Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie planuje zakup następującego sprzętu:

 

- Kamizelke Pattern 83 (Czarną), LINK

- Kapelusz Bonniehat RipStop (Czarny), LINK

- Spodnie BDU Ranger (Czarne), LINK

- T-shirt (Czarny), LINK

(wszystko w kolorze czarnym lub ewentualnie Spodnie i T-shirt w kolorze Metro)

 

Proszę was o opinie i doradzenie co trzeba by było zmienić lub dodać.

Czy dobrze będzie się sprawdzało w terenie???

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśłi nie zmodyfikujesz dpowiednio patterna to sie pewnie zabijesz w tym na budynkach. Latałem przed pół roku w nim i przeszkadzałą mi torba udowa przerobiona z bocznej ładownicy. A do budynków dobre wszystko co ciemne. Im ciemniej tym lepiej. Dlatego najlepszy chyba czarny kombinezon bo jest czarny i wytrzymały (zależy też jaki) a do tego chroni należycie przed kulkami (lepiej niż T-shiirt :wink: ). To chyba tyle

 

Percent

 

PS: Poza tym niżej masz o umundurowaniu AT dość duzy topic.

Link to post
Share on other sites

Procent co do tych zdan "

A do budynków dobre wszystko co ciemne. Im ciemniej tym lepiej"
trudno się z tobą zgodzić chyba, że za bydynek uważasz tylko i wyłącznie piwnice bez okien. Budynki są różne i nawet przy słabym naturalnym oświetleniu całkiem ciemna sylwetka jest doskonale widoczna na tle niezbyt ciemnych, z reguly, scian.

Nie wiem dokładnie skąd w AT moda na czarny ale za główny czynnik uważam w tym wypadku motyw psychologiczny a nie "maskowanie".

 

PS. o tzw. "klimacie" nie rozmawiajmy.

Moje 5 groszy w batalii przeciw "czarnemu AT" :) (Jacek jeżeli będziesz to czytał to się nie obraź :) )

Link to post
Share on other sites

Mówię to na podstawie własnych doświadczeń. Terenów zurbanizowanych, na których sie strzelamy we Wrocławiu mamy chyba... z 5. I na każdym w większości miejsc jest na tyle ciemno, iż najlepszym sposobem kamuflażu jest czarny. Głównie są to różnorakie hale oraz tereny przemysłowe i podczas rozgrywki tam generalnie toczy się walka. Jeśłi natomiast strzelamy sie. np na opuszczonych osiedlach, niedokończonych budowach i innych tego typu miejscach to jak najbardziej jakieś "metrocamo" jest użyteczne.

Link to post
Share on other sites

No cóż moje doświadczenia są o wile bardziej ubogie i wnioskuję głównie na podstawie kolegi "robiącego AT" i obserwacji z naszego kiepskiego terenu CQC gdzie mega ciemnych miejsc jest zaledwie pare (i tam czrny mundur działa świetnie) jednak w większości miejsc, nawet w półmroku, jest jedną ciemną i dziwną plamą. No a gdy wyjdzie poza budynek to już całkowita porażka :)

Link to post
Share on other sites

Po prostu u nas większość kontaktó ogniowych jest nawiązywana w ciemnych pomieszczeniach i halach,a na terenie otwartym mało co sie dzieje. A nawet jeśłi, to na naszych terenach z reguły mamy wiele urządzeń i maszyn, na tle których lepiej maskuje czarny kombinezon aniżeli jakieś camo. Ale mówię, jeśłi mamy sie strzelać na terenach "małoprzemysłowych" ze sie tak wyraże, lub tych w duzym stopniu zniszczonych (brak wyposażenia wnętrz, rozwalone ściany) to ocziwiście lepsze jest coś w kamuflażu. Ale nadal czekam na to, co napisze nam autor topicu i mozę sprecyzuje czego mu potrzeba.

 

Procent

Link to post
Share on other sites

W budynkach sprawdza się wszystko.

Odległość się skraca w związku z tym maskowanie przestaje odgrywać tak dużą rolę, jak na zewnątrz.

Czarny kolor jest równiez dobry jak amerykański woodland w ciemnych pomieszczeniach. Szczerze mówiać czasami nawet woodland wydaje się być lepszym rozwiązaniem gdyż różna tonacja (w sumie raczej ciemnych barw) pomaga w ciemności rozbić sylwetkę.

 

W nocy najgorszym rozwiązaniem jest ten niby-amerykański kamuflaż z dużymi plamami białymi. Fatalne rozwiązanie. Nie wiem czy Reibenowi właśnie o niego chodziło, mówiąc o kamuflażu "metro".

 

Ja w budynkach używam naszego kamuflażu http://img52.echo.cx/my.php?image=14242349fo.jpg , który wg mnie sprawdza się całkiem dobrze w dzień na tle zniszczonych budynków, ścian itp itd

 

Ogólnie wracając do podanego przez autora tematu zestawu to wg mnie jest dziwny. Do budynków zakładanie samej koszulki może być bolesne przy przyjęciu serii z "elektryka". Ogólnie w lesie ubrany na czarno osobnik jest widoczny jak wszyscy diabli.

Link to post
Share on other sites

Nie szukam za bardzo wyszukanego i drogiego umundurowania bo po roku z niego wyrosne. Ja chcem wiedzieć co muszę zmienić żeby było jak najlepiej i nie najdrożej.

Mam jeszcze jedno pyanie. BonnieHat z kominiarką czy jakiś hełm z kominiarką jedno otworową oczyiście.

 

POZDROWIENIA

Link to post
Share on other sites

Raiben to nie rozumiem czego szukasz.

 

Najlepszy wybór to ten, który będzie nadawał się do każdego terenu. Ten co pokazałeś, się nie nadaje.

 

Co do pytania - zdecydowanie hełm z kominiarką jeśli do pomieszczeń. Boonie jeśli las. Tylko polecam kupić samą kominiarkę do lasu albo sam boonie aby ograniczyć parowanie gogli.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko. Czy kamizelka Pattern 83 Czarna będzie pasować do umundurowania WP???

 

Najlepszy wybór to ten, który będzie nadawał się do każdego terenu. Ten co pokazałeś, się nie nadaje.

 

Mam już umundurowanie WP, więc chcem coś bardziej podobnego do AT. Pytanie jest w tym co muszę zmienić

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...