Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16 - BOYI czy P&J (czy inna) ?


Jaka M16?  

3 members have voted

  1. 1. Jaka M16?

    • BOYI
      0
    • P&J
    • Inna za tę kasę?


Recommended Posts

Korzystając z okazji - witam wszystkich, świetne forum :-).

 

Krótkie pytanie: chcę kupić m16 (w sklepie w Krakowie), nie chcę "poczekać i dozbierać 200zł". Jestem zdecydowany na zakup za ok. 800zł (z bat. + ład. na początek w zestawie).

 

Doprowadziło mnie to do alternatywy (chyba że macie inne sugestie):

 

BI-5581M [bOYI] ( http://www.taiwangun...5581m-boyi.html )

 

 

PJ16A4 ( http://www.taiwangun...aeg/pj16a4.html )

 

Bardzo proszę o rady, porównanie z perspektywą na upgrade w przysżłości (bez przesady z kosztami). Czy mocno wykręcone w stocku PJ nie będzie bardziej podatne na awarie?

Interesuje mnie rola szturmowca/'strzelca wyborowego' na outdoor/las. Największy nacisk kładę na skupienie strzałów (i zasięg, hehe xD).

 

 

Podkreślę raz jeszcze - przeszukuję fora polskie i nie tylko od kilku miesięcy, podjąłem decyzję na co mam ochotę i za jaką kasę. Bardzo proszę o pomoc w wyborze, bez abstrakcyjnych sugestii, żebym dołożył kilka stów, albo żebym kupił coś zupełnie innego. Będę bardzo wdzięczny :-).

 

No dobra, ale jak głosujecie na "inną" w ankiecie to chociaż napiszcie, co Waszym zdaniem lepsze proszę.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

inna - żadna. Nie no, skoro tak bardzo dużo osób nie poleca replik eMek poniżej 1000zł, to COŚ w tym MUSI być. Tym bardziej M16, jeszcze podobno M4 jest dobra Evolution Airsoft, do póki nie wpakujesz tam czegoś więcej niż SP120. Ale chyba ta firma nie robi M16.

Link to post
Share on other sites

Mam m16a4 boyi. Fajna replika, posiadam wersję z oznaczeniami FN i szarym korpusem. Jak każda wymaga poskręcania do kupy po swojemu, wymiany gumki HU i śmiga jak głupia.

 

Moja jest po tuningu - zobaczysz w moim profilu opis giwery.

Strzela pięknie, daleko, celnie :)

Link to post
Share on other sites

inna - żadna. Nie no, skoro tak bardzo dużo osób nie poleca replik eMek poniżej 1000zł, to COŚ w tym MUSI być. Tym bardziej M16, jeszcze podobno M4 jest dobra Evolution Airsoft, do póki nie wpakujesz tam czegoś więcej niż SP120. Ale chyba ta firma nie robi M16.

 

Masz tutaj odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Mu chodziło o odpowiedź do mojej wypowiedzi.

 

Edit: w takim razie do 800zł musisz kupić PJ lub Boyi, nic innego nie kupisz. Nie wiem co to za sens, możesz się jedynie zniechęcić do ASG. Ja już bym wolał kupić coś takiego: http://allegro.pl/karabin-maszynowy-asg-m4-a1-elektryk-z-hu-dodatki-i2553801676.html . Mniej kasy wywaliłbym w błoto.

Edited by dade
Link to post
Share on other sites

Mam kontakt z m16 PJ, nie kolegi, koleżanki babci dziadka tylko swojej. Co do wykonania szału nie ma, ale czego się spodziewać za taką kasę. Co do zasięg na skupienie w stocku nie jest najgorsze, ale wymiana lufy na precke i zmiana gumki plus ewentualnie komory jest w stanie zdziałać cuda.

 

Osobiście nie brałbym jej za tyle kasy, tym bardziej ze trzeba w nią wsadzić kolejne 300 żeby wykorzystywała większość mocy tej repliki.

Ja za swoją dałem 300 i jestem cholernie zadowolony jak za tą kasę.

 

EDIT: zapomniałem napisać jakiej emki ;]

Edited by Flores
Link to post
Share on other sites

Mam i użytkuję 2 repliki PJ. Zaczynałem od SPR Short, potem było M4 CQB Navy - już niedostępne. Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne to jest naprawdę ok, środek tez ujdzie. Największym problemem M-ek PJ według mnie są komory HopUp, nie są one tak do końca w standardzie TM. U mnie przy próba wymiany lufy skończyła się wymiana całego mechanizmu hopup. Po zamontowaniu komory i gumki G&P różnica znacząca.(Koszt 70zl w komisie - nówka)

Z opisu podanych przez ciebie replik wynika iz M16 Boya ma 7mm łożyska kulkowe co mogło by wskazywać na to iż kultura pracy gearboxa może być nieco lepsza niż w PJ, ale Boya nie miałem wiec trudno mi to stwierdzić na pewno.

Link to post
Share on other sites

@mod: sorry za cięcie

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

A propos "bariery 1000zł". Rzecz w tym, że 1000zł nie wystarczy. Powiedzmy, że chcę pójść poziom dalej. Następna "jedynie słuszna" opcja - KWA - w taktycznym

( http://taktyczny.com...pl-lmt-kwa.html )

to już koszt 1089zł. Czyli na start M16 + bat. + ład. = ~1300zł. To prawie 2x tyle, co w przypadku pakietu, jaki dostaję w wyżej wymienionych opcjach.. Jest różnica. A bateria z taniego zestawu ten 1-2 miesiące do wypłaty wytrzyma, potem i tak trza kupić.

 

To moja pierwsza replika, byłem na kilku strzelankach, nie chcę przepłacać, bo: Po pierwsze, jeśli miałbym tyle zapłacić, musiałbym poczekać kolejny miesiąc, lub dwa (a życie jest krótkie, a zima za pasem), bo ASG to nie jedyna rzecz na liście zakupów. Po drugie, może po czasie zrezygnuję z hobby, a może tak się zajawię, że za rok będę chciał wywalić 5x więcej kasy na jakiegoś mega-pro-uber-guna.

 

Dzielę się tymi wszystkimi przemyśleniami, bo na pewno każdy je miał i ciekawi mnie Wasza perspektywa, czy się zgodzicie z tym podejściem, czy nie. Bo znowu nie chcę kupować b. taniego gniota, a używek się boję (nie znam się na sprzęcie, a znajomych w środowisku brak :( ).

 

Odnośnie M16 Evolution Airsoft. Ciekawa rzecz, kusi. Te 950 mógłbym dać, jak w zestawie jest bat. i ład., ale:

-przez ponad godzinę szukałem w necie opinii o tej firmie i ich replikach i nie znalazłem prawie nic (a już nic o tej m16)

-jest w kilku sklepach w Polsce, zresztą w bardzo różnych cenach (do ~1200) z identycznymi opisami, co jest trochę dziwne

-wszystkie te sklepy są daleko od Krakowa, a ja źle się czuję z myślą, że miałbym zamówić replikę, nie widząc jej wcześniej na oczy :( gdyby chociaż gdzieś była recenzja..

Dlatego opcja kusi, ale trochę to ryzyko chyba.

 

Ostatni jeszcze wniosek, który mi się narzucił: można trafić na M-ki od niechińskich producentów, które oscylują w okolicach 900-1000zł, chodzi o te z oznaczeniami Colta, LMT, etc.. Ale wszystkie te repliki mają fps ~320, gdy chińskie często >400. Zastanawiam się, czy to tylko kwestia wysilonego wykręcania chińskich replik na sprężynach (choć zawsze w opisach wymieniają też kilka dodatkowych 'wzmocnionych' bebechów - czy tylko pic na wodę?), czy jednak jest to różnica, którą się płaci za markę? Jak to jest?

 

Miało być krótko, ale wyszło ze szczegółami :icon_wink:

Edited by bartoszka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...