Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ostateczny wybór shotguna


Recommended Posts

Witam!!!

 

Potrzebuję shotguna jako broń główna do strzelania w lesie. Mój limit to około 150 zł. Ale poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że nie ma co przepłacać i kupić :

Wersję Long - http://www.taiwangun...ng-003-agm.html

Lub wersję Short - http://www.taiwangun...rt-003-agm.html

 

To już chyba jak kto woli i co kto lubi. Mi podoba się wersja long, i ma 10 fps'ów więcej.

 

Ostatecznie chcę zapytać czy to będzie dobry i opłacalny wybór dla początkującego.

A i czy brak jakichkolwiek przyrządów celowniczych nie będzie wadą ? Powtarzam, że replika będzie dla zaczynającego przygodę z airsoftem. Dlatego też zastanawiałem się nad :

http://azteko.pl/shotgun-m56c-ee-p-4641.html

http://azteko.pl/shotgun-m56a-ee-p-4640.html

Ale podobno shellsy to nie jest dobra droga.

 

 

Pozdrawiam!!!

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Tymoszczuk
Link to post
Share on other sites

Mam taką z taiwana (wersja short). Polecam, bardzo fajnie strzela jak na tanią strzelbę. Jeżeli mógłbym coś poradzić - bierz wersję short. Jest 30 cm krótsza i wygodniej się będzie z nią poruszało. Przeładować prawie metrową strzelbę leżąc pod ostrzałem graniczy z cudem.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

Ja bym bardziej polecił wersję Long, to prawda, że te 10FPS to tylko różnica pomiaru, ale dzięki kolbie będzie się łatwiej cełowało.

A co do tego M56A na Shellsy, to on jest dobry, ale podobno tylko do CQB. :icon_wink:

Dobry jak dobry o ile uwielbiasz ładować shelsa przez około 30 sek co 4 strzały ;)
Link to post
Share on other sites

Tego nie wiem. Ja tylko czytałem wypowiedź jednego z użytkowników i mówił, że w CQB robi furorę, ale nie brnijmy już w OT. Kolega mówi o shotgunie do lasu, więc bierz AGM'kę. A czy długa, czy krótka, to już twój wybór. Jakbym miał te 150zł to bym i tą i tą kupił. ;) niektórzy kupują od razu 3 albo i 4 :D

Link to post
Share on other sites

AGM-y są na prawdę świetne. Ja byłem w szoku jak go kupiłem i zobaczyłem jak strzela (mam tego bez kolby). Polecam kulki 0.25g.

Według mnie jest bardziej poręczniejszy. Celowanie wcale nie sprawia problemów (to nie ostra żeby była kolba potrzebna do stabilniejszego strzelania). Długą łatwiej przeławować? Jak odczujesz różnicę w przeładowaniu długiego a krótkiego to jesteś dobry.

Link to post
Share on other sites

dziś zamówiłem krótkiego i długiego AGM'ka. Jak dojdą to wam powiem, którego łatwiej się przeładowuje, ale wydaję mi się, że będzie to ten z kolbą.

 

@badii8 shotgun, to nie jest dobry pomysł na replikę boczną, więc nie mówmy tu o niej, chodzi nam o głowną. Poza tym - M16 też ma metr, a dużo ludzi z nią biega. Metr to nie jest aż tak dużo do lasu, w każdym razie - mi nie przeszkadza.

Edited by dade
Link to post
Share on other sites

Po to nosić aega i pompkę, że jeżeli mamy walkę z dala od respa/bazy/punktu składowania rzeczy i nam siądzie główna broń, to nie musimy wycofywać się z walki. Kwestia amunicji nie ma tu nic do rzeczy, bo w airsofcie w przeciwieństwie do prawdziwego świata wszystkie giwery zasilane są jednakowymi kulasami.

Edited by proteziaksaspl
Link to post
Share on other sites

To może od razu drugi shotgun, gdyby ten jeden padł. A co gdyby dwa? Jezu, lepiej nie myśleć, jakieś mini uzi by się przydało.

 

Ludzie, bez sprzesady... Do tego służy replika boczna czyli pistolet, ewentualnie jakiś mały PM w stylu MP5k, a nie shotgun! :icon_evil:

Edited by dade
Link to post
Share on other sites
(...)powiedz mi gdzie ja napisałem replikę boczną ?

Tutaj:

(...)a co gorsza jak będziesz miał inną główną replikę a ta będzie poboczna(...)

...choć nazwałeś ją "poboczną", a takiej nie ma...

Shotgun wcale nie jest takim złym wyborem jako replika zapasowa jeśli finanse nie pozwalają na zakup dobrej "klamki" gazowej, zwłaszcza w terenie mieszanym, gdy w budynku nie możesz użyć repliki głównej >350 fps, zawsze będzie bardziej efektywny od sprężynowej "klamki".

Obstaję przy longu, ostatecznie 250 mm to wcale nie taka wielka różnica. Miałem Remingtona z kolbą 924 mm, teraz mam bez kolby 38 cm krótszego i zamierzam wrócić do długiego. Szkoda, że nie ma AGM-ó w wersji ze skroconą lufą tak jak Benelli Short.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...