Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther PPK [Academy]


Recommended Posts

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Sam nie jestem jeszcze pewien, czy to jawa, czy to sen :D Pewne cudo wpadło w moje łapki jakieś 4 godziny temu i dalej nie jestem w stanie przestać się dziwić, jak coś takiego może być zarazem aż tak solidne i skuteczne :P Bo oto cała historia miała się tak: zamówiłem sobie na allegro najtańszy pistolet z hop-upem (sprężynowy rzecz jasna), to trochę z nadmiaru pieniędzy, to trochę z chęci pośmiania się z czegoś pokroju odpustowej zabawki, bo w końcu taki pro uber hajt jak ja mam w posiadaniu nieco lepsze gnaty (choć dalej chińskie :|). Był to pistolecik PPK/S od "Academy Hobby Model Kits" za równowartość uwaga: 14zł :D Myślę sobie tak "mała pierdółka, będę ją nosił na piersi czy gdzieś tam, aby w razie awarii elektryka i gaziaka móc ściągnąć kogoś z symbolicznych 10 metrów". No i w końcu dotarło moje cudeńko. Otworzyłem pudełko: moim oczom ukazał się przewidywany widok - plastikowe coś. Biorę to do łapki, i nagle myślę "czemu ten spust i magazynek jest taki zimny?". Ku memu pozytywnemu zaskoczeniu okazało się, że niektóre elementy są wykonane z metalu (bliżej nieokreślony stop, zapewne ZnAl). Są nimi: spust, spodnia część magazynka, blokada spustu, ten taki "młoteczek, który bije podczas naciskania spustu :D" i to, co mnie ucieszyło najbardziej - lufa :) Poza tym, wielkimi plusami tej repliki jest:

- seria oznaczeń umieszczona na zamku

- pojemny magazynek (jak na takie małe coś 19 kulek to całkiem sporo)

- stalowe piny trzymające całego gnata w kupie :D

- hop up, a co za tym idzie celność i zasięg (w zestawie są plastykowe, chyba 0,12g kulki nienadające się do niczego - latają jak duszyczki do nieba; strzelałem "ćwiartkami" od guardera :D nieco za ciężkie, ale celność jest nieziemska - z 20 metrów byłem w stanie trafić w 7 cm słupek od trzepaka :D)

Link do owego ustrojstwa: http://allegro.pl/pistolet-ppk-s-hop-up-naboje-gratis-najtaniej-i1284684088.html

Reasumując, jestem bardzo mile zaskoczony. Świetnie nadaje się do takiego celu, jaki ja sobie obrałem. Jeżeli jednak ktoś ma zamiar wychować nowe pokolenie airsoftowców, to polecam kupić tego knypka zamiast odpustowego szmelcu - młodzian wykreuje w swojej główce same pozytywne odczucia :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zamówiłem ten sam pistolet co kolega wyżej, w dosyć podobnym czasie :)

Założenia miałem identyczne, trochę pobawić się i mieć czym strzelać w domu nie obawiając się o sprzęt elektroniczny, wszelakiego roczaju szklanki czy szyby. I ewentualne triumfalne "zabicie" przeciwnika z odległości na to pozwalającej :)

Paczuszka przyszła, całość w eleganckim kartoniku, a w nim stosunkowo czytelna i wyraźna instrukcja, dwie paczki ultra lekkich kulek oraz sam pistolet. Rzeczywiście, podane części są jak najbardziej metalowe. (spust, denko magazynka, blokada spustu, lufa oraz kurek) Nie jestem w stanie stwierdzić, jak jest z bebechami, bo pistolet na razie sprawia wrażenie nierozbieralnego (uwaga! o dziwno brak szpecących śrubek po jednej stronie łączących obie połówki pistoletu!!). Jedyne zewnętrzne śruby to łączące okładziny oraz denko magazynka (ten mały dynks będący miejscem dla małego palca).

 

A tak propo porównania z oryginałem pistolet z zewnątrz przypomina dosyć waltera PPK ( czyli jest ok :P ) Ruchomy kurek, skrzydełko bezpiecznika nie działa (rolę tą przejął zwalniacz magazynka). Właściwego przycisku do zwolnienia magazynka nie ma, mag wchodzi dość ciasno i jest trzymany na opór (taki mały fajny patent). Jak też mówiłem, kurek ruchomy, można naciągnąć go kciukiem i oddać pusty strzał (nawet jak mag jest załadowany). Ma jako tako oznaczenia, brak "made in china", jest walterowskie logo (ale sama flaga, bez napisów). Na pistolecie widnieje napis:

"Waffenfabrik Ulm/Do

Modell PPK/S Cal. 9mm kurz/ .380ACP"

A poza tym pseudo numery seryjne :)

 

Co do osiągów opisane są idelanie przez eMBeKa93, w pełni się z nimi zgadzam.

a sprawa kulkowa jest mocno pokręcona :P

0.12 (chinol no name) dołączone do opakowania - lecą prosto 5m, potem je cholernie do góry podrkęca (na jakieś 10m) i znikają z pola widzenia :D

0.20 (PJ) lekko je podrywa, poza tym lecą najdalej

0.25 (excel) prosto i celnie ale zasięg jakieś 15m max

 

Zapewne fabryczny stały hop up jest zdecydowanie za mocno "podrkęcony" :P

Ogółem polecam, kupa zabawy, świetne jak za tą cenę wykonianie. Umieściłbym ją pomiędzy wysokiej klasy zabawkami odpustowymi a tanimi replikami.

 

zdjęcie tego potwora http://img84.imageshack.us/i/zdjcie0280m.jpg/

aktualna aukcja http://allegro.pl/walther-ppk-s-hop-up-pistolet-naboje-gratis-i1330537557.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...