Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy bateria może się sama rozładować ?


Recommended Posts

Tak, to stosunkowo powolny proces, ale niestety "prónd się wyliwo".

Choć zdania na ten temat są podzielone, osobiście nie jestem zwolennikiem pozostawiania na dłuższy czas naładowanej baterii.

 

Ps

Zaznaczam, nie znam się na tym i powielam jedną z obiegowych opinii.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

zuczek- jak bateria to nie wazne. jaka pojemnosc to tez malo istotne. Istotny jest fakt, ze baterie ( kazda niezaleznie od typu i pojemnosci ) ulega samorozladowaniu. Jest to proces bardzo powolny, ale zauwazalny

Z jakiegos powodu, na paczkach do bateri pisze : najlepiej uzyc prezd 20XX

 

Taka to natura bateri. Nic na to nie poradzimy

Link to post
Share on other sites

zuczek- jak bateria to nie wazne. jaka pojemnosc to tez malo istotne. Istotny jest fakt, ze baterie ( kazda niezaleznie od typu i pojemnosci ) ulega samorozladowaniu. Jest to proces bardzo powolny, ale zauwazalny

Z jakiegos powodu, na paczkach do bateri pisze : najlepiej uzyc prezd 20XX

 

Taka to natura bateri. Nic na to nie poradzimy

Nie ważne? Właśnie że bardzo, bo jeśli to jest lipo to nic nie ma prawa się stać, natomiast zwykły nimh może się rozładować choć nie powinien (mój leży długo już i nic mu nie jest)

Link to post
Share on other sites

Czy po tygodniu rozładuje się chociaż pół ?(...)

Wszyscy Ci piszą, że to bardzo powolny proces, a Ty martwisz się o tydzień...

 

(...)A czy jak się weźmie w środku tygodnia i trochę postrzela to coś da ?

Tak, bardziej ją rozładujesz... :hahaha:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

A gdyby ją podłączyć do ładowarki naładowaną to by skróciło jej żywotność ?

 

Tak. Przeładowałbyś baterie. Chyba, że się nie zrozumieliśmy. Bo ja rozumiem, że masz w pełni naładowaną baterie i podłączasz ją na Bóg wie ile do ładowania.

Link to post
Share on other sites

zuczek- jak bateria to nie wazne. jaka pojemnosc to tez malo istotne. Istotny jest fakt, ze baterie ( kazda niezaleznie od typu i pojemnosci ) ulega samorozladowaniu. Jest to proces bardzo powolny, ale zauwazalny

Z jakiegos powodu, na paczkach do bateri pisze : najlepiej uzyc prezd 20XX

 

Taka to natura bateri. Nic na to nie poradzimy

 

Ważne każde ogniwo rozładowuje się inaczej. Jeżeli masz dobrą ładowarkę to powinna mieć tryb storage do LiPo. Co do nimh i nicd to nie pamiętam jak się je przechowuje :P gdzieś w googlach pewnie jest:)

Link to post
Share on other sites

Na baterie od laptopa stosowałem metode wkładania jej w foli do lodówki, po tym jak pierwszą baterie "zajechałem" i kupiłem nową, tamta "żyła" rok, ta druga jest już 4 lata wiec to chyba o czymś świadczy.

 

Na baterie od replik też to działa(przynajmniej te które mam), nie wiem jak jest z lipo bo nie mam.

Link to post
Share on other sites
prosze, wskaz mi link, ksiazke akademicka lub publikacje naukowa, ktora mowi : ze baterie lipo nigdy i przenigdy nie ulegaja samorozladowaniu

 

Jest baaaardzo dużo pozycji które traktują o czymś odwrotnym:)

 

Baterie lipo ulegają samo rozładowaniu, ale jest to bardzo długi czas. Mam znajomych którym lipo leżało po rok i więcej i nic się nie stało.

 

Bzdura. W innym wątku wklejałem kiedyś wykresy samo rozładowania i spadku pojemności z których wynikało, że już po pół roku należało się spodziewać mniej więcej 30% trwałego spadku pojemności. Odstawienie baterii na miesiąc bez żadnych zabiegów eksploatacyjnych jest głupotą moim zdaniem, moje baterie śmigają raz w tygodniu na storage.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...