Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki midcap, jak czyscić?


Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie czyszczenia magazynków midcap.

Otóż chodzi mi o to żeby ich nie rozkładać na części pierwsze tylko wyjąć plastik z obudowy, wyjąć sprężyne i wtedy przystąpić do czyszczenia. Problem w tym że nie wiem jak to zrobić bo przecież komora na kulki jest w kształcie litery U no i za dużo w ten sposób nie wyczyszcze tego brudu ze środka.

 

Może zna ktoś sprawdzony sposób na takie czyszczenie maga czymś w rodzaju "wyciora"

Link to post
Share on other sites

@Nath, podczepię się pod temat, bo dopiero niedawno zacząłem używać Midów (wcześniej wyłącznie Low). Spotkałem się z dwiema przeciwstawnymi opiniami:

- jedni piszą "smarować Midy, minimalnie psiknąć do wnętrza oleju silikonowego",

- inni piszą "broń Boże nie smarować, bo się zasyfi".

Ciekaw jestem Twojej opinii, bo jestem na "rozdrożu".

Link to post
Share on other sites

@Powała - ja smarowałem zamiast czyścić i efektu zero, nie dość że hopup słabnie to brudu więcej się klei w środku niż ustawa przewiduje. Lepszą metodą jest upaćkać kulki w silnikonie i załadować nimi magazynek i oprożnić go. Kulki wykorzystujesz kilkakrotnie do kolejnych magów i jest git. Wtedy nie pływa w magu tyle silikonu.

 

 

Odnośnie czyszczenia wpadłem na pomysł żeby wcisnąć mały wacik od strony wylotu kulek i wtedy przyłożyć pistolet od kompresora i przepchać ten wacik powietrzem. Tak kilka razy aż wizualnie wacik będzie czysty.

Co myślicie o tym?

Link to post
Share on other sites

Rozbierz po prostu maga i go wyczyść, co to za problem?

 

Co do psikania olejku sylikonowego do midcapów to raz spotkałem się z magiem, który podawał nie najlepiej, zawsze sporo kulek zostawało w środku. Rozebrałem go, pousuwałem wszelkie nadlewki, zadziory itd i psiknąłem delikatnie olejku silikonowego w jedno miejsce i rozsmarowałem go patyczkiem do uszu po całej długości. Mag zaczął podawać dużo więcej kulek i szybciej się go wypróżniało a syfu w środku nie zbierał ani nie syfił HU.

Link to post
Share on other sites

No właśnie problem w tym, że te zakichane gwinty ze śrubkami odchodzą zamiast same śruby się odkręcać i dlatego nie chcę tego znowu rozkręcać. Magazynki są od CA do MP5 i nadlewek ani innych bubli nie mają, a przy rofie 30 rps muszą być regularnie czyszczone i rozbieranie ich co 3-4 miesiące mi się po prostu nie uśmiecha.

 

 

EDYTA

 

I dodam jeszcze iż kulki zawsze wychodzą do końca, tylko nie tak szybko jak trzeba. Jak były czyste to śmigało aż miło.

Edited by buszmen82
Link to post
Share on other sites

@Nath, podczepię się pod temat, bo dopiero niedawno zacząłem używać Midów (wcześniej wyłącznie Low). Spotkałem się z dwiema przeciwstawnymi opiniami:

- jedni piszą "smarować Midy, minimalnie psiknąć do wnętrza oleju silikonowego",

- inni piszą "broń Boże nie smarować, bo się zasyfi".

Ciekaw jestem Twojej opinii, bo jestem na "rozdrożu".

NIGDY nie używałem oleju silikonowego do magazynków. Nigdy też z powodu brudu magazynek się nie zaciął-zawsze była to wina felernego kompozytu (u mnie Guarder). Napatrzyłem się za to na repliki, które krótko po rozpoczęciu strzelanki zaczynały pluć kulkami, bo kompozyt naciągnął oleju do komory hopa. Dla mnie smarowanie midów to mit.

Link to post
Share on other sites

Uzywam Mid-capow od dwoch lat. Smaruje je od czasu do czasu - napewno nie co kazda strzelanke, nie czyszcze ich wogole. Jak do tej pory nie mialem problemow z zacinaniem (ROF 22BB's). Zgodze sie ze stwierdzenie iz uzyte kulki maja ogromne znaczenie jesli chodzi o funkcjonowanie magow. A co do smarowania to wedlug mnie nalezy to robic umiejetnie i delikatnie tak aby kulki po zaladowaniu do komory hopup nie ociekay olejem.

Link to post
Share on other sites

używam midów od zawsze czyli jakieś pięć lat już, mam kilka, których nie da się rozebrać (pmagi 75kulkowe, 100kulkowe do AK od MAGa) i nigdy nie musiałem ich czyścic ani nigdy nie smarowałem ich, za to zawsze "formatuje" je (ładuje najpierw mniejszymi ilosciami kulek). ale sobie pomyślałem że jakby mi się uwaliły to pewnie bym przedmuchał je sprężonym powietrzem i tyle.

 

@SAGER co ty używasz możesz podać linka, bo google się tego nie chwyta?

Link to post
Share on other sites

Sprawdzic czy aceton badź izopropanol nam nie "zjada" magów i jesli nie- wymoczyć w litrze, powstrząsać, podziabać,, dac im się wykapać i wysuszyć.

 

Generalnie magów absolutnie nie smarować ale czyszczenie rozpucholami jest wyjątkiem- powierzchnia po takim czyszczeniu robi się szorstka lekko i wtedy psiknąć kilka kropli do strzykawki kulek, naładować maga takimi kulkami a potem kilkukrotnie naładowac i rozładować czystymi kulkami.

Link to post
Share on other sites

Przygotowalem Midy według instrukcji KRAKMAN-ów:

"...podczas pierwszego użycia NIE WOLNO w pełni załadować magazynków, może to doprowadzić do ich uszkodzenia,

- w celu zapewnienia bezawaryjnej obsługi NALEŻY magazynek przesmarować za pomocą oleju silikonowego, aplikując go w niewielkiej ilości do otworu wylotowego,

- za pierwszym razem NALEŻY naładować magazynek kilkunastoma kulkami, a następnie usunąć je. Czynność tę należy powtarzać, dodając za każdym razem dziesięć kulek, aż do momentu osiągnięcia pełnej pojemności magazynka..."

Pewnie źle zrobiłem "psikając" delikatnie silikonu i może to mi się "odbić czkawką", ale już stało się. Kulki, których użyłem do "formowania" magów wywalilem, więc myślę, że zabrały ze sobą ten nieszczęsny olej.

Mam Midy 110 i 150, ładuję do nich tylko po około, odpowiednio 100 i 120 kulek (jedno naciśnięcie strzykawki to około 4 kulek więc "wstrzykuję" 25 razy lub odpowiednio 30 razy), jak dotąd na dwóch strzelankach nie mialem zacięć.

Mam nadzieję, że przeżyją.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Używam obecnie mid-capów CA do m4 i strasznie często mi sie zacinają. Na pojedyńczym trybie ognia praktycznie co 3-4 kulka (kulki stają po skosie) Dzieje sie tak niezależnie od tego ile jest kulek w magu. :icon_neutral:

Kulki które używam to Elite Force.

PS. na full auto jest znacznie lepiej jednak też zdażają się zacięcia.

Jeżeli ktoś wie w czym może być problem, prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...