Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika nie bierze kulek.


Recommended Posts

1. Magazynek za słabo podkręcony

2. Za krótki kanał między magazynkiem a komorą (nie wiem jak się to fachowo nazywa)

3. Źle założona gumka

Warto sprawdzić na działającym low capie, można spróbować mocniej docisnąć magazynek od spodu do gniazda magazynka jak i również można komorę wraz z lufą wyjąć i ją dokładnie obadać. Możliwe, że gumka się przekręciła albo jest źle założona i kulki blokują sie przy wlocie lufy na za mocno wypchniętym fragmencie do podkręcania. Przez to tylko niektóre się przedostają. Niektóre gumki hopka są stosunkowo luźne w niektórych komorach przez co lufa ma tendencje do okręcania się swobodnego mimo pierścienia w okół niej. To jednak nie powinno wpływać na podawanie kulek. Najpewniej używasz hicapa, któremu zablokowała się sprężyna po podkręcaniu. Pomaga na jej odblokowanie silne uderzenie magazynkiem w płaską powierzchnię lecz jeśli to plastik to trzeba uważać by go sobie nie połamać. Jeśli problem występuje nawet przy low capach może komora KWA jest jakaś specyficzna. Np za krótki przewód od komory do magazynka, nie otwiera on tej blokady uwalniającej kulki z magazynka przez co nie wpadają one do komory. Na pewno nie jest to problem nie do rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Jak wstawiłeś komorę 1 częściową do KWA? I przede wszystkim po co?

 

Wyzeruj hopa, wstrzyknij do komory oleju silikonowego lub zmień gumkę.

 

A Ty sobie popsikaj, ale oleju do głowy. Gumki HU, pomimo obiegowej opinii, najlepiej działają jak są kompletnie suche. Dlaczego? Ano dlatego, ze podkręcenie odbywa się na zasadzie tarcia, tak? Tak. Kulka trze o wypustkę w gumce i przez to dostaje swojego ruchu. Ciężko będzie jej się trzeć po śliskiej powierzchni, prawda?

 

Masz chrono? Ile wykazywało fps przed awarią? Gumki G&G mają duży kołnierz. Nie jest zawinięta? Kulki wpadają do komory?

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Mogę linka do niej?

 

To są dwie opcje. Kołnierz gumki za mocno wystaje i blokuję kuleczki, albo komora podjechała za blisko, bo nie jest od KWA i blokuje kulki. Ta górna część. W drugim wypadku trzeba sobie wypiłować ładną rampę, aby kulki mogły wskoczyć. Piłujesz w miejscu gdzie jest kołnierz.

Link to post
Share on other sites

AnR, atak następnym razem sobie odpuść. Zmniejszenie tarcia na gumce może przyczynić się do zlikwidowania blokowania się kulek w kolorze.

 

Tak? Idź radzić gdzie indziej... To co mówisz daleko mija się z prawdą. Wytłumacz mi to jak to ma w jakikolwiek sposób pomóc prócz tego, że kulek nie będzie facetowi kręcić.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

za jakąś chwile wstawie foto lecz na razie podziele się tym co zaobserwowałem, więc gdy wyjmę lufę z komorą i przyłoże do dolnej części komory kulki wylatują gdy górną częścią poruszam na boki.

 

już wiem gdzie tkwi problem. w dolnej części komory na ich łączeniu kulka blokuje się o krawędź górnej części w skrócie wielkie dzięki AnR :icon_smile:

 

jak zpiłuje to dam znać

Edited by kmichal
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...