Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria straciła pojemność?


Recommended Posts

Mam firefox'a 9,6 1500. Mam go +/- 9 miesięcy. Nie przeszedł więcej jak 20 cykli rozładowanie/ładowanie. Zawsze ładowany i rozładowywany na ładowarce mikroprocesorowej.

Wczoraj na strzelance miałem bardzo ciekawą sytuację, bo padł mi po pół godzinie gry. Nie miał siły naciągnąć sprężyny. Wróciłem do domu, naładowałem do pełna, podłączam - po 30 strzałach nie ma już siły naciągnąć sprężyny w moim m4. Po minimalnym podładowaniu żeby odciąć m4 i przełożeniu do AK brata ze słabszą sprężyną - jakoś naciąga, ale strasznie się męczy.

Możliwe jest że tak szybko stracił pojemność i nadaje się do wyrzucenia? Czy może nie wiem, np mi się gdzieś w m4 kable zwierają i rozładowują akumulator? Co i jak sprawdzić w pierwszej kolejności żeby wyeliminować możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy?

Link to post
Share on other sites

Najczęściej takie objawy świadczą, niestety, ale o uszkodzeniu akumulatora (najczęściej bezpowrotnym). Przyczyny mogą być różne - najczęstsza, to pozostawienie rozładowanego akumulatora na zbyt długi czas, co skutkuje spadnięciem napięcia poniżej bezpiecznej granicy. Mogłeś równie dobrze trafić na wadliwy akumulator - Firefoxy nie cieszą się najlepszymi opiniami, choć ja z powodzeniem używałem ich przez kilka lat (nadal używam kilku egzemplarzy).

Link to post
Share on other sites

To teraz uwaga, będzie wesoło. Replika była w serwisie w tym tygodniu, odebrałem ją w czwartek. Miała sprawdzane okablowanie, smarowany gb i tak dalej. Właśnie zauważyłem że brakuje jednej z dwóch śrub mocujących tę klapkę trzymającą silnik, a sama klapka odstaje. Do tego żeby było jeszcze śmieszniej - replika już nie strzela. Silnik pracuje, ale nie naciąga sprężyny. Nawet gdy się go dociśnie.

Domyślam się, że teraz to coś już porządnie *********** (np zębatki, pesymistycznie patrząc) i pozostaje mi serwis bo sam nic z tym nie zrobię?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...