Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.030 czy DE M56 ?


Recommended Posts

Witam znowu i kieruję do czytających pytanie. Jak wygląda porównanie tych dwóch replik? Szukam czegoś wytrzymałego (głównie chciałbym wiedzieć po czym się spodziewać mniejszej awaryjności). Replika musiałaby wytrzymać kilka sezonów. Co do mocy - obojętne mi to, kulka niech leci chociaż na 30 m w miarę celnie. Doradźcie na co się zdecydować. Jak coś mi się przypomni to będę pytał.

 

Pozdrawiam :).

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić Cymkę mam ją już 1,5 roku i nic się z nią nie dzieje. U mojego kumpla gloczek ma już 3 lata i pięknie strzela zasięg ma dalszy od mojego, który jest nowszy nie wiem jak to możliwe ale może starsze modele były lepsze.

Link to post
Share on other sites

Jedna i druga replika są warte uwagi.

 

W jakim terenie się będziesz strzelał? Czy masz też inną replikę, czy ma to być Twoja pierwsza? Jeśli to Twoja pierwsza, to czy i kiedy planujesz zakup elektrycznej repliki długiej?

 

Jeśli strzelasz się głównie w budynkach, albo zakup długiej repliki elektrycznej uważasz za kwestię czasu - zainteresowałbym się raczej elektrycznym Glockiem, który potem będzie mógł pełnić rolę repliki bocznej.

 

Jeśli strzelasz się w lesie, albo nie planujesz zakupu długiej repliki elektrycznej w najbliższym czasie - zainteresowałbym się Benelli od DE.

 

Jeśli strzelasz się w lesie, lecz planujesz zakup elektrycznej repliki długiej, albo strzelasz się w budynkach, ale nie planujesz zakupu długiego AEGa - czeka Cię spory dylemat.

Link to post
Share on other sites

No tak, to mówię jak sprawa stoi: to będzie moja pierwsza replika. W przyszłości, choć nie wiem jak dalekiej, będę zbierał na jakiegoś porządnego AEG'a(napaliłem się na G36c Ares ale jeszcze musiałbym przyoszczędzić na replikę i aku). Strzelać będę się raczej w małym gronie (kilka osób). Wypruwać daleko kulek nie muszę, gdyż z kumplem będziemy ćwiczyć "taktykę" i szybkie działanie.

Glock ten stanowiłby moją główną jak na razie replikę, w przyszłości bym go dał na boczną. O Benelkę się zastanawiam - w środku ma plastikowe bebechy tak? Boję się, że jak coś pęknie czy "cuś innego" będzie problem. Z "klockiem" też mam wątpliwości - jedni piszą tyle lat, inni miesięcy. Jednak ten metal w środku mnie uspokaja. To jak w końcu by z tym było? :icon_question:

Krótko mówiąc - co lepiej się prezentuje na dłuższą metę - Glock czy M3? O użyteczność mi chodzi i wytrzymałość mechaniczną (uprzykrzam życie, ale chcę być pewny, wiem że to chińczyki, ale chodzi mi chociaż o zarys tych informacji lub przykłady).

I jeszcze pytanko - jaki ten glock ma zasięg skuteczny i jakich kulek używacie?

Edited by Bojan
Link to post
Share on other sites

Nie byłem posiadaczem ani Glocka, ani Benelli, ale czytałem conieco o Cymce, gdyż miałem go kupować. Jeżeli daleko "wypruwać daleko kulek" nie musisz, bierz pistolet, będzie dobry na krótkie dystanse. Niestety, o Benelli nic nie wiem. Z trwałością Glocka, jest tak, jak piszesz, jest różnie, ale sądzę, że przynajmniej ten dobry rok świetnie Ci posłuży.

 

wiem że to chińczyki

Chińskie repliki to nie są złe! Wręcz przeciwnie! CM jest świetną według mnie firmą. Nie słyszałeś o CM 0.28 i pochodnych? Są to praktycznie bezawaryjne repliki, a chińskie!

 

I jeszcze pytanko - jaki ten glock ma zasięg skuteczny i jakich kulek używacie?

Zasięg skuteczny to zapewne ok. 20-25m.

Link to post
Share on other sites

Carter, nie wiesz, to nie pisz :icon_rolleyes:

 

Glock Cymy (CM.030) ma ok. 180-200fps. Kulki od .20 do .25, ja najchętniej stosowałem .23, ale kolega zasypywał go i .28 dobrej marki i nie narzekał. Klocek ma tę zaletę, że są do niego części tuningowe (od analogicznego modelu Marui, którego Cymka jest klonem) - szczególnie polecam gumy HU: wydatek kieszeni nie urywa, a poprawa osiągów jest widoczna. Warto też pokombinować nad sensowniejszą baterią - chiński NiMH od kompletu latem da radę, ale zrobi się chłodno, to siądzie i tak zostanie do wiosny...

 

Benelli - jak coś się schrzani - jest na straty: brak części. A że jest długa i plastikowa, to niestety ryzyko uszkodzenia istnieje...

 

Mówię z własnego doświadczenia - miałem i Glocki (jeden się zepsuł po ok. 1,5 roku - szlag trafił łożysko, kupiłem drugiego i banglało dalej, aż sprzedałem) i Benelli (któregoś razu złamało się mocowanie kolby... i tak leży i czeka na sklejenie. Chyba się nie doczeka).

Link to post
Share on other sites

Ja miałem zarówno dwa Glocki elektryczne z Cymy jak i dwie Benellki od DE.

 

Pierwszy Glock wytrzymał nieco ponad rok. W tym czasie sprawdzał się świetnie, jednak w końcu padł silnik. Drugi egzemplarz też już roczek ma i sprawdza się bardzo fajnie. Nie ma z nim problemów.

 

Pierwszą Benellkę kupiłem niedługo po premierze w Polsce, jednak co tu dużo mówić - większość czasu spędziła jako ozdoba, a w akcji była nie więcej jak 15 razy. Działa do teraz, nie sprawia problemów. Drugi egzemplarz to używka, kupiona ze względu na dodatki, które sprzedający do niej dorzucał. Replika odmówiła posłuszeństwa kilka tygodni później, awarii uległa prowadnica czółenka przeładowania.

 

Niestety - w takiej sytuacji, jaką opisujesz - nie wiem na co bym się zdecydował. Ale dopuściłbym jeszcze chyba dwa rozwiązania:

- mimo wszystko dozbierać i kupić CM.028;

- wziąć zestaw: Beretta od STTI + M47 od DE.

Link to post
Share on other sites

Okej, ogarnąłem wasze posty(które juz mnie trochę ośweciły za co dziękuję) i znowu dam serię odpowiedzi i pytań. Sprawa stoi tak:

- z Benelką dam sobie jednak spokój,

- do cm.028 mnie nie ciągnie, chociaż nie wiem jak wygląda porównanie do glocka cymy (z grubsza ktoś mógłby napisać? Awaryjność itp.)

- zdecydowałbym się na glocka, jednak nie wiem czy bardziej opłacalna by była beretta stti(chciałbym replikę utrzymać jak najdłużej)

- skoro w tych glockach siadają pojedyncze części, a z dostępnością ich nie jest źle to myślę, że można by go podszykować w domku,

-Logan, jakiej batki glocka sam używasz? Lipol czy to co z zestawu? Bo zielonego pojęcia nie mam co by tam można jeszcze innego włożyć.

Jak ktoś ma chwilę to proszę o odpisanie. Dzięki za info. :)

Link to post
Share on other sites

CM.028 to swego rodzaju legenda - niegrzebane repliki potrafią działać latami, a jeśli nawet jakiejś zdarzy się awaria, to zwykle nie jest zbyt kosztowna. Osiągi ma sporo lepsze niż Glock elektryczny.

 

Jeśli chodzi o porównanie Glocka elektrycznego z Cymy i Beretty gazowej z STTI, to trudno powiedzieć. Więcej zalet przemawia za Glockiem - niższe koszty strzelania, automatyczny tryb ognia, lepsze odwzorowanie oryginału, jednak jako posiadacz obu - częściej używam Beretty. Dlaczego? Trudno powiedzieć, być może w grę wchodzi tutaj też lenistwo - w Berettcie nie przejmuję się akumulatorem. Jeśli chcę strzelać - nabijam magazynek gazem i strzelam. Zasięg skuteczny obu replik jest podobny, przy czym w Glocku kulki lecą wyraźnie dłużej (przez niższą prędkość wylotową).

 

Osobiście używam stockowego akumulatora i nigdy nie sprawia mi problemów - ani latem, ani zimą. Jednakże od samego początku ładowany jest ładowarką mikroprocesorową. Znajomi używają głównie lipoli - ROF jest zdecydowanie wyższy. Jeden z nich używał kiedyś jeszcze innego rozwiązania - standardowy akumulator 8,4V z AEGów miał pociągnięty na sprężynującym kablu i schowany w ładownicy w kamizelce.

Link to post
Share on other sites

Mam Glocka Cymy i polecam, radziłem sobie parę razy w lesie tylko z nim. Jeżeli planujesz zakup normalnego AEGa, to pistolet będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Na początku miałem shotguna, ale gdy kupiłem aega stał się właściwie bezużyteczny. Ucz się nie tylko na swoich błędach.

Link to post
Share on other sites

No dobra. Chyba się jednak zdecyduję na Glocka. Mam nadzieję, że to nie będzie zły wybór? W przyszłości raczej będę stawiał w replikach na napęd elektryczny, więc myślę, że ma to sens. A no i mam nadzieję, że się nie zawiodę użytkowaniem. Do gazówek mnie nie ciągnie, a niedługo pomyślę nad wykombinowaniem lepszego akumulatora (jeśli się stary wysłuży). Ładowarkę to wiem, żeby inwestować w Imax-a B6(ale to nie w tym roku :D), a w jakie marki akumulatorów? Już ogarniam temat i chyba sobie poradzę. Jak coś to odkopię temat ^^. Bynajmniej - zobaczę, czy dobrze zrobiłem kupując tego Glocka. Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...