Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G1911B [WELL] opinia i czym różni się full matal od full aluminium ?


Recommended Posts

Chciałbym spytać kogoś kto posiada ten model G1911B [WELL] gaziaka ( chodzi mi o ten z tego sklepu http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe/g1911b-well.html ) , albo widział, używał, aby mógł opisać go krótko + i -. Co jest dobre co do kitu itd. oraz czym różni się full metal od full aluminium oprócz nazwy chodzi mi oto czy ma to różnice w grze w sensie wytrzymałości. Z góry dzięki za odp.

Edited by bartpy
Link to post
Share on other sites

Różni się, że amelinium nie pomalujesz... :)

 

A serio, to nie ma replik "full aluminium". Repliki robi się albo ze stopów cynkowych, albo ze stali, z aluminium robi się tylko pojedyncze elementy (największe, to korpusy w drogich emkach). Aluminium się nie stosuje, bo jest za lekkie. Prezentowany pistolet jest ze stopu cynkowego, a sklep kłamie, jeśli chodzi o opis.

Link to post
Share on other sites

Ziarnko prawdy w tym jest, aluminium jako aluminium jest głównym składnikiem stopu. Tylko, że i PA6 i PA9 i znane nam chińskie gównolity to nadal głównie "aluminium". Ta replika to jest czysty gównolit najniższej jakości, prawie jak w WE. Z tego co ja macałem klamki Wella to powiem tylko tyle, że po oględzinach na strzelanie już nie miałem ochoty więc nie wiem jak toto działa.

Link to post
Share on other sites
Ziarnko prawdy w tym jest, aluminium jako aluminium jest głównym składnikiem stopu.

Niecałe 3% aluminium w stopie to trochę za mało, by być "głównym składnikiem". To tak jakbym wmawiał ludziom, że "szotgan silver super mocny hit!" z allegro jest ze stali, bo ma stalowe śrubki i sprężynki.

 

Tylko, że i PA6 i PA9 i znane nam chińskie gównolity to nadal głównie "aluminium".

Gównolit to głównie cynk.

Link to post
Share on other sites

Co do 3 procent....

 

Z definicji Stali - w bardzo dużym uproszczeniu stop żelaza(Fe) z węglem( C)..... I tu cię zaskoczę bo tego węgla ma być maksymalnie 2% (w różnych źródłach pojawia się 2 -2,11% węgla).

 

Więc 3% glinu w stopie ZnAl jest głównym składnikiem gdyż pozostałym powiedzmy, że 97% to cynk (dlatego powiedzmy, bo zawsze są ślady wtrąceń, nieczystości powstałych w procesie technologicznym itp). Dlatego materiał ten tylko dzięki aluminium, ma jakiekolwiek własności wytrzymałościowe. Niestety nie jest ona powalająca. Można kupić szkielety aluminiowe, ale kosztują one majątek ze względu na jego obróbkę (aluminium o którym większość z was myśli można obrabiać tkaniną jeansową i proszkiem kawy np.: polerowanie aluminium serii 1xxx).

 

Aluminium używane w branżach przemysłowych np. serii 6xxx w stanie p6 wymaga zezwolenia ministerstwa obrony!!! (Chodzi o większe jego ilości!)

 

Co do "lekkości" o to własnie chodzi by "odchudzić" pewne elementy ze względu na zmniejszenie wagi zachowując własności wytrzymałościowe. Kto jeździ na rowerze i ma ramę aluminiową pewnie spotkał się z określeniem "rury potrójnie cieniowane". W przemyśle zbrojeniowym, przy produkcji broni ważna jest minimalizacja wagi broni (zwróćcie uwagę na co raz więcej zastosowań materiałów kompozytowych w osnowie polimerowej, często błędnie nazywanych polimerem).

 

Wiem, że to nie wnosi nic do pytania w temacie, ale jak czytam wypowiedzi o materiałach inżynierskich to trafia mnie szlag... dlaczego, to popatrz na mój profil...

Link to post
Share on other sites
Co do 3 procent....

 

Z definicji Stali - w bardzo dużym uproszczeniu stop żelaza(Fe) z węglem( C)..... I tu cię zaskoczę bo tego węgla ma być maksymalnie 2% (w różnych źródłach pojawia się 2 -2,11% węgla).

 

Tak więc RK-06 składa się głównie z węgla...

Poproszę Taiwangun, by uaktualnił swoje opisy.

 

Na gównolit mówi się albo "Znal", albo "stop cynkowy", ewentualnie "stop cynkowo-aluminiowy". Gadanie o "aluminium", albo "wzbogacanym aluminium" jest zwykłym okłamywaniem klienta.

 

Natomiast co do chińskich stopów na repliki, to w wielu przypadkach "głównym składnikiem" są trociny, kurz, szczurze odchody i inny syf wrzucany do kadzi. W końcu to te składniki mówią o wytrzymałości i parametrach tego metalu :)

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Chyba jednak poszukam czegoś bardziej wytrzymałego i lepszej firmy, by coś z tym gaziakiem móc zrobić, a nie tylko patrzyć się na przeciętną obudowę. Dzięki. Jak macie jakieś krótkie gaziaki do polecenia to napiszcie.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tyle że ta replika jest przeznaczona dla klientów o mniejszym budżecie. Nikomu przecież nie karzą tego kupować na siłę jak kogoś stać to kupi sobie klamke tokyo marui a nie well. A jak ktoś chce to kupić to nie wiem czy będzie zwracał uwagę czy to stal czy gównolit. Za te pieniądze nie spodziewałbym się jakieś nadzwyczajnej jakości wykonania ale jest i nie są to duże pieniądze. Moim zdaniem lepiej dorzucić i kupić coś lepszego, chyba że Cię nie stać to kup sobie to bo też strzelać strzela i funkcjonuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Teamt stary, ale dodam coś od siebie. Kożystałem z tej klamki trochę ponad 2h. Ma bardzo fajny BB, naprawdę dziwiłem się. Nie była ona moja, tylko kolegi z team-u. Problem natomiast był z podawaniem kulek i zamkiem. Nie zawszę chciał wrócić po odciągnięciu. Druga sprawa to to, że nie zawszę podawał kulki.. Najczęściej pierwszy strzał był pusty - replika ,,nie wykrywała" braku kulek w tym momenice. Nad celnością i zasięgiem nie będę dużo się rozpisywał -HU nie był ustawiony. Jest dość masywny. Dobrze leży w rękach. Wykonanie zew. takie średnie, ale cena robi swoje. Miał trochę luzów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...