Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie.

 

Jestem na etapie kupowania repliki, MP5 w wersji SD. Jak wiadomo, jest tam inne łoże, niż np. w MP5 A3 i wszystkie dostępne mocowania na łoża, czy szyny do MP5 nie są przeznaczone do MP5 z rodziny SD

 

Ponieważ chcę jej używać w różnych warunkach, przydałoby się do niej podczepić parę akcesoriów.

 

Widziałem różne rozwiązania w internecie, jednym z nich jest coś takiego:

http://www.madonion....p5-sd-p741.html

Jednak jest to dosyć drogie rozwiązanie, poza tym mamy dostępny RIS tylko na dole.

 

Inne rozwiązanie, jakie widziałem, jest zakup czegoś takiego:

http://www.specshop....roducts_id=3844

Jednak montuje się to bezpośrednio na tłumiku i w tym wypadku nie nadaje się do zamontowania np. chwytu przedniego i nie wyglądałoby to zbyt estetycznie.

 

Rozwiązanie tego typu: http://www.dsarms.co...ctinfo/BT21343/

też by mi odpowiadało, ale cena jest większa od ceny repliki, którą mam zamiar kupić no i musiałbym to sprowadzać.

 

Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie:

 

http://www.airsoftre...p?topic=98884.0 (forum, na całej stronie są zdjęcia). Chodzi tutaj o to, aby aluminową rurkę tak wyciąć, aby miała wymiary i kształt łoża przedniego

Czy orientuje się ktoś, ile może kosztować takie rozwiązanie? Skłaniałbym się w strone takiego, tym bardziej, że mam możliwość zamontowania w sumie trzech RISów, co daje mi większe możliwości taktyczne.

 

A może ktoś zna jeszcze jakieś inne rozwiązania, może gdzieś można kupić już gotowe łoże do MP5 SD, gdzie bedą zamontowane RISy?

 

Pozdrawiam

Edited by Viarus
Link to post
Share on other sites

To ja nie rozumiem po co mając takie potrzeby wybrałeś właśnie wersję SD?

Przez sentyment :) raz, że preferuję pistolety maszynowe, nad karabinami szturmowymi, dwa, że Heckler und Koch jest moją ulubioną firmą, która produkuje broń.

 

Z kolei MP5 jest moim ulubionym pistoletem maszynowym, a wybrałem wersję SD dlatego, że tłumik kojarzy się z cichą, szybką i solidną robotą - sposób, w jaki lubię działać najbardziej.

 

Pierwszy montaż ma 3 szyny a nie jedną.

Drugi jest drogi.

 

Może ris dolny od m4 obejmą załóż na chwyt przedni :icon_wink:?

Gdzieś widziałem zdjęcie Seals nawet z takim setem :icon_smile:

 

o:

http://farm3.static....064a0788e_o.jpg

 

Co nie zmienia faktu, że w tym pierwszym sposobie montaż jest strasznie drogi, co sprawia, że jest on po prostu nieopłacalny.

 

Co do rozwiązania - RIS + obejma - cóż, niezbyt podoba mi się ten pomysł, może być różnie ze stabilnością.

 

Chyba jednak pokuszę się na samodzielne wykonanie łoża z aluminiowej rurki, jaka jest w ostatnim sposobie.

 

Tylko pytanie - ile będzie mnie kosztowało wyrobienie takiego łoża i czy wykona mi to rusznikarz?

 

Mój dziadek od wielu lat jest myśliwym. Każdą broń, jaką ma, zawsze zawozi do znajomego rusznikarza, który mu np. zakładał lunetę do sztucera, a także do mojej śrutowej wiatrówki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ale po co rusznikarz? Idź do tokarza/ślusarza.

 

Czy myślisz, że jeśli zaniósłbym takiemu tokarzowi aluminiową rurkę, wraz ze wszystkimi zdjęciami z tamtego forum i łożem, to byłby w stanie wykonać to tak, aby to łoże nachodziło na broń tak samo, jak oryginalne?

Link to post
Share on other sites

Na oko ci tego nie zrobi.Musisz znać wymiary,pod jakie ci ma tą rurkę wytoczyć.ale jak dasz mu stockowy chwyt,to powinien sobie poradzić.Swoją drogą.Nie wiem jak to jest w sd,ale nie łatwiej ci będzie kupić jakieś szyny np od giety,wziąć pilnik do łapy(żeby od spodu wyprofilować),i je po prostu przykręcić,lub przykleić do stockowego chwytu?

Jak się postarasz,to to nawet będzie jakoś wyglądać,i nie wydasz majątku.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Na oko ci tego nie zrobi.Musisz znać wymiary,pod jakie ci ma tą rurkę wytoczyć.ale jak dasz mu stockowy chwyt,to powinien sobie poradzić.Swoją drogą.Nie wiem jak to jest w sd,ale nie łatwiej ci będzie kupić jakieś szyny np od giety,wziąć pilnik do łapy(żeby od spodu wyprofilować),i je po prostu przykręcić,lub przykleić do stockowego chwytu?

Jak się postarasz,to to nawet będzie jakoś wyglądać,i nie wydasz majątku.

 

Jednakże spodobał mi się pomysł zrobienia nowego łoża, przy pomocy tokarza. Łoże w SD jest polimerowe, i mogłaby to nie być zbyt wytrzymała konstrukcja, gdyby zrobić nowe łoże.

 

Pytanie, ile tokarz mógłby wziąć za zrobienie czegoś takiego, mniej więcej?

 

A ten pomysł mi się spodobał dlatego, że tak wygląda finalnie nowe łoże:

 

IMG_0700.jpg

 

A tak to wygląda z repliką:

 

IMG_1977.jpg

Edited by Viarus
Link to post
Share on other sites

Praca tokarza zazwyczaj wyceniana jest na 50-70 pln/h

Zakładałbym, że jest to robota na 2-3h

Dodaj do tego materiał i juz wiesz.

 

Ale:

- takie cuda/wianki ładnie i tanio wychodzą kiedy robisz to samodzielnie, lub kiedy masz dobry układ z tokarzem i możesz mu stac nad glową/ tokarką.

- sprawdż ile takie rozwiązanie będzie ważyć i czy na pewno replika będzie sensownie wyważona.

- wzmocnienie (od wewnątrz) oryginalnego łoża i dokręcenie ris'ów wydaje mi sie lepszą opcją

 

pozdrawiam

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

Praca tokarza zazwyczaj wyceniana jest na 50-70 pln/h

Zakładałbym, że jest to robota na 2-3h

Dodaj do tego materiał i juz wiesz.

 

Ale:

- takie cuda/wianki ładnie i tanio wychodzą kiedy robisz to samodzielnie, lub kiedy masz dobry układ z tokarzem i możesz mu stac nad glową/ tokarką.

- sprawdż ile takie rozwiązanie będzie ważyć i czy na pewno replika będzie sensownie wyważona.

- wzmocnienie (od wewnątrz) oryginalnego łoża i dokręcenie ris'ów wydaje mi sie lepszą opcją

 

pozdrawiam

 

Rozmawiałem dzisiaj z dziadkiem, mówił, że ma znajomy zakład rusznikarski i ewentualnie tam mogliby mi coś takiego zrobić.

 

Zainteresował mnie też punkt o wzmocnieniu łoża od wewnątrz. W jaki sposób do czegoś takiego się zabrać?

 

Pozdrawiam

Edited by Viarus
Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun...-do-mp5-cm.html

 

A to nie bedzie pasowac ? wydaje mi sie ze tak.

 

Nie mam pojęcia, czy będzie to pasowało, a kupować zestaw montażowy za ponad 100 złotych, tylko po to, żeby sprawdzić, czy będzie pasował nie bardzo mi się uśmiecha.

 

Nie mniej wyślę maila do tego sklepu z zapytaniem i jeśli faktycznie będzie pasowało, to zostanę przy tym rozwiązaniu, jak nie to będę zmuszony wykonać nowe łoże.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...