Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Mam problem z doborem kolimatora do g36c. Podobają mi się najprostsze małę kolimatory (mówię tu o zamkniętych)

taki jak TEN. Jednak na g36c nie można montować montażu niskiego bo wszystko zasłonią przymocowane na stałe przyrządy celownicze, a montaż wysoki jedyny jaki znalazłem LINK, "pozwalający przyłączyć lunetę o średnicy tubusu 25 mm" odpada bo kolimator ma 45mm, co prawda chciałem wziąć taki sam kolimator jednak o średnicy 1x35 lub 1x40 ale mimo wszystko nie będzie pasować. Czy na montażu niskim faktycznie będzie wszystko zasłonięte ? I tu pytanie do użytkowników giety - jakie kolimatory używacie u siebie ? Na kolimator planuję wydać max 150-200zł i nie chce w niej montażu wysokiego ukośnego, bo jest dla mnie niewygodny.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz używać takiego kolimatora, nic Ci nie zasłonią przyrządy mechaniczne.

 

Przy czym proponowałbym kupno mniejszego kolimatora, np. 1x30 - jest znacznie trudniejszy do zauważenia, trudniejszy do rozbicia poprzez przypadkowe trafienie, a także (według mnie) lepiej komponuje się z G36C.

 

Poza tym, ten, jak i wiele innych kolimatorów, pasuje do Twojej repliki bez dokupywania żadnego dodatkowego montażu.

Link to post
Share on other sites

Napisał że nie umiał znaleźć wysokiego montażu, to znalazłem mu za niego i podałem link, nic od siebie mu nie poleciłem :happy:

 

Tylko przez wysoki montaż rozumiem wysoki montaż (jak w kolimatorze rd30), a nie szynę ris, zakładaną na szynę ris.

 

Do 200zł kupisz RD30 z G&P,nawet chyba trochę taniej. Tylko trzeba trochę poszukać :P

 

Znajomy ma ten kolimator na giecie i niezbyt mi pasuje jest trochę za duży, a kabel od lasera ukręcił pierwszego dnia.

 

Spokojnie możesz używać takiego kolimatora, nic Ci nie zasłonią przyrządy mechaniczne.

 

Przy czym proponowałbym kupno mniejszego kolimatora, np. 1x30 - jest znacznie trudniejszy do zauważenia, trudniejszy do rozbicia poprzez przypadkowe trafienie, a także (według mnie) lepiej komponuje się z G36C.

 

Poza tym, ten, jak i wiele innych kolimatorów, pasuje do Twojej repliki bez dokupywania żadnego dodatkowego montażu.

 

1x30 było dla mnie ciut za ciasne, dlatego uznałem, że 1x35 będzie idealne, też wg. mnie wielkie kolimatory nie pasują do giety a ten 1x45 dałem tylko przykładowo.

W takim razie biorę z niskim, pozostaje tylko czekać na dostawę.

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Noszę na giecie kolimator z pierwszego linku http://gunfire.pl/product-pol-1152196706-Kolimator-zamkniety-AAOK81.html.. Tylko 'noszę' to zdecydowanie za dużo powiedziane:) Kropki nie widać w dzień nawet w budynku, co dopiero na otwartym terenie :) Jeżeli chcesz dodać do repliki trochę lansu to kup, zdejmiesz po dwóch strzelankach bo ciężkie to, to i niepotrzebne. Ja osobiście odradzam! Ale jeżeli chcesz koniecznie mieć optykę, to Gieta C z nim wygląda miodzio!

Link to post
Share on other sites

Ja na swojej mam 1x40. Przyżądy owszem są w świetle celownika, ale nie przeszkadzają. Po pewnym czasie zobaczysz że w kolimator bedziesz bardzo żadko patrzył bo z takiego bardzo dobrze celuje się obuocznie (masz pełne pole widzienia i kropke wskazującą cel)

Link to post
Share on other sites

Przyrządy celownicze nic Ci nie zasłonią, a w razie potrzeby możesz wyjąć przeziernik i zdjąć muszkę. Zajmuje to nie całe 5 minut.

 

Mówiąc że będą zasłaniały nie miałem na myśli przyrządów celowniczych z tyłu, tylko element przymocowany na stałe z przodu

 

Jak już zebrało się tu tyle posiadaczy, to czy możecie mi polecić lase lub latarkę na dolną szynę ris ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...