Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Master, myślę, że każda replika ma swoje plusy i minusy, nie ma ideału. Na początku podałeś typy, które zamierzasz użytkować w stocku.

Ja mam M4A1 od GFC. Moim zdaniem to całkiem niezła maszyna do airsoftu. Na plus m.in.: full metal, wzmocnione części wewn., dobra moc oraz układ mosfet (świetnie zarządza energią) w połączeniu z całkiem dobrymi stockowymi ogniwami aku (1000 BB w ciągu całego dnia nie jest tu problemem ; choć w praktyce i tak polecam stosowanie low/real-cupów i limitów ammo na rozgrywkę).

Celność tej repliki bardzo dobra wg mnie. Na dystansie 20-40 m przy prawidłowym złożeniu się do strzału 100% pewności trafienia w cel. Polecam tu kulki 0,25 dobrej jakości, bo stockowo replika ma dobrą lufę wewn.

Na minus można podać trochę luzów na korpusie, ale do zniwelowania przy odrobinie chęci.

Pewnie są lepsze modele, jak piszą Koledzy. Ale jeśli chcesz używać bez tuningu - ja tak zrobiłem - to ten model się nadaje wg mnie.

Mi osobiście nie zależało na oryginalnych oznaczeniach, bo to bajer i nie poprawi to lotu kulki :-)

 

To tak dla uzupełnienia, żebyś miał pełniejszy obraz przed wyborem.

Zresztą, jak byś poszukał, to o tych replikać GFC można znaleźć sporo info. To są w sumie repliki JG robione dla GFC z pewnymi modyfikacjami.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Nadejszła ta chwila, kiedy w końcu zaczynam zabawę z ASG (po jakichś 8 latach śledzenia tematu z dłuższymi przerwami). Replikę będę kupował za jakieś 2-3 tygodnie pewnie. A do tego czasu chciałbym podjąć decyzję co dokładnie kupić i za ile ;) Mój wybór padł na model M4, najlepiej z szynami RIS. I tu pojawia się odwieczny problem. Orientując się w cenach z czasów zamierzchłych, zakładałem budżet koło 1000 zł. Szukając info na forum, okazało się, że już za 800-900 stówek spokojnie coś kupię. Ale poczytałem dalej i napaliłem się na KWA USA M4A1 gen. 2. I teraz odwieczny dylemat - czy lepiej poszukać czegoś tańszego, bo i tak nie wyczuję różnicy, czy jednak dopłacić do tego KWA? Czy ta różnica w cenie jest tego warta? Oprócz tego dylemat dotyczył:

 

LMT Defender 4 RIS

M15A4 Classic Army

Evolution Airsoft - M4A1 Sopmod

M4 RIS z kolbą Crane, Universal Version

 

Warto zawracać sobię głowę tymi modelami czy od razu łykać tego KWA? Kolejne pytanie, bo wersja RIS wychodzi koło 300zł drożej. Czy istnieje (nie znam się, to się pytam ;) możliwość założenia szyn RIS do tej podstawowej wersji M4A1? Jeśli tak to jak z poziomem skomplikowania takiej operacji i kosztów? Co jeszcze mogę powiedzieć...replika ma być głównie do walk na długim dystansie, a że w tuning na razie bawić się nie zamierzam, to wolałbym coś mocniejszego i celniejszego w stocku, żeby nie zaczynać zabawy od kupowania i wymiany części. Z góry wielkie dzięki za pomoc początkującemu, ale przyznam się, że zgłupiałem czytając te wszystkie tematy o samym modelu M4.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...