Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Boże dzięki Ci, już myślałem że będę walczył z kolbą a to nagle kolba składająca się lewo...

Jak widać w ostatecznej wersji będzie w prawo ale w lewo też będzie koszer. W takim wypadku to lajtowo :)

P.S. oglądem to z 1000 razy ale dopiero teraz to zauważyłem :D

fcfbe32f0ea93.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kolejne postępy prac.

1) Zatrzask magazynka, zrobiony jak w AK-12

66c027ebd6566.jpg

 

2)Poprawiona podstawa muszki. Wywaliłem cały ten zbędny znal, Ponadto wyszlifowałem zaczep bagnetu. (źle to wygląda bo bez farby :( )

Zaklejona dziura po wyciorze i zaokrąglona końcówka.

 

742cbb7d6717b.jpg

 

3) Powoli działam z łożami, dodany RIS, połączone obsady łoża wraz z rurą i reszta w jeden element (jak w ak-12).

2bf0e2a162c27.jpg

 

 

P.S. Zamawiam chwyt pistoletowy ( bardzo podobny i jazda).

P.S. 2 Na razie robię przerwę (przeprowadzka, zanim sobie piwnicę zrobię trochę czasu minię) :)

Link to post
Share on other sites

Kurde, widzę, że problemy przeprowadzek i brak piwnic to typowa przypadłość customorobów. Mg Shutze już to przerabiał, ja w zeszły czwartek spakowałem swój warsztat, teraz widzę, że i za Ciebie sięto wzięło :)

 

Czego używasz na szpachlę? Ja od siebie polecam polski kit dwuskładnikowy a'la poxilina. Klei wszystko pięknie, dobrze trzyma farbę, fajnie się szlifuje i nie kruszy jak poxi.

Link to post
Share on other sites

Ok wytłumaczę inaczej.

Muszka jest wyższa co spowodowane jest dodaniem szyn i szczerbinki na pokrywie komory.

Jak porównasz zdjęcia to widać różnicę.

Dwa, ma zupełnie inny kąt zejścia od strony chwytu dlatego optycznie jest krótsza niż ta w standardowym ak nie wiem jak z wymiarami ale chyba również jest tak jak pisałem.

Link to post
Share on other sites

Można w tym momencie zrobić dwie rzeczy, albo zostawić jak jest, bo i tak mało kto zauważy, albo faktycznie podwyższyć muchę. W celu podwyższenia trzeba by było przeciąć podstawę muszki mniej więcej pod miejscem gdzie wchodzi kołek w który wkręcana jest muszka, nawiercić od góry, wkręcić dwie śruby, a szparę zaszpachlować.

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałem twojej pierwszej wypowiedzi :) Faktycznie ten problem już zauważyłem dawniej, a ja mam inny pomysł. Odciąć górną część muszki i zrobić mini szalunek i płynnym metalem zalać, bo na śrubki za mało miejsca jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Foto:

 

1) Miejsce dodania poziomych risów na łoże. W tej chwili sie klei.

07b8162e9912b.jpg

 

 

2) Szyna RIS dodana na kolanko gazowe.

f5da6d9cd25c3.jpg

 

3) Zrobiony Chwyt pistoletowy jak w AK-12.

5b4994a09cb2b.jpg

 

4) Muszka także zrobiona:

951352c9350d4.jpg

 

5) łoże górne otrzymało dziurki :) (potem dopracowałem je)

abe402bf01ba3.jpg

Daleko w oddali widać postępy:

f0bc78c6e1c40.jpg

2cc86f4b69fb6.jpg

 

 

Myślę że spokojnie wyrobię się w 450zł. 320zł za replikę, 25 za chwyt i jeszcze Risy i tłumik u tokarza :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze nie wiedzę sensu, muszkę widać w szczerbince. Myślę że gdyby MG tego nie zobaczył to by się nikt nie przyczepił :icon_evil:

 

Dzisiaj pomalowałem wszystkie gotowe części i powiem tyle że wygląda bardzo dobrze :icon_wink:

 

Zeszlifowałem też te prążki na lufie i trochę mi przypomina Cymę EBR bo lufa jest srebrna a reszta czarna:)

 

Na razie póki co mam przeprowadzkę i remont. To czasem wpadnie mi pół godziny wolnego to wole zrobić kosmetykę niż brać się za coś czego nie skacze.

 

Edit: literówka :)

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

Ja zauważyłem tą muszkę wcześniej, tylko nic nie pisałem :icon_wink:

Ale też myślałem, że możnaby to obejść, mając risa na pokrywie. Na pokrywie walnąć przyziernik na ris a na łożu muszkę, a muszkę właściwą w ogóle obejść. Tylko z tego co widzę ta lufa nie ma gwintu...

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...