Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Li-Po i złe bieguny na wtyczce.


Recommended Posts

Witam. Doszła do mnie bateria li-po (7,4V) z wtykiem XT60, oczywiście zamówiłem też przejściówkę z XT60 na tamiyę żeńską. Po podłączeniu zestawu do repliki słychać tylko KLYK, KLYK, tak jakby zębatki się poblokowały, bateria jest nowa i nie używana, wątpie czy by była rozładowana na tyle żeby nie ruszyć sprężyny 110 (albo 120), niestety nie mam jeszcze ładowarki, jest w drodze do mnie, więc nie mam możliwości podładowania. Poczytałem o moim problemie i chyba wszystko wskazuje na to że tak jak w niektórych przypadkach mam złe bieguny na wtyczkach. Kolor ma znaczenie? :icon_biggrin:

 

http://desmond.image...jpg&res=landing

 

Teraz pytanie co z tym zrobić, odpiąć kabelki w tej przejściówce przy tamiyi czy przy xt60? a może przy wtyczce repliki coś przelutować czy przełożyć? Proszę o pomoc. Pozdrawiam elektyków :icon_wink:

 

Dodam że zależało by mi żeby replika działała też na innych bateriach więc przebiegunowanie przy replice bym skreślił.

Edited by dojcz
Link to post
Share on other sites

Staram się myśleć logicznie, ale zawsze wolę się upewnić elektryków z WMASG, po prostu czasem mam wahania. Ale już wiem co trzeba zrobić, przy przejściówce po prostu odwrócę tamiyę, dzięki za pomoc :)

 

AA moment, wyrwać kabelki z tamiyi czy jest jakiś sposób na odtegowanie ich? wypchać złączą jakimś śrubokrętem? ehh

Link to post
Share on other sites

AA moment, wyrwać kabelki z tamiyi czy jest jakiś sposób na odtegowanie ich? wypchać złączą jakimś śrubokrętem? ehh

 

Nic na siłę !!

Jak spojrzysz na wtyczkę z góry to zobaczysz, że konektorki (sorry, ale nie wiem jak to się fachowo nazywa) mają po bokach wystające "skrzydełka". Wystarczy je wcisnąć jakimś małym płaskim wkrętakiem i wypchnąć konektorki z wtyczki. Potem trzeba te "skrzydełka" wygiąć na zewnątrz, tak pod kątem ok. 30 stopni i wcisnąć kabelki z powrotem do wtyczki.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites

Ok, Malvin - gdyby nie Twoja rada to wyrwał bym konektorki, dzięki, te skrzydełka są mikroskopijne ale jakoś się udalo, replika strzela, ROF większy o jakieś 40-50%, aż się boję o tego stockowego gearboxa :icon_rolleyes: Jakby co mam gwarancję jeszcze rok :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...