Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dostosowanie RK Boyia do magazynków Cymy


Recommended Posts

Witam,

 

kumpel zgłosił się do mnie z usterką, mianowicie jego RK-06 perfidnie słabo strzela. Jest to replika z przezroczystą komorą hop-up stabilizowaną sprężyną dopychającą ją go gearboxa. Przyczyną małej mocy była nieszczelność pomiędzy komorą a dyszą, wywołana przesunięciem komory do przodu po włożeniu magazynka od Cymy. Teraz sprawa ma się tak: priorytetem jest pozostawienie magazynków nienaruszonych, bez piłowania zęba. Przypiłowałem dość sporo blokadę magazynka, jednak na niewiele się zdało; w końcowym etapie blokowania magazynka i tak komora przesuwa się lekko do przodu. Borykał się ktoś z Was z takim problemem, czy znalazł ktoś na nie rozwiązanie? Nie chcę z kolei za bardzo nadpiłować blokadę, co mogłoby się skończyć "gibaniem" magazynka. Czy może lepszym rozwiązaniem będzie odnalezienie blokady magazynka np z cm.028 i umieszczenie jej w RK Boyia?

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

W tych wersjach nie ma tego klocka.

 

Najlepiej będzie jednak piłować magazynek. Całe Twoje operacje mogą spowodować, że replika będzie działać na magu Cymy, a przestanie na Boyi, czy innych.

 

Innym sposobem jest lekkie spiłowanie komory hop przy wlocie, ale nie wiem czy w Twoim przypadku pomoże. Najlepiej jednak przypiłować magazynek na zębie blokującym. Blokada z CM028 niewiele da, bo problemem nie jest zaczep maga, tylko przesunięcie dziury na kulki.

 

Co to za mag? Może ponowne dopasowania go w skorupie da więcej.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej by było, gdyby jednak dało się pozostać przy nienaruszonym magazynku Cymy. W ekipie u nas jest tak, że repliki to głównie kałaszki cymy, sporadycznie występują boyie. W razie potrzeby pożyczenia magazynka ten od RK jest w ciemnej dupie :) Natomiast magi boyia w cymach dość luźno latają, nie za miły efekt. Ten magazynek to po prostu hicap cymowki ze ZnAlowym zaczepem przednim. Próbowałem na midcapach cymowskich, sprawa ma się tak samo.

Link to post
Share on other sites

Oke, 30 minut piłowania i dopasowywania blokady magazynka oraz wstawienie kawałka drewna pomiędzy komorę a body pomogło :) Magi cymki (z wybrednymi metalowymi midcapami włącznie) wchodzą z miłym dla ucha kliknięciem. FPSy z ustawionym hopkiem to 340-350FPS, co jak na w pełni stockowego, 3 letniego RK (więc i z ładnie ubitą sprężyną) jest chyba dobrym wynikiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...