Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ SPR full metal long - niedziałający hop up


Recommended Posts

Witam,

 

mam pewien dość poważny problem z używaną mk12 spr (http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/pj-spr-full-metal-long.html). Problem polega na tym, że replika strzela lepiej na wyzerowanym hopie niż podkręcanym, osiągając zasięg 20 do 30m. Lekkie podkręcenie hopa nie daje żadnego efektu, natomiast zbyt duże powoduje zacinanie się kulek, podwójne strzały, i zasięg rzędu 5m.

 

Komora stockowa wygląda w porządku. Próbowałem na różnych gumkach, przeźroczystej guardera, zielonej g&g i stockowej, ale na każdej problem się powtarza. Zmiana dystansera również nie daje żadnego efektu. Oczywiście zależy mi, żeby jednak hop działał jak należy i poprawiał zasięg zamiast go pogarszać.

 

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Komore rozkładałem wiele razy i wygląda w porządku, nic nie jest ułamane, całość jest zwarta. Dopychacz dystansera chyba też jest w dobrym stanie, nie zmienia położenia dystansera w trakcie strzelania. Jeśli chodzi o to czy dysza dobrze łączy się z komorą to po oględzinach wydaje się że tak.

Czy jest coś co jeszcze mógłbym sprawdzić domowymi sposobami? Chciałbym uniknąć kosztów, chyba że wymiana komory na nową to jedyne wyjście.

 

PS. Używam kulek G&G 0.25 grama

Link to post
Share on other sites

Można sprawdzić to w prosty sposób, mianowicie po odwróceniu repliki do góry nogami, wkładasz do komory jedną kulkę. Kładziesz wtedy na tym otworze kawałeczek papieru ok. 1cmX1cm i strzelasz. Jak papierek tylko się lekko poruszy to jest dobrze, jak odleci masz nieszczelność.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że jak złożyłeś komorę z lufą to zajrzałeś do środka i kręcąc hopkiem widzisz pojawiający się i znikający "wypustek" gumki HU ?

Over.

 

Oczywiście że tak. Właśnie problem w tym że wszystko wygląda w porządku a jednak hopek nie podkręca kulki, co przekłada się na tragiczny zasięg.

Link to post
Share on other sites

Skoro, komora z gumką działa prawidłowo, a kulki nie są podkręcone, to dla mnie jedynym jeszcze mozliwą przyczyną ,jest to ,że kulki i/lub gumka są uwalone smarem. Z GB, magazynków... lub też celowo psikałeś coś do komory ?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to nic z tego co napisaliśmy to kup cięższe kulki.

:) Czytasz się czasem ?

 

@autor - coś pominąłeś. No bo jeśli hopek działa, jest suchy , no to nie ma bata - musi podkręcać. Chyba ,że...Twoja replika ma małą moc (coś np. się popsuło.) i nawet te 0.25 są za ciężkie i dlatego lecą na 20m pomimo dobrze ustawionego hopka - sprawdź na chrono.

Over.

Link to post
Share on other sites

 

 

@autor - coś pominąłeś. No bo jeśli hopek działa, jest suchy , no to nie ma bata - musi podkręcać. Chyba ,że...Twoja replika ma małą moc (coś np. się popsuło.) i nawet te 0.25 są za ciężkie i dlatego lecą na 20m pomimo dobrze ustawionego hopka - sprawdź na chrono.

Over.

 

Na chrono miałem średnio 400 fps.

Edited by Okin
Link to post
Share on other sites

To zmień gumkę bo nie ma bata to musi działać. Stara jest pewnie uwalona smarem albo jak jest stockowa to wyzionęła ducha i dlatego tak się dzieje.

 

Testowane na nowej zielonej G&G, jeszcze od kumpla pożyczyłem czarną guardera (mówił że przebieg 2k kulek na niej ma) i też to samo.

 

W ostateczności jak będę miał okazje to oddam do serwisu, może oni coś znajdą.

 

Dziękuję bardzo za wszystkie posty w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...