Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad kupnem repliki M4. Mam dwie propozycje na oku:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/pj4-ris-p-j.html

 

i

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152191347-Replika-karabinku-GF4-A1.html

 

Mój fundusz to max 800zł wiec nie polecajcie czegoś np od KWA ,gdyż nie mam tyle kasy. Która z tych replik będzie odpowiednia do rozpoczęcia przygody z asg? W tym P&J mógł bym dokonać modyfikacji za 150zł. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym zdecydowanie lepszym wyborem będzie Evolution Airsoft LoneStarTactical Border Patrol M4 , w Zbrojowni był za 800 zł i z tego co mi wiadomo, bardzo niedługo znowu będzie. To zdecydowanie lepsza replika od tych, które brałeś pod uwagę, a cena jest niższa. Masz tu całkiem fajny bebech (w tym komorę HU King Arms'a) i genialne wykonanie zewnętrzne z oznaczeniami oryginału, że już o działającym bolt catchu nie wspomnę. Mam i polecam. W tej cenie nic lepszego nie ma. No i zostaje 100 zł na baterię lub coś innego...

 

Co do Twoich typów, PJ to typowy chinol, zresztą całkiem ładny. Niestety, w razie chęci tuningu do wymiany pójdzie baaaaaaardzo dużo komponentów (w tym być może szkielet GB), a z czasem zaczniesz zauważać, że samo body nie jest też specjalnie "piękne". Na początek to fajna replika, a może i na zawsze, jednak ja brałbym coś fajniejszego. GFC to prawie to samo, ot, M4 z oznaczeniami sklepu w "kozackim wydaniu". Miałem ostatnio styczność z kilkoma replikami GFC i powiem, że jak na chińskie produkty robią pozytywne wrażenie, jednak nadal nie dorównują Evolution Airsoft. Bebech w GFC to ta sama historia co w PJ, nic co się zaraz sypnie, nic specjalnego.

 

Notabene do 900 zł dostaniesz wiele ciekawych replik, wystarczy popolować na allegro, a może i wspomniane KWA się trafi :icon_wink:

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites

Tylko policz jeszcze koszt baterii i ładowarki do KWA i wyjdzie nam jakies 1200zł a tyle nie mam. Nie potrzebuje bazy pod tuning tylko repliki dobrej osiągami na stocku. Pozdrawiam

 

Evolution Airsoft LoneStarTactical Border Patrol M4 jest jakieś krótkie ;p. Wolał bym dłuższą replikę. A gdyby w P&J wymienić gumkę hop-up i wstawic precke? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lone Star Border Patrol jest krótkie tylko w wersji SBR, mi chodzi o normalna wersja M4A1.

 

Masz rację z tym KWA, faktycznie wyjdzie Ci więcej, jednak będziesz miał lepszą replikę. Dodam też, że na ta chwile chyba tylko KWA spełnia twój wymóg i jest dobra repliką od początku i bez tuningu. Nawet legendarne G&P wymaga kilku wymian, a tu masz coś co jest w miarę kozackie od początku. Zrozummy się dobrze, PJ to dobra replika i raczej nie zawiodła by cię, jednak to trochę niepewna firma. Może się trafić tak, jak mojemu koledze z grupy i będziesz jej używał latami, a ona cię nie zawiedzie. Może się jednak zdarzyć, że od początku będziesz miał problemy i PJ zmusi cię do "tuningu", a raczej wymiany części. Musisz sobie zadać pytanie czy stać cię na ryzyko ?

 

Poleciłem LST od EA, bo mam tą replikę i w stocku jest bardzo dobrym wyborem ze względu na kulturę pracy, a i ewentualny tuning przebiega dosyć standardowo. Dostajesz też coś, co z czasem zacznie nabierać dla ciebie znaczenia. Replikę o nienagannym wyglądzie i bardzo starannie wykonaną. KWA nie może się pochwalić takim poziomem dbałości o wygląd. PJ nie dorównuje natomiast żadnej z rozpatrywanych replik.

Link to post
Share on other sites

60m zasięgu skutecznego z emki PJ'ta? W jaki cel strzelaliście i ile było trafień?

Mimo wszystko poleciłbym Ci dozbierać trochę kasy na emke KWA, dobre lipo z podstawową ładowarką można kupić na allegro za nie całe 150 + 900/1000zł za emkę KWA daje kwotę nie wiele wyższą od Twojego budżetu a emka KWA jest nie porównywalnie lepsza od PJta czy innej chińszczyzny. Jeśli tak nie wiele dzieli Cie od kupna emki KWA to nie widzę sensu kupowania PJta.

Link to post
Share on other sites

Można mieć i 80 m w PJ, jednakże pytanie ile miał tam mocy i jakie części ? W SR25 "od PJ" (zostało w sumie body :P) mam 80 m skutecznego zasięgu. Ja mówię o replice stockowej o mocy 310 fps'ów. Uważam, że tak zasięg jak i skupienie są bardzo dobre.

 

Co do pytania, odpowiem ponownie, że lepiej byś dozbierał na KWA, bo te repliki nie wymagają żadnego wkładu, a moc do około 550 fps osiągasz zmieniając jedynie sprężynę i tłok, co jest chyba najtańszą możliwą opcja tuningową (gdybyś kiedyś się tuningiem zainteresował); dodatkowo repliki te maja pancerny gb. Polecałem LST, bo ich wykonanie zewnętrzne jest znacznie ładniejsze, co dla mnie ma w tej chwili większe znaczenie niż bebech, jednak jeśli ty chcesz coś "prostego i mocnego" to KWA będzie najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...