Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika na początek w granicach do 700 złotych?


Recommended Posts

Rk Boyi lepsze jest od cm 040+ z zewnątrz, w wewnątrz cymka jest niezniszczalna, Gieta ma ten sam gearbox co cm 040.

Ja wybrałem cm 040 i w full stock jestem bardzo zadowolony. Obecnie jest po gwarancji.. otworzyłem GB a tam ani śladu zniszczenia.. A wyleciało około 15000 kulek.

 

Jak gieta to lepiej Cymy, Szczególnie że masz kasę,

 

Jak chcesz mp5 to dozbieraj 200zł i kup mp5tlf CA za 899zł.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mp5 to dozbieraj 200zł i kup mp5tlf CA za 899zł.

Z tym się nie zgodzę. Nie dość, że wywali kupę kasy na replikę bez baterii i ładowarki oraz będzie musiał sporo dołożyć przekraczając swój budżet, to replika którą kupi nie będzie taka wspaniała (mała wytrzymałość części wewnętrznych oraz dość kiepski osiągi jak za 900zł).

 

 

Cymy są faktycznie dobre w środku, ale ich wykonanie odstrasza.

Edited by Ray~
Link to post
Share on other sites

G36 cymy/jg (kwestia gustu, obie są dobre - tylko weź wersję z dłuższą lufą) lub RK boyi (czyli kałachy).

 

Obie są dobre,ale Cyma lepsza (dwa razy przynajmniej). W dodatku nie wiem dlaczego polecasz wersję z dłuższą lufą. Uzasadnij to może?

 

Od siebie polecę też G36 Cymy,zostaną Ci pieniądze na gumkę HU i jakiś chwyt/zawieszenie .

Link to post
Share on other sites
Guest Dranos

Wersja z dłuższą lufą jest w tym lepsza, że można zamontować sobie lunetę i nie wygląda to jakoś kosmicznie (jak w wersji compact). Po za tym innych zalet nie widzę, no chyba że chodzi o kwestie własnego gustu i wyglądu repliki.

 

P.S. Jest jeszcze kwestia granatnika, ale to już dłuższa historia...

Link to post
Share on other sites

G36 cymy/jg (kwestia gustu, obie są dobre - tylko weź wersję z dłuższą lufą) lub RK boyi (czyli kałachy).

Mam G36 z szyną montażową od wersji C. I jeżeli bym mógł to bym wybrał krótszą wersję. Bo jest wygodniejsza. Chyba że lubisz się położyć i rozstawić dwójnóg no to wersja długa. Ale bierz to co będzie bardziej poręczniejsze.
Link to post
Share on other sites

W dodatku nie wiem dlaczego polecasz wersję z dłuższą lufą. Uzasadnij to może?

 

Dłuższa lufa = lepsza celność (nawet w wypadku stockowych rurek). Sprawdzałem to osobiście na giecie od JG. 2 stockowe lufy JG (265mm i 360mm), porównywalny przebieg i jedna replika. Ta druga miała widocznie lepsze skupienie.

Porównałem także zajechane G36E kolegi (całkowity stock z wyjątkiem gumki systemy) w porównaniu z emką CQB G&P (chrono wykazało 380fps) z gumką i lufą systemy (265mm). Gieta mimo mniejszej ilości fps, gorszej lufy (ale za to prawie 2 razy dłuższej), strzelała o 3-5m dalej.

Link to post
Share on other sites

Dłuższa lufa = lepsza celność (nawet w wypadku stockowych rurek). Sprawdzałem to osobiście na giecie od JG. 2 stockowe lufy JG (265mm i 360mm), porównywalny przebieg i jedna replika. Ta druga miała widocznie lepsze skupienie.

Porównałem także zajechane G36E kolegi (całkowity stock z wyjątkiem gumki systemy) w porównaniu z emką CQB G&P (chrono wykazało 380fps) z gumką i lufą systemy (265mm). Gieta mimo mniejszej ilości fps, gorszej lufy (ale za to prawie 2 razy dłuższej), strzelała o 3-5m dalej.

 

Mity,dawno już obalone. Pewnie na oko mierzyłeś (wnioskuję po tych niezbyt dokładnych 3-5 metrów. 3 metry,a 5 to jednak spora różnica). Ja w swoich replikach tego nie zauważyłem jakoś.

 

AK Cymy lub Boyi. Według mnie te nowe kałachy Boyi wyglądają ładniej niż Cymy i też są godne uwagi.

Link to post
Share on other sites

Mity,dawno już obalone. Pewnie na oko mierzyłeś (wnioskuję po tych niezbyt dokładnych 3-5 metrów. 3 metry,a 5 to jednak spora różnica). Ja w swoich replikach tego nie zauważyłem jakoś.

Mierzyłem taśmą mierniczą 40m. Różnica 2 metrów to rzeczywista różnica długości lotu poszczególnych kulek, a nie "na oko".

Gdyby to był zwykły mit, to w takim razie po co w karabinach wyborowych lufy po prawie 70cm długości?! Skróćmy zewnętrzną i wsadźmy 260mm lufę zamiast 690mm... (oczywiście mowa tutaj o tej samej firmie i jakości luf)

Edited by Ray~
Link to post
Share on other sites

Mierzyłem taśmą mierniczą 40m. Różnica 2 metrów to rzeczywista różnica długości lotu poszczególnych kulek, a nie "na oko".

Gdyby to był zwykły mit, to w takim razie po co w karabinach wyborowych lufy po prawie 70cm długości?! Skróćmy zewnętrzną i wsadźmy 260mm lufę zamiast 690mm... (oczywiście mowa tutaj o tej samej firmie i jakości luf)

 

Za bardzo zbaczamy z tematu. Chcesz się dowiedzieć więcej,proszę bardzo.

http://wmasg.pl/pl/articles/show/197623

 

znajdź akapit "Im dłuższa lufa, tym lepiej?"

 

EOT

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...