Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Medyk, Scenariusze


Recommended Posts

Witam...

wyjaśnijcie mi proszę jak na "oficjalnych strzelankach" działa medyk. W moim gronie jeszcze nigdy nie był używany więc potrzebuje pewnego rodzaju pomocy jak by miał działać...

 

Co do scenariuszy... podajcie mi wasze pomysły na scenariusze z fabułą. Koniecznie z fabułą, nie mam po prostu pomysłów jak wczuć w airsoft kumpli.. a coś takiego zawsze robi wrażenie. Mój skład wynosi.. cóż.. max 10 osób. Jeśli zna ktoś jakiś scenariusz odpowiedni do tego to proszę... umieśćcie go tutaj i wyjaśnijcie na czym miałby polegać.

 

Ogólnie bardzo ze znajomymi lubię filmy o Zombie Apokalipsie, o Mafii i takie tam...

 

Pomóżcie proszę

Link to post
Share on other sites
Koniecznie z fabułą, nie mam po prostu pomysłów jak wczuć w airsoft kumpli..

Zazwyczaj wystarcza wziąć ich na strzelanie. Nic tak nie zachęca do ASG jak trafienie kumpla ale jeśli bardzo chcesz to proszę bardzo. Bierzesz baniak po mineralce (np. 5 litrowy). Ten baniak to np. walizka z milionem dolców. Fabuła jest taka, że niejaki Sknerus Mckwacz ma walizkę z milionem dolców. Pięciu kolesi chce obrabować Sknerusa, ten zaś wynajął pięciu ochroniarzy. Zadaniem ochroniarzy jest niedopuszczenie do wykradzenia miliona dolców. Złodzieje muszą ukraść walizkę. Bardziej rozbudowanej (i sensownej) fabuły dla 10 osób chyba nie wykombinujesz. Aaa... lubisz filmy o mafii to może zamiast złodziei i ochroniarzy Sknerusa użyjemy mafiozów z włoskiej mafii i policjantów.

A co do reszty to wszystko jest na forum. I scenariusze i zasady użycia medyka. Różne teamy różnie go używają. Czasem jest tak, że po pierwszym trafieniu medyk może uleczyć rannego. Po drugim delikwent jest martwy. A czasem są rozbudowane systemy z kartami ran.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Na medyka można grać w prosty sposób. Medyk posiada mały plecaczek i bandaże w nim. Każdego trafionego może uleczyć np.jeden raz owijając zazwyczaj kończynę bandażem :P. To już możecie sami pouzgadniać jak chcecie ile uleczeń itp. Jak medyk zginie to również może zostać uleczony ale osoba lecząca musi posiadać ten właśnie plecaczek w którym są bandaże innymi słowy medykiem jest każdy kto ma ten plecak. U nas tak gramy na przykład i się sprawdza fajnie. Ilość takich plecaczków i liczba medyków np 2 na drużynę to już też od was zależy u nas zawsze jest 1 na drużynę i bardzo fajnie to urozmaica rozgrywkę.

Link to post
Share on other sites

ja bym to widział na zasadzie trafienia we wszystko oprócz korpusu i głowy

 

No to żeby ci kumple po twarzy ne zaczeli próć aby mieć pewność że medyk nie uleczy.

A na 10 osób to fabuła taka dwóch ma coś co dwie grupy po 4 osoby chcą zdobyć, na dodatek nie wiadomo gdzie tych dwóch jest

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

W mojej okolicy zazwyczaj wygląda to tak:

-Dostałeś, sygnalizujesz trafienie czerwona szmatką lub/i okrzykiem i masz dwie opcje do wyboru:

1. Jeżeli jest wymiana kompozytu to czekasz aż się skończy żeby nikomu nie przeszkadzać i schodzisz na respa

2. Czekasz 5min na sanitariusza, jeżeli nie przybędzie schodzisz na respa. Jeżeli dotrze na czas opatruje bandażem/odlicza 30sekund. W momencie gdy dostaniesz po raz pierwszy i wzywasz medyka nie możesz strzelać a przeciwnik nie może "dobijać".

 

Oczywiście wszystko jest zależne od organizatora strzelanki i nie jest to sztywny schemat.

Link to post
Share on other sites

A brak mozliwości dobijania rannego trochę dziwny. Walisz w przeciwnika, dostaje i leży, nie możesz go dobić więc:

 

- czekasz aż się zejdzie (5 min)

- olewasz i atakujesz dalej ale jest ryzyko że ranny zostanie opatrzony i wejdzie ci na plecy,

 

Ale rozumiem że system jest sprawdzoni i działa.

 

Ja przeważnie gram na zasadach CCS,

przy czym:

Można dobijać tylko poprzez strzał albo bezpośrednie dotknięcie przeciwnika (bang bang nie działa)

Ranny nie ma obowiązku informowania o tym wrogów (ale naraża się na kolejne serie kulkami czyli kolejne rany) po prostu leży i się opatruje bądź czeka na medyka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...