Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 Classic Army - wybredny hop-up


Recommended Posts

Witam

 

Mam M249 od CA, wszystko ładnie pięknie poza jednym faktem, komora hop up nie akceptuje mi innej gumki niż stock. Mianowicie na stockowej gumce są fps-y adekwatne do mocy sprężyny, natomiast na innych jest ponad 100fps mniej. testowałem systemę, king armsa, ultimate'a, promyka, A+. I za każdym razem jak włożę stocka fpsy magicznie wracają.

 

Czy ktoś miał taką przypadłość bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam, aha i inna dysza tutaj nic nie dała, było więcej fps na gumce od CA ale różnica nadal pozostała między innymi gumkami.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie stockowa dysza jest ciut za krótka do innych gumek. Przy założonej innej gumce niż stockowa i przy wysuniętej dyszy na maksa, dmuchnij w lufę i zobacz czy Ci się uszczelnia. Jeśli możesz dmuchać i nie robi się coś w stylu strzykawki to już wiesz na 99% że nie masz czelności na połączeniu gumka-dysza (przy zastrzeżeniu że normalnie GB Ci się uszczelnia. Jak sobie spojrzysz przez gniazdo magazynka i przez otwór którym kulki są podawane do komory to może nawet zobaczysz jak dużo Ci brakuje (powtarzam, przy wysunietej dyszy na maksymalną możliwą odległość).

 

Rady na to są dwie - piłujesz popychacz dyszy żeby dysza bardziej wystawała, albo bawisz się w dobranie ciut dłuższej dyszy. O ile piłowania czasami pomaga, o tyle może Ci brakować tyle że osłabisz popychacz i się będzie łamał.

 

Ja np. przy bore upie guardera i classica (oba do M16A2) miałem tak, że przy stockowych dyszach na sprężynie M130 miałem około 430-440 fpsów. Jak założyłem dyszę classica do M16A1 nagle skoczyło do 460 fpsów. Oczywiście mówię o użyciu bore upa w M249.

Link to post
Share on other sites

Jak zmierzysz te dysze to zobaczysz, że różnią sie długością (zakładając że wszystkie są do m4/m16). Będzie to różnica 0,2-0,3 mm ale zawsze.

 

Sprawdzałeś jak wygląda u Ciebie sytuacja gdy spojrzysz przez gniazdo magazynka? Ja np. widziałem u siebie szczelinę między gumka a dyszą. Dość spora była, tym bardziej że mam swoją komorę HU CA szlifowaną w kierunku gumki HU. U mnie był problem ze szczelnością, a gdy dałem dyszę która pozwoliła uzyskać odpowiedni wynik (jak na BU i M130, czyli około 460 fpsów, co i tak nie jest wynikiem idelanym ale mniej więcje odpowiada konfiguracji) to był problem z podawaniem kulek. Musiałem szlifować otwór w komorze HU żeby kulki były podawane a szczelność była zadowalająca.

 

Zresztą, jak wyjmiesz GB z repliki i przyłożysz HU do dyszy to zobaczysz czy Ci dysza dotyka gumki czy nie. Jesli nie - za krótka (mówie o dysze w przednim położeniu). Można wtedy oszacować mniej więcej ile dłuższa powinna być dysza (zmierzyć suwmiarką).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...