Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radio: navcomm TK-750MKII vs. WOUXUN KG-889


Recommended Posts

Jasne tylko że Navcomm jest rebrandem Vouxunga.

Po pierwsze, masz na myśli to, że Navcommy to dokładnie takie same radia jak Vouxung (parametry techniczne, obsługa, etc.) czy może, że są produkowane przez tego samego producenta?

 

Po drugie byłbym wdzięczny gdybyś podał miarodajne źródło tych informacji.

Link to post
Share on other sites

SUper - ale oprogramowanie to jedno, a elektronika to coś innego. I dla jasności - ja nie podważam tej tezy (ani jej nie potwierdzam) tylko po prostu chciałbym zobaczyć jej miarodajne źródło.

 

Natomiast - co już pisałem w innym wątku - przewagą N-mów jest gwarancja i serwis w PL.

Link to post
Share on other sites

ale rozumiem, że dalej brac Navcomma?

 

Jeśli chcesz płacić za znaczek i się lansować navcomem to proszę bardzo bierz :icon_razz2:

@kuba miałem do czynienia z radyjkami Wouxunga i ich rebrandami produkowanymi dla Midlanda i Navcomma to są te same radia z kosmetycznie zmienionym softem wg. zlecenia zamawiającego. Proponuję poczytać forum elektroda.pl. Zresztą Wouxung na swojej stronie oferuje produkcję radyjek pod markę zamawiającego, zrobią Ci każdą ilość z Twoim własnym logiem i nazwą.

Link to post
Share on other sites

Czyli wiemy, że Navcommy produkowane są w zakładach Wouxunga. Nie wiemy natomiast (odesłanie do nieskonkretyzowanej zawartości na elektrodzie nie jest podaniem źródła) jak przedstawia się porównanie podzespołów i kontrola jakości jednych i drugich radiostacji. Nie możemy więc w uprawniony sposób stwierdzić, że jest to to samo - możemy najwyżej przypuszczać...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Panowie bądźmy poważni. Wyszukanie jednego czy drugiego forum za pomocą googla naprawdę nie stanowi w dzisiejszych czasach problemu. Ale podlinkowanie ich jako odpowiedzi na prośbę o źródła (odpowiedź na pytanie autora wątku) balansuje na granicy śmieszności.

 

Jeśli coś twierdzicie (przy czym podkreślam, że ja z tym nie polemizuję in meritum) i/lub udzielacie odpowiedzi na konkretne pytanie - to powinniście przedstawić konkretne argumenty (np. linki do konkretnych, wątków na innych forach). A nie linkować jedno czy drugie forum, na zasadzie: tam jest napisane, że mam rację, jak sobie poszukasz to się przekonasz. Proszę...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

@ Kuba miłej lektury: http://www.elektroda...highlight=&sid=

Ps. Rozkładaliśmy na warsztacie łączności trzy dual bandery midlanda, navcomma i wouxunga w celu regulacji wzmocnienia modulacji fabrycznie jest ona bardzo niska i niestety wszystkie płyty główne są takie same, żadnych różnic w elementach elektronicznych też nie było.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Akurat w tym wypadku bardziej miarodajna była dla mnie pozostała część wypowiedzi, ponieważ w przedmiotowym wątku pojawiają się częściowo rozbieżne wypowiedzi, jakkolwiek również niepoparte żadnymi dowodami (np. post nr 30, tamże).

Link to post
Share on other sites

Niestety temat jest napisany bardzo niespójnie trzeba przeanalizować i wyciągnąć samemu wnioski, ale można w nim znaleźć dużo wiadomości pomocnych przy użytkowaniu ww. radyjek. Sam używam wersji midlanda ct-790 i jest to bardzo dobre radyjko nie tylko do ASG ale i dla maniaków krótkofalarstwa.

Link to post
Share on other sites

na aukcji Wouxuna jest napisane:

GWARANCJA 24 MIESIĘCY.

 

Nie realizuja gwarancji w Poslce czy jak? A zreszta to chyba zmartwienie sklepu na allegro nie?

 

Ok doczytałem już:

BARDZO PROSIMY O SZCZEGÓLNE ZWRÓCENIE UWAGI POCHODZENIE ODBIORNIKA PRODUKTY NIE POCHODZĄCE Z NASZEJ DYSTRYBUCJI NIE BĘDĄ PRZEZ NASZĄ FIRMĘ SERWISOWANE !!!

NIE PROWADZIMY TEŻ SPRZEDAŻY CZĘŚCI ZAMIENNYCH PRYWATNYM IMPORTEROM !!! PRZEDAŻY CZĘŚCI ZAMIENNYCH PRYWATNYM IMPORTEROM !!! SZĄ FIRMĘ SERWISOWANE !!!

NIE PROWADZIMY TEŻ SPRZEDAŻY CZĘŚCI ZAMIENNYCH PRYWATNYM IMPORTEROM !!!

Edited by gotrik
Link to post
Share on other sites

Gotrik nie podałeś info. czy sprzet potrzebny Ci jest głównie do AS. Jezeli tak to kup model Nevcoma TK-760 i to CI wystarczy. Ja latam z Intekiem MT-3030 oraz Midland G1000VP4 (sprzet kupowany zawsze na 2 osoby- wersja ekonomy) i nie narzekam, łacznosc jest wystarczajac. A i tak w dalszym ciagu na spotkania przychodzi wiele osób bez lacznosci i dowodzenie całoscią jest uciążliwe.

Link to post
Share on other sites

A Navcomm to nie chińczyk ? :icon_biggrin:

Naprawdę świetny marketingowiec pracuje w firmie Navcomm ,że udąło mu się tak wypromować ten produkt ,że wszyscy uważają ,że jest lepszy od innych chińczyków,które są produkowane w jednej fabryce:).

 

Co do UV-5R, ma możliwość nasłuchu na dwóch różnych kanałach ,czego TK-760 nie ma, ma baterię 1800mah gdzie w navcommie masz 1100mah , jedno w czym Navcomm wydaje się lepszy od UV-5R to większa moc nadawania 5w vs 4W , ale tak naprawdę ta różnica 1W na dużym milsimie może byłaby odczuwalna, choć nie sądzę.

Co do Navcommów , posiadałem ,ale jedna rzecz mnie strasznie wkurzyła - dostępność akcesoriów , jakieś 3-4 miesiące czekałem na baterię (nie była dostępna od conajmniej końca lutego) , kiedy do baofenga na allegro wszystkie akcesoria były dostępne cały rok:)

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...