Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ruchomy statyw do asg


Recommended Posts

W mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia sterowanego statywu z mozliwościz automatycznego oddawania serii - połaczenie czujników ruchu, kamery i kilku silników

 

I tu moje pytania:

- kiedyś widziałem taki system stworzony dla wojska US ale nie moge teraz znaleźć

- czy takie coś może sie przydać w ASG (do ochrony bazy lub budynku gdy wszyscy śpią - docelowo mozna zastosować moduł sterowania przez telefon komórkowy tak jak w centralkach alarmowych)

- czy ktos próbował stworzyć coś podobnego?

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.

Na początku myślałem tylko o zdalnym sterowaniu np. karabinem wyborowym (potrzebna duża precyzja i statyw o większym udźwigu) tylko z opcją nocnego czuwania ze zwykła kamerką na podczerwień lub bardzo mocną latarką (to jednak może szybko ujawnić połozenie statywu)

Obcja ze stałym śledzeniem jest bardzo ciekawa. w zasadzie to tylko dodatkowy soft.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam! Kiedyś zmajstrowałem takie coś. W sumie miałem rozwinąc trochę projekt, ale jakoś pomysł upadł. Mój "automatyczny straznik" był zbudowany ze statywu ze specjlanie wyprofilowaną blachą w kształcie litery L do której mocowana była jakakolwiek replika. Baterię się wyciągała spust opaską zaciskową wciskało. Replika była podłaczona do przekażnik, których uruchamiany był poprzez czujnik optyczny. Czyli pokrótce, jeśli ktoś przechodził przed replika ta strzelała, jak ktoś odeszedł (i udało mu się przeżyć) replika przestawał strzelać. Prosta konstrukcja. Przyszłosciowo replka miała się jeszcze obracać w te i we w te na mechaniżmie podobnym, który stosowany jest w domowych wentylatorach, ale już nie chciało mi się tego robić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...