Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria - Umarex G36CV EBB


Recommended Posts

Cześć, szukam baterii do giety Umarexa w wersji CV. Wiem, że podchodzą do niego mini oraz LiPo. Wiem, czym się różnią te dwa typy baterii, jednak chciałbym się zdecydować właśnie na LiPo, ale znalazłem info, że trzeba odłączyć BB, żeby móc na niej strzelać, czy to prawda? Widziałem, że dużo ludzi używa 7,4V 2200mAh w przypadku JG i bodajże CA. Widziałem też wersje KV z LiPo 7,4 w pełni działającą i bardzo ładnym rof-em. W instrukcji jednak napisane jest, żeby używać tylko baterii 8,4V. Z kolei na broń.pl na którą odsyła Umarex polska piszą, że można używać zarówno small jak i LiPo.

Możecie poradzić? Potrzebuje kogoś opini co do bateri do tej repliki.

Edited by Leonidas39
Link to post
Share on other sites
LiPO Ready (11.1 if Blowback is Disabled) (I use 7.4 LiPO with Blowback Enabled)

 

Chyba coś źle zrozumiałeś, bo przecież gość wyraźnie pisze, że używa lipo 7,4 z włączonym BB.

Co do lipo 11,1V, to pewnie jest za duży ROF i BB nie wyrabia - ale Ciebie interesuje 7,4, więc nie widzę problemu.

 

 

 

Co do batki - polecane są turnigy nano-tech. Pakiet o wspominanych przez Ciebie parametrach 7,4V 2200mah jest nawet dostępny w Polsce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dla przyszłych pokoleń:

 

Kupiłem baterię LiPo Turnigy 7,4V 2200mAh 2S. Niestety jest za duża o ok 2mm (niezależnie szerokość czy grubość) przez co nie wsuwa się pin mocujący, ale osłona wchodzi na tyle sztywno, że replikę użytkuje się w miarę normalnie. Bateria odkształciła się troche pod wpływem ścisku i jak na razie wszystko z nią w porządku. Na forum podałem dokładne wymiary batki, która powinna wejść do tej repliki. Znalazłem jednak na youtubie faceta, który używa baterii o bardzo fajnych wymiarach LiPo G&P 7.4V 1000mAh (20C). Na forum też używane były z powodzenie baterie http://www.rcmatsu.pl/Products-173506197-12772-3E-Model-Max-Force-1800-mAh-74V-25C.aspx

 

Ponieważ w baterii miałem inną wtyczkę, przelutowałem Tamiyę mini w replice na XT60

 

Do ładowania baterii dokupiłem Imaxa B6 i zasilacz.

 

Ładowarkę i baterię kupiłem na allegro i sklepach internetowych. W Krakowie jest też wart polecenie sklep modelarski przy ul. Gen. Józefa Dwernickiego - Modelarski.pl (niestety w ofercie internetowej nie mają baterii - trzeba się wybrać do sklepu) Zanim się zdecydowałem przeszukiwałem:

http://www.rctrax.pl/

http://www.rc-electrotown.pl

oraz fora modelarskie i wmasg

 

Przed wyborem polecam poczytać:

Pakiety LiPo

Imax b6 vs Turnigy Accucel-6

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...