Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Otóż widząc kolejne customy polskiej elity, muszę stwierdzić iż muszę coś skrobać.

W przerwie od Mosina (czekam na części), w między czasie szyna do AKMS RMP-5 i modyfikacji Jantara, podjąłem decyzje o kolejnych pracach.

 

Baza: RK-05 (320zł)- na razie robię wersję z kolbą od AK-74M.

Reszta: zobaczymy, kupię chyba tylko RISy reste zrobię sam.

budżet max: 500zł

Co do reszty nie wiem jest tyle wersji tego kałacha że się zastanawiam.

 

Po co piszę? Proszę o zdjęci, ciekawostki itp.

Pozdrawiam, od jutra biorę się za projektowanie np. pokrywy zamka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepiej by było wydziergać tę nową z arkuszy tworzywa, zawias można by było zaadaptować z "wiatrówki kałach" z allegro, składa się na odpowiednią stronę i w miarę łatwo ją zamontować. Zawsze lepiej jest zrezygnować np. z rozsuwania kolby, niż z wyglądu :)

Link to post
Share on other sites

Na razie będzię stock, mam mało pieniędzy chociaż i tak tyram 10h na budowie :) Dzięki za zdjęcie szczerbinki, napewno się przyda. A jak będę miał kaprys to może sam zrobię kolbę od Zenitu :D

P.S. Da się żeby kolba składała się na prawo zamiast lewo?

Link to post
Share on other sites

Wiatrówka kałach chodzi na allegro po 140zł, przy czym sam wymontowany z niej mechanizm przy dobrych wiatrach idzie sprzedać za 80zł. A jak masz dziadka stolarza, albo używaną kolbę po SKS-ie, to jeszcze na tym idzie zarobić :) Kup "kałacha", urwij kolbę, a resztę sprzedaj z zyskiem!

W ostateczności użyj zwykłego zawiasu meblowego, tylko będziesz musiał wykombinować jakąś sprytną blokadę.

 

Samą kolbę taką jak w AK-12 idzie zrobić z laminatu kartonowego. Potrzeba żywicy poliestrowej i kawałków grubej tektury. Z tektury wycinasz kształt i robisz sobie "sklejkę" mocno nasączając karton żywicą. Na koniec całość lakierujesz jeszcze raz żywicą. Po wyschnięciu masz kawałek całkiem fajnego plastiku, który można dalej obrabiać wyrzynarką, papierem ściernym i wiertarką. Całość przy dobrych wiatrach idzie zrobić w cenie 70zł, co przy odjęciu ceny, jaką dostaniesz za spylenie kolby z repliki Boja, jest całkiem znośną opcją.

 

Co do "ciekawostek", zobacz sobie w temacie o Berylu instrukcję przerobienia podstawy muszki. AK-12 ma muszkę bardzo podobną do Berylowskiej, tutorial może pomóc w przeróbce.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Wiatrówka kałach chodzi na allegro po 140zł, przy czym sam wymontowany z niej mechanizm przy dobrych wiatrach idzie sprzedać za 80zł. A jak masz dziadka stolarza, albo używaną kolbę po SKS-ie, to jeszcze na tym idzie zarobić :) Kup "kałacha", urwij kolbę, a resztę sprzedaj z zyskiem!

W ostateczności użyj zwykłego zawiasu meblowego, tylko będziesz musiał wykombinować jakąś sprytną blokadę.

 

Samą kolbę taką jak w AK-12 idzie zrobić z laminatu kartonowego. Potrzeba żywicy poliestrowej i kawałków grubej tektury. Z tektury wycinasz kształt i robisz sobie "sklejkę" mocno nasączając karton żywicą. Na koniec całość lakierujesz jeszcze raz żywicą. Po wyschnięciu masz kawałek całkiem fajnego plastiku, który można dalej obrabiać wyrzynarką, papierem ściernym i wiertarką. Całość przy dobrych wiatrach idzie zrobić w cenie 70zł, co przy odjęciu ceny, jaką dostaniesz za spylenie kolby z repliki Boja, jest całkiem znośną opcją.

 

Co do "ciekawostek", zobacz sobie w temacie o Berylu instrukcję przerobienia podstawy muszki. AK-12 ma muszkę bardzo podobną do Berylowskiej, tutorial może pomóc w przeróbce.

Zobaczymy, jest jeszcze czas. Bardzo mi się podoba ta kolba: i-6157.jpg

Link to post
Share on other sites

Produkcja Zenit, AK-12 ma dużo akcesoriów od niego. Zobaczymy może będzię taka wersja :)

 

 

 

Ak-12 nie ma zbyt wiele akcesoriów od Zenita. Przeglądałem zdjęcia i jedyne co miał od Zenita to chwyt taktyczny na RIS.

 

Ak-12 ma inny chwyt przedni niż AK, więc łoża nie pasują. Ma inne mocowanie kolby, więc kolby nie pasują. Ma inny gwint na lufie, więc tłumiki nie pasują. Jedyne co może pasować to chwyty pistoletowe. I wszystko co mocujesz na RISie.

 

A co do korpusu to pierwsze skojarzenie - Galil.

 

Kolba... hmmm ja to widzę tak, że można połączyć ze sobą dwa korpusy. W ten normalny korpus dospawać/domontować/dokręcić fragment kolby, połączony z drugim korpusem, który jest do góry nogami. Na korpusie "kolbowym" można dobudowywać właściwą kolbę, bo ma ona wymiary podobne do korpusu.

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites

Wszytko się okaże za tydzień dwa kiedy dojdzie do mnie replika i zacznę coś działać. Na razie zostawię kolbę od 74 ale potem jak już wszystko skończę to wezmę się za kolbę-tą fabryczną do 12. Teraz nie mam na to czasu żeby myśleć o tym, właśnie konczę robić lewy selektor do Jantara (oczywiście działający) :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...