Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

40.01 (lub) Scarab


Guest extremateria

Recommended Posts

Guest extremateria

40.01 / 465

Scarab / 770

 

Planuję mieć taki zestaw:

 

4 ładownice na 2 magi 7.62 / 4 x 65

2 cargo

1 na telefon.

 

Powinno zostać jeszcze trochę miejsca na klacie.

 

 

Od dawna jestem zdecydowany na Scarab, jednak nie mogę się przemóc. Cenowo mnie odstrasza. Wiedząc, że dodatkowo ponad połowę ceny (lub więcej) tej kamizelki będę musiał wydać na ładownice i resztę.

 

Zdjęć mało, informacji mało (mam na myśli 40.01). Jaka jest ogólna różnica poza obiema kamizelkami i do czego one zostały stworzone?

 

Może ktoś mi jakoś doradzi. Czy warto jednak dopłacić do Scarab, czy może lepiej wybrać 40.01? Powierzchnia nośnia jest sporo mniejsza, wielkość kamizelki również, ale wciąż można wsadzić boczne płyty. Nie zamierzam mieć szelek, pasa. Żadnych tego typu dodatków.

 

/Edit.

 

Kamizelka będzie na lata. Nie planuję wymiany, o sprzęt dbam. Głównie las, otwarte tereny. Krótkie, średnie i długie strzelanki. Wyjazdy, milsimy i cała reszta jest brana pod uwagę.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

SCARAB to bydle, waży na prawdę dużo, jest duży i są wygodniejsze kamizelki. 4101 jest małym PC, bardziej nada się do lasu, chociaż taki PC to także nie jest optymalne rozwiązanie do zielonej

Link to post
Share on other sites

4101 jest małym PC, bardziej nada się do lasu, chociaż taki PC to także nie jest optymalne rozwiązanie do zielonej

 

PC do zielonej? A ja zawsze myślałem, że PC to do czarnej/patroli w 'pojazdach' :F

 

Do autora - zdecyduj sam czego ci trzeba. Czy dużej i ciężkiej kamizelki, którą możesz obwiesić dookoła jak choinkę, czy raczej czegoś co pozwoli zachować ci mobilność kosztem ładowności.

 

I btw. ta kamizelka nazywa się 41.01 - od nazwy JW4101...

Link to post
Share on other sites

Plate carrier z "boczkami" można bezproblemowo obwiesić całą masą szajsu. Dodatkowo bez problemu można nosić niżej pas z dodatkowymi fantami (co w przypadku większych kamizelek już takie oczywiste nie jest).

Link to post
Share on other sites

Plate carrier z "boczkami" można bezproblemowo obwiesić całą masą szajsu. Dodatkowo bez problemu można nosić niżej pas z dodatkowymi fantami (co w przypadku większych kamizelek już takie oczywiste nie jest).

Mam taką konfigurację. Termit z Miwo z płytami + beltkit poniżej. Jest OK i możliwości doboru szpeju też OK.

Link to post
Share on other sites

Plate carrier z "boczkami" można bezproblemowo obwiesić całą masą szajsu. Dodatkowo bez problemu można nosić niżej pas z dodatkowymi fantami (co w przypadku większych kamizelek już takie oczywiste nie jest).

 

SCARAB + PSE Twardy + PPO :)

 

araa.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hej, odkopię trochę temat, a tematyka podobna to po co nowy robić.

Otóż zamierzam powoli zacząć reko JWK, a zastanawiam się nad zakupem jednej z dwóch kamizelek: Termit PLUS bądź 41.01. W kolorze olive drab.

Ogólnie kamizelka do wykorzystania takiego jak w rzeczywistości, CQB, patrole 12h, patrole z pojazdami, walka w terenie zabudowanym i leśnym. Również w ASG będzie, czyli typowe strzelanki.

Do kamizelki przewiduję pas PT-3 lub 2 ( prawdopodobnie jednak PT-3, gdyż będzie też noszony z szelkami do patroli 24h+ )

Prosiłbym o opinie ( bądź linki do opinii ) użytkowników, osób które miały styczność itp.

Zakup oczywiście w miwo lubliniec

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...