Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CYMA do 800 zł - Która najlepsza -048?


Recommended Posts

Witam. Chcę kupić replikę do 800zł(+,-)

Moje wymagania- to duży zasięg, celność i przede wszystkim nie chcę jej tuningować na gwarancji.

Podobają mi się repliki rodziny Ak, później Mki na końcu gietki

 

 

Co wybrać?

 

 

Cyma 048?

 

 

 

A może: CM039U

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152193305-Replika-karabinu-szturmowego-CM039U.html

 

Jest tańszy o 200zł, a czy jest gorszy? Czy rozwiązania techniczne są te same? Czy oprócz wyglądu czymś się różnią??

 

Dzięki za pomoc

Edited by roter1980
Link to post
Share on other sites

Jeżeli duża moc i zasięg to Cyma 048 i podobne (040, 048s, 050, 052). Jeżeli celność i niższa awaryjność, to RK-06WS od Boyi. W obu na początek dobrze jest wymienić gumkę, ewentualnie lufę w celu poprawienia zasięgu i celności, możesz to od razu zamówić w sklepie, ponosisz tylko koszty części, bez montażu i nie tracisz gwarancji.

 

W Cymie na starcie mogą (nie muszą, ale jest to częste) wystąpić problemy z celnością i szczelnością układu, co jest spowodowane miernym wykonaniem mocowania lufy w korpusie. Obsada lubi latać na nitach, ogólnie repliki Cymy nie grzeszą spasowaniem. Są dobrą bazą pod tuning, ale przecież nie będziesz go robić póki co. Do tego dochodzi kruchość elementów z metalu, lubią odpaść kolby, pękają muszki i zaczepy na szczerbinkach. Oczywiście nie jest to zasadą, znam kilka osób, którym nic się nie stało z repliką, ale to wszystko zależy od ilości kurzu pozamiatanego w fabryce i wrzuconego do gara z metalem.

 

W Twojej sytuacji najlepiej wziąć RK-06WS. Koniecznie WS albo SW, innych nie bierz. Godna polecenia jest jeszcze RK-10SW.

 

CM039U to przy replikach CM048, czy RK-06 zabawka. Słabsze bebechy, gorsze odwzorowanie, słaby wygląd. Odpuść.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedz. A co powiesz o RK-15 ?

 

Bo szukam po sklepach i jak na razie zatrzymałem się na gunfire.pl i tam jest tylko rk-01sw i właśnie rk-15

 

 

 

Może widzi ktoś którą z ww w jakimś sklepie? DOSTĘPNĄ :)

Edited by roter1980
Link to post
Share on other sites

Wszystkie cymy 40, 45, 48 i 003 mają identyczne bebechy, które są na prawdę dobre. Wybór poszczególnego modelu to kwestia gustu.

Miałem 048, a zmieniłem na 003 tylko ze względu na ergonomię. Ich zasięg skuteczny jest do siebie bardzo zbliżony, na poziomie 50m.

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites
SW i WS to to samo-skrót od Steel-Wood/Wood Steel czyli że replika ma okładziny z litego drewna, a części metalowe są wszystkie stalowe a nie miks szitmeta i stal.

 

Nie do końca. SW to wcześniejsza wersja, WS nowsza. Nową generację Boyi najłatwiej poznać po zielonej batce, bitych oznaczeniach, szarym pudle, sklejkowych drewnach (SW mają drewno "lite", nie mylić z prawdziwie litym drewnem :) ), poliwęglanowej komorze, hopku dociskanym sprężyną, zamiast "L" klocka, lepszych kablach i dużo lepszej kulturze pracy gearboxa. W samym boxie różnic nie wymienię, bo wchodziły stopniowo, na pewno lepiej wypadają zębatki i łożyska. Silnik został ten, co wcześniej, czyli Cyma nadal wygrywa silnikiem i prowadnicą sprężyny, ale przegrywa wszystkim innym. Generalnie o ile wersja SW stała niżej od Cymy pod względem bebechów, o tyle WS bije Cymę, z wyłączeniem wspomnianego silnika. Zewnętrznie Boyi od dawna stał wyżej od Cymy i to jeszcze w przypadku znalowych replik, ale wewnętrznie to Cyma była lepsza. Dziś WS stoi najwyżej w klasyfikacji.

 

Dochodzi jeszcze jedno małe zamieszanie, mianowicie nasze sklepy zachowały nazwę SW dla wersji WS, więc trzeba być uważnym przy zakupach. Zielona bateria to najlepszy wyznacznik, jak jest, to brać bez zastanawiania, bo to najlepszy kałach z replik II klasy.

 

Co od RK-15, to jest to samo co 06WS, tylko w innym opakowaniu. Warto, jeśli lubisz rumuńskie klimaty :)

 

Wszystkie cymy 40, 45, 48 i 003 mają identyczne bebechy, które są na prawdę dobre.

Ale nie można zapominać, że replika to nie tylko bebechy. Nie pomoże najlepszy gearbox, jak mocowanie lufy rujnuje szczelność.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Ale nie można zapominać, że replika to nie tylko bebechy. Nie pomoże najlepszy gearbox, jak mocowanie lufy rujnuje szczelność.

 

Miałem w rękach kilka replik nowej serii cymy i żadna nie miała niepokojących luzów mogących wpłynąć na użytkowanie/osiągi (nie liczę delikatnego niespasowania np. chwytu). Wszystkie strzelały na zbliżonym poziomie.

 

Do autora: od siebie mogę polecić 048m (akurat ją posiadałem). Może zewnętrznie nie fascynuje - w mojej po kilku odkręceniach wyrobiły się drewniane gwinty w mocowaniu kolby, przez co dostała drobnego luzu... po przyklejeniu jej na stałe nie było jakiegokolwiek problemu. Na zlikwidowanie wszystkich luzów potrzebowałem ok. 15 min. Pod względem technicznym bardzo polecam. Pod względem wizualnym nie zachwyca, ale też nie jest zła. Generalnie polecam. Warto zaznaczyć, iż jest to subiektywna opinia. :wink:

Link to post
Share on other sites

Moja opinia również jest subiektywna, ale zbudowana na solidnej podstawie ponad dwudziestu replik AK, które przez ostatnie 12 miesięcy przewinęły się przez mój warsztat. Pod względem spasowania Cyma wypadała najgorzej, tylko jedna na pięć nie wymagała ponownego zaciśnięcia nitów na mocowaniu lufy. Wyżej wykonaniem, ale dużo gorzej wyglądem wypadał APS. Boyi z replik chińskich stało najwyżej, przy czym wczesne serie nie zachwycały, późniejsze natomiast to klasa sama w sobie. Z wszystkich Bojów tylko jeden wymagał małej kosmetyki, mianowicie lufa zewnętrzna nie była fabrycznie dokręcona.

 

Natomiast z obiektywnych spostrzeżeń - robiąc replikę Beryla spawałem znalowe elementy, okucie łoża z Boyi, z okuciem nakładki z Cymy w celu zrobienia okucia a'la Beryl. Oba elementy podgrzewałem tym samym palnikiem. Cyma rozpłynęła mi się zanim Boyi zdążył złuszczyć sobie resztki farby. Od tego czasu zacząłem się zastanawiać, czy czasem w Cymie na pewno jest znal, a nie na przykład jakiś pewter. Tym bardziej, że części zewnętrzne i gearbox to na 100% inny materiał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dzięki. kupiłem 048. jak na razie wszystko wygląda dobrze.oprócz wymiany gumki co polecacie przy niej zrobić żeby nie stracić gwarancji? I pytanie dotyczące bezpiecznika, jest bardzo duży, obudowa zajmuje dużo miejsca w kolbie, można coś z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

dzięki. kupiłem 048. jak na razie wszystko wygląda dobrze.oprócz wymiany gumki co polecacie przy niej zrobić żeby nie stracić gwarancji? I pytanie dotyczące bezpiecznika, jest bardzo duży, obudowa zajmuje dużo miejsca w kolbie, można coś z tym zrobić?

 

Pff... pomagasz człowiekowi, doradzasz aby kupił AK z nowej generacji Boyi'a która bije na głowę CYME, a on i tak ma cie w d***e i kupi gorszą cyme.

Jak i tak miałeś zamiar kupić cm to po co zadawałeś głupie pytania i marnowałeś czas osób które chciały Ci pomóc ?

Link to post
Share on other sites

Pff... pomagasz człowiekowi, doradzasz aby kupił AK z nowej generacji Boyi'a która bije na głowę CYME, a on i tak ma cie w d***e i kupi gorszą cyme.

Jak i tak miałeś zamiar kupić cm to po co zadawałeś głupie pytania i marnowałeś czas osób które chciały Ci pomóc ?

 

Człowieku, i po co się spinasz? Jakoś nie widziałem żebyś wypowiadał się w tym temacie ;) Cyma nie jest gorsza od Boyi, można powiedzieć że każda jest dobra na swój sposób.

@Roter na początek wstaw HU zieloną G&G. Jeżeli osiągi nadal nie będą Ciebie zadowalały (a nie powinny, bo guma od G&G powinna dać dobry efekt), to zastanów się nad wymianą innych podzespołów.

Wracając do wytrzymałości Cymowych części. Ja nie wiem co wy robicie z replikami, ale moja pomimo dwóch lat intensywnego użytkowania trzyma się dobrze. Nic ZnAlowego jeszcze się nie urwało, nic nie odpadło. Byłem też kilka razy świadkiem, jak w replikach od Boyi łamały się jakieś małe elementy typu przedni zaczep do pasa etc. Z góry mówię że repliki nie oszczędzam, często leży w piachu, kilka razy spadnie na ziemię ;)

Link to post
Share on other sites
Byłem też kilka razy świadkiem, jak w replikach od Boyi łamały się jakieś małe elementy typu przedni zaczep do pasa etc.

W znalowych Bojach. Tych nikt tu nie polecał przecież, bo są lekko gorsze od Cymy.

 

co polecacie przy niej zrobić żeby nie stracić gwarancji?

Olać gwarancję. Problemy, jakie spotkają Twoją Cymę i tak nie zostaną zakwalifikowane do naprawy bezpłatnej. Skoro już ją masz, to znajdź w temacie o serwisantach dobrego człowieka w Twojej okolicy, daj mu, a zrobi z tego replikę.

 

Choć myślę, że i tak nie posłuchasz, ale co tam, Twoja kasa, nie moja ;)

Link to post
Share on other sites

Ok. Już wiem coraz to więcej, co do gwarancji to faktycznie racja, po za tym tylko 12miesiecy. Zamowilem już gumke systeme, przy wymianie poproszę o podokrecanie wszystkiego co możliwe, nasmarowanie. Później się zobaczy. Jeszcze pozostaje sprawa tego nieszczęsnego bezpiecznika.Słyszałem że wkładają samochodowe, jak to wygląda?? Opłaca się? Jeszcze raz dziękuje za pomoc i za normalne podejście do sprawy.

 

Ok. Już wiem coraz to więcej, co co gwarancji ro faktycznie racja, po za tym tylko 12miesiecy. Zamowilem już gumowe systeme, przy wymianie poproszę o podokrecanie wszystkiego co możliwe, nasmarowanie. Później się zobaczy. Jeszcze pozostaje sprawa tego nieszczęsnego bezpiecznika.Słyszałem że wkładają samochodowe, jak to wygląda?? Jeszcze raz dziękuje za pomoc i za normalne podejście do sprawy.

Edited by roter1980
Link to post
Share on other sites
Odnosiłem się do elementów ZnAlowych, nie do stalowych ;)

W bojach o których mówimy i które polecałem koledze nie ma elementów ze Znalu. Ja mówię o koniu, Ty o słoniu ;)

 

Zamowilem już gumke systeme

Rozbrajasz mnie :) Kolega polecił G&G zieloną, a Ty Systemę pchasz.

 

przy wymianie poproszę o podokrecanie wszystkiego co możliwe, nasmarowanie.

Poskręcanie niewiele daje, bo tu chodzi o zaciskanie, a nie skręcanie. Nie zlecaj nic sklepom.

 

Jeszcze pozostaje sprawa tego nieszczęsnego bezpiecznika.Słyszałem że wkładają samochodowe, jak to wygląda?? Opłaca się?

Opłaca się go wywalić i wstawić prawdziwe kable i mosfet.

 

Zapytam jeszcze, replika dotarła już do Ciebie? Jak nie, to nie zlecaj niczego sklepowi! Kup po prostu i karz przysłać, przy odbiorze obejrzyj dokładnie, zwłaszcza zwracając uwagę na:

-mocowanie obsady lufy, ma się nie gibać,

-mocowanie kolby, ma się nie gibać,

-nity na body, mają siedzieć sztywno i nie kręcić się,

-dekiel (pokrywa na body), ma siedzieć pewnie, nie kolebać się i nie zasłaniać tego miejsca na body, gdzie normalnie jest wybity numer (Cyma nie ma numeru, jest gładka w tym miejscu), jak dekiel nie siedzi właściwie, to będzie spadać i Cię wkurzać.

 

Jeżeli któryś z tych elementów będzie budził zastrzeżenia, to oddaj replikę do sklepu i zażądaj nowej. Dlatego też nie zlecaj wymiany gumki, czy smarowania, bo sklep obciąży Cię kosztami tych operacji, w przeciwnym razie załatwisz to bez kosztów.

Link to post
Share on other sites

Gumke zamowilem przed zakupem repliki, nie wiedziałem że ma być g&g a co do cymy to przyszła, nic się nie giba. Nic się nie rusza, nie odpada. Zasięg skuteczny ok 40m. Przy zakupie prosiłem o szczególne sprawdzenie repliki bo w innym wypadku zwrocilbym ją. Dzięki za pomoc, w tym tygodniu trafi do serwisanta:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...