Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary + maska stalker lub coś podobnego


Recommended Posts

Witajcie, nadchodzi czas aby kupić coś lepszego niż okulary z budowlanego które wytrzymują serię z G36, i zainwestować w coś co wytrzyma trochę cięższe strzały i nie pozbawi mnie oka.

Chciałbym też mieć jakąś osłonę twarzy, bo szkoda mi zębów mimo wszystko, i maska stalker wydaje się odpowiednia a na głowę jakaś czapka typu bonnie hat. Co do okularów spodobały mi się takie http://allegro.pl/es...2643837299.html ale czy mam pewność w ich przypadku że wytrzymają np strzał z SWD A&K ? Nie chcę ryzykować utraty czegokolwiek kosztem lansu ale nie zmienia to faktu że chyba wolał bym okulary od gogli choć nie jest to warunek konieczny. Design mi się podoba, ale jak z bezpieczeństwem tych okularków? Zapewnią mi odpowiednią ochronę oczu bez obawy o przebicie/ stłuczenie? Bo przyciemnianej wersji bardzo chętnie używał bym również do jazdy na rowerze czy jadąc na wycieczkę gdzieś nie tylko do airsoftu, i w sumie by się bardziej od gogli przydały.

 

Czy jest różnica oprócz wyglądu między suppresorami a zwykłymi crossbow'ami ?

 

fakt że dostaje dwa wizjery np przeźroczysty tylko do airsoftu, przyciemniany na codzień dodatkowo mnie zachęca ale tak jak mówiłem safety first.

 

Czy oprawki do obu modeli są zgodne z wojskową normą MIL-PRF-31013 ?

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

Raczyłeś sprawdzić jakie atesty posiadają te okulary?

 

Oprawka suppressor jest cieńsza i wygodniej się nosi dzięki niej okulary razem z zestawem słuchawkowym (gdybyś poszukał trochę to byś sam to wyczytał). Czy okulary będą pasować to już jest kwestia kształtu Twojej twarzy. U mnie np. ESS ICE nie pasowały w ogóle,ale Crossbow na szczęście dobrze już leżą.

Link to post
Share on other sites

Raczyłem i nawet wczytałem się w normę MIL-PRF-31013 na wiki. Zacytuję

 

The U.S. military standard requires (at a minimum) that ballistic eyewear can always withstand a 0.15 caliber, 5.8 grain, T37 shaped projectile at a velocity of 640 to 660 feet per second (approximately 3.8 mm 0.376 g at a velocity of 195 – 201 m/s). For testing, the velocity of the projectile must be verified using sound or optical chronograph methods. The eyewear is put on an Alderson 50th percentile male headform. A 0.002 inch thick aluminum foil "witness sheet" is placed behind the area of impact. This sheet shows whether any small pieces penetrate or come off of the eyewear during the test. The eyewear being tested is hit one time straight on slightly toward the outside of the center of the lens. The eyewear fails the test if the aluminum foil witness sheet is punctured or if the eyewear is cracked.

 

 

 

Wygląda naprawdę nieźle jeśli te szkła spełniają ową normę to spokojnie powinny wytrzymać strzał z 650fps do wagi 0,37g mnie interesuje 100% bezpieczeństwa do tych 600fps (mówimy o 0.2g)

Ale też nie wiem na ile temu można zaufać. Oprawka faktycznie czytałem że ułatwia użycie słuchawek ale myślałem że jest więcej różnic. Jednym słowem, warto brać / są calkowicie bezpieczne na nasze realia? Jakieś dodatkowe sugestie , plusy / minusy ? Ewentualnie mógłbym sobie załatwić suppressory miedziane ale to kosztem tylko jednej pary soczewek bo nie dam więcej niż 150 zł za okulary no ale miedziane to na minus do codziennego użytku więc pewnie i tak potrzebował bym inne wizjery czyli pomysł raczej średni.

 

 

co do samej normy to to wygląda naprawdę nieźle

 

i drugi filmik

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

Okulary spełniają odpowiednie normy i do ASG się nadają jak najbardziej. Ja mam właśnie taki zestaw. Tylko niestety dalej mam szpary lekkie i do ASG ich chyba nie będę używał. Poleciłbym Tobie raczej gogle Revision Locust (jeden sklep ma je za 139zł,również dwie szybki dodają). Chyba,że masz możliwość przymierzenia okularów.

 

Miedziane złym pomysłem do użytku na co dzień? Dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Miedziane z tego powodu że nie są przyciemniane więc no nie wiem jak jazda pod słońce i te sprawy, bo ogólnie to fajne są miedziane.

 

Ma te ESS'y jakiś normalny sklep żeby przymierzyć? Wzięcie w ciemno może być bardzo ryzykowne? Na co należy zwrócić uwagę pod względem dopasowania?

 

 

Jak okulary całkowicie będą odpadać to wezmę gogle, na razie wolę pokombinować żeby mieć coś na codzień. Zjeść ciastko i mieć ciastko.

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

Meh, nic w pobliżu mnie z tych sklepów. Trudne sprawy ...Szkoda mi wydawać 150 zł na okulary / gogle tylko i wyłącznie do airsoftu, moje "bazarowe" na codzień i tak się nie pogniewają że je zmienię, a przy okazji dostanę nareszcie prawdziwy filtr UV ...

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

Wiesz,okulary z filtrem UV to możesz kupić Uvexy jakieś (i-vo,x-one),a do ASG coś innego. Chociaż Uvexy też możesz używać do grania. Ja bym mimo wszystko jednak wybrał Crossbow. Jak nie będą pasować to możesz zawsze spróbować dogadać się z oddaniem okularów lub sprzedać komuś.

Link to post
Share on other sites

Pasować to będą raczej na każdego,kwestia tego czy komuś milimetrowe szpary/szczeliny przeszkadzają,czy nie.

W ASG to jednak może przeszkadzać, ale trzeba pamiętać, że nie są to okulary robione stricte pod ASG.

 

Chcesz żeby nic Ci nie odstawało itd. - kup gogle,albo przymierzaj okulary.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i mam. Hmm no cóż mogę rzec - zacne. Szpary są no ale to jest raczej nie do uniknięcia. Teraz pytanie jak ekstremalna sytuacja musiała by być żeby mi strzelić pod wizjerem albo jaki kąt żeby się wstrzelić z boku oprawek. Wygonie mi się je nosi, z gumką również. Maska stalker w sumie mogła by załatwić problem szpar.

Link to post
Share on other sites

No i mam. Hmm no cóż mogę rzec - zacne. Szpary są no ale to jest raczej nie do uniknięcia. Teraz pytanie jak ekstremalna sytuacja musiała by być żeby mi strzelić pod wizjerem albo jaki kąt żeby się wstrzelić z boku oprawek. Wygonie mi się je nosi, z gumką również. Maska stalker w sumie mogła by załatwić problem szpar.

 

Wystarczy,że ktoś z tyłu strzeli i kulka wpadnie przez tylnią szparę. Możesz nosić też jakąś arafatkę wiązaną "na taliba" ,tylko odsłaniałbyś np. twarz żeby nosić maskę stalker,czy coś.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o okulary to nie kupuj używek jeśli chcesz mieć pewnosć że wytrzymają trafienie kulką. Z atestami wojskowymi kupisz inne okularki od 30 PLN (MSA, UVEX, bolle...) jeśli masz kasę to kupuj nowe ESS'y

 

Czytałeś w ogóle ten temat? :icon_eek2:

Link to post
Share on other sites

??? na ile są nowe to wie tylko sprzedający, osobiście polecam zakup sprzętu ochronnego w sklepach które udzielają gwarancji. Wszak tu chodzi o zdrowie a nie o kilka PLN

 

Te kilka PLN to czasem nawet różnica 100-150zł. Widać zazwyczaj ślady użytkowania,a ochronę oczu lepiej zawsze sprawdzić jeszcze samodzielnie. Tyle na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...