Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Może pytanie debilne, ale mam problem z pinem mocującym lufę zewnętrzną( w ogóle to cały zespół) w rk-10s boyi.

Za cholerę nie mogę go wybić podczas, gdy w innych wersjach (rk-10 bez "s") wychodził po lekkim stuknięciu. Rozwiercać nie chcę, bo potem takiego mogę nie kupić, a płacić za dotoczenie czy co nie uśmiecha mi się.

Chodzi o ten:

http://img507.images...9/dsc0127as.jpg

Edited by Silent Assasin
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować się wspomóc wd-40 albo czymś podobnym, ale mi to dużo nie dało. Nie wiem jak oni te kalashe składają, ale ja męczyłem się strasznie długo przy rozkładaniu, na mniejszych pinach (jak dobrze pamiętam to przy podstawie muszki) wygiąłem chyba dwa pręty które do wcześniej służyły mi za wybijaki, a lufę zewnętrzną wybijałem z "body" młotkiem a potem szlifowałem kilka minut zanim udało się ją spowrotem włożyć.

Najsensowniejszą poradą będzie chyba "kup cięższy młotek" :icon_wink: albo po prostu nie rozkładaj. Jeśli musisz wyciągnąć lufę wewnętrzną to po wyjęciu gearboxa da się rozłożyć komorę (i potem oczywiście złożyć) w body. Nie jest to super wygodne ale da się.

Edited by Soul reaper
Link to post
Share on other sites

To jest typowy objaw, jak ktoś złożył w fabryce replikę nie czekając aż lakier wyschnie :)

 

Ja zawsze wyjmuję te piny używając stojaka do wiertarki, tylko zamiast wiertła używam kawałka pręta.

http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/075500/75283.jpg

 

Takie coś, body w imadło, przykładasz i naciskasz. Po pierwsze nie zostają ślady wybijania, po drugie nie ma aż takiego ryzyka uszkodzenia repliki. Możesz też spróbować podlać lekko pin colą. Cola rozpuści nadmiar farby i może łatwiej pójdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...