas ładowania wolnoładowarką moja batka (stick ni-mh intellecta) po około godzinie nagrzewa się tak, że nie można jej trzymać dłużej niż kilka sekund. Co może byś powodem? Zmiana ładowarki coś zmieni? Jest jeszcze szansa dla baterii, czy nadaje się jedynie do kosza?

Link to post
Share on other sites

A czy to jest pierwsze ładowanie baterii? Ja jak swoją batkę ni-mh stick ładowałem za pierwszym razem to też po godzinie nie można było jej dotknąć, a podczas następnych ładowań batka już się ustabilizowała i zaczynała się dopiero grzać po sześciu godzinach.

Edited by Kazik94
Link to post
Share on other sites

Wczoraj przyszła do mnie batka Firefoxa 2000mAh'ów (zupełnie rozładowana). Ładowałem ją wolnoładowarką na 9,6V i po 11 godzinach akumulator był chłodny(!) i maksymalnie naładowany. Aż takie nagrzewanie się baterii jak u Was jest moim zdaniem dość dziwne.

Link to post
Share on other sites

A czy to jest pierwsze ładowanie baterii? Ja jak swoją batkę ni-mh stick ładowałem za pierwszym razem to też po godzinie nie można było jej dotknąć, a podczas następnych ładowań batka już się ustabilizowała i zaczynała się dopiero grzać po sześciu godzinach.

A moja za każdym razem tak. Zauważyłem że ładowarka daje na wyjściu prąd 10v, a batka ma 8,4. Domyślam się że to może być przyczyną, tak? Nie znam się na tym zbytnio.

Link to post
Share on other sites

Napięcie ładowania jest ok, przyczyną przegrzewania może być zbyt duży prąd ładowania poprzez uszkodzoną wolnoładowarkę która zamieniła się w szybkoładowarkę ;)

 

Sprawdź batkę pod inną, porządną ładowarką ew. zmierz prąd ładowania przy konfiguracji w jakiej batka się nagrzewa. Prąd ładowania dla tych ogniw powinien najlepiej wynosić jakieś 200-400 mA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...