Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hełm MICH - pytanie dotyczące rozmiaru


Recommended Posts

Witam,

 

Muszę pilnie zakupić hełm MICH i mam pytanie dotyczące rozmiarówki. Mam nadzięję, że znajdzie się tutaj jakiś użytkownik takiego hełmu i zechce mi pomóc.

 

Wg instrukcji MICH w rozmiarze M pasuje na głowe o obwodzie 538 - 573 mm.

Ja mam obwód głowy około 55-56cm, czyli teoretycznie hełm powinien pasować. Jednak kolega który ma głowę na oko troszkę mniejszą twierdzi, że M był na niego trochę za mały i kombinował coś z poduszkami aby było ok. Z tego wynika, że ja powinienem zakupić rozmiar L?

 

Tylko nie wiem, czy jemu się coś pomyliło, może on miał jeszcze mniejszy rozmiar, no bo instrukcyjnie pasuje na mnie M.

 

Czy ktoś z Was posiada taki hełm i mógłby napisać jaki ma rozmiar hełmu oraz obwód głowy?

 

Oczywiście mam na myśli hełm oryginalny, nie replikę.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam głowę o obw= 58-60 ( w zależności od włosów ) i mam MICHa od MSA, kewlar znaczy, rozmiar L i poduchy dedykowane pod ten rozmiar. Chwila regulacji zawieszenia , konfig poduszek i jest ok. W chińczykach za to rozmiar jest uniwersalny ( L ) i tylko z poduchami i zawieszeniem możesz kombinować.

 

Jak coś to zgłoś się na PW

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...