Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Taaa, tyle, że chcesz dwóch różnych latarek.

Thrower, czyli latarka świecąca na duuużą odległość powinna mieć gładki, odpowiednio wyprofilowany, odbłyśnik. Nie wieżę by spot (najjaśniejszy punkt) przy trzech diodach był skupiony na dużych odległościach. Ważnym jest jakie to odległości i jakie warunki terenowe i atmosferyczne (latarka do lasu i do miasta to różne dopuszczalne temperatury światła- do lasu ciepła, na miasto bez krzaków i mgły może być zimna, generalnie polecam ciepłe diody).

Link to post
Share on other sites

Przy czym też trzeba wiedzieć jakiej konkretnie szukać, bo Chińczycy wszystko pakują do środka (chodzi mi o diody). Najlepiej spisują się te, które używają diody CREE XR-E Q5, albo CREE XP-G i które są zasilane akumulatorem 18650 (spora część tych latarek ma również wymienny koszyk na baterie AAA). Oczywiście w grę wchodzą wyłącznie te z funkcją zoom/focus.

 

Z racji swojej pracy mam na co dzień kontakt z latarkami tego typu i prawdę powiedziawszy sporo Maniaków z moich okolic sprawiło sobie podobne, widząc jak świecą zabawki, które ze sobą przynosiłem na spotkania.

 

ALE - nie wiem czy wypada je polecać w tym wypadku, z jednej prostej przyczyny. Autor tematu ma znacznie większy fundusz i może pozwolić sobie na coś markowego, bo produkty, o których mówimy, bywają awaryjne. Na 8 sztuk, których od dawna używam w celach Airsoftowych - 2 udało mi się wykończyć (w jednej siadł sterownik, w drugiej przycisk). Zdarzyło mi się również poprawiać działanie przycisku w dwóch innych. Nie zmienia to faktu, że jak na latarki w tej cenie - świecą rewelacyjnie. Wielokrotnie spotykałem się z latarkami kosztującymi po 200-300 złotych, których jasność świecenia i możliwości były znacznie gorsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...