Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[KWA] LMT Defender 16 Patrol RIS jako snajperka?


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reegz, przy 600fps działają większe siły, a w niskich temperaturach wszystko jest bardziej kruche, ale nie słyszałem jeszcze żeby komuś KWA zdechło na mrozie.

 

Virusotron, na azteko jest napisane, że oznaczenia są więc nie czaję. Możliwe, że po prostu źle napisali. Ponoć oni sprowadzają ze speca, a tam niema dopisku ,,KWA USA".

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Dzięki ziom :).

My tu gadu-gadu a tu się późno robi, dobranoc.

 

Ażeby nie było, że nabijam sobie posty (pamiętajcie, że nie liczy się ilość, a jakość), to zadam sensowne pytanie: co sądzicie o preckach gunnera? W miarę tanie, a podobno dobre jak promyk. Miał ktoś z mimi styczność?

Link to post
Share on other sites

Reegz, przy 600fps działają większe siły, a w niskich temperaturach wszystko jest bardziej kruche, ale nie słyszałem jeszcze żeby komuś KWA zdechło na mrozie.

 

Virusotron, na azteko jest napisane, że oznaczenia są więc nie czaję. Możliwe, że po prostu źle napisali. Ponoć oni sprowadzają ze speca, a tam niema dopisku ,,KWA USA".

 

Oj... precka to km head albo lay lax albo pdi... oryginalna w kwa jest mniej więcej poziomem systemy.

 

Są oznaczenia ale inne....Tym różniło eis KWA USA od ASG/KWA.

Link to post
Share on other sites

No ja wiem, że lufa w stocku jest dobra, na poziomie systemy, ale pytałem o gunnera, bo podobno są na poziomie promyka.

 

Wiciok: Ja z tymi 130m to żartowałem, i wcześniej to pisałem.

 

A co do FPSów: ludzie w KWA mają na m130 po 500fps+ (żeby nie być gołosłowny, to właśnie troche przejżałem temat o tuningu defendera KWA), więc jakby wsadzić SP140 Guardera, to ok. 600 fps jest możliwe.

Link to post
Share on other sites

...pytałem o gunnera, bo podobno są na poziomie promyka.

 

Jeżeli nie masz co robić z pieniędzmi, to kup sobie od razu tego promyka. Nie ma sensu eksperymentować z lufami, bo zwyczajnie szkoda kasy.

 

...jakby wsadzić SP140 Guardera, to ok. 600 fps jest możliwe.

 

540-550 to raczej tak.

600 to raczej nie.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem KM-Head, Prometheus to wyższa półka niż jakieś Gunnery itp, może to jest dobre w półce Systemy, Guarderów itp, ale nie tutaj. Do snajperki to Promyk albo PDI o ile Cię stać. Tak samo kable i mosfet - jak chcesz reakcję na spust lub lipo 11.1v. Przy czym jak wstawisz LiPola 11.1 bez mosfetu to szybko się pożegnasz ze stykami, pozatym przy takiej mocy moim zdaniem to bardzo nie zdrowe, żeby tłok zostawał w tylnej pozycji z cały czas naciągniętą sprężyną. Tłok shs 14zębów spokojnie na SP130 daje radę, niewiem jak wyżej, trzebaby pogadać z AnRem czy innym serwisantem z forum. Głowicę tłoka zmieniłbym na coś POMowego, wentylowanego żeby chociaż trochę amortyzowała GB. Jeszcze o przypadku pęknięcia GB KWA nie słyszałem, ale przy SP140 na mrozie, bez mosfetu i na alu głowicach może być różnie... Do tego z gumką hop up możesz mieć problemy, bo zazwyczaj G&G Zielona kręci wszędzie świetnie, ja sam osobiście mam Systemę Energy i też jest bardzo fajnie, ale przy 600fps już większe siły działają i nie wiadomo czy nie będzie jej ździerać. Fajnie by było żebyś to ty wiedział co się z repliką dzieje, a nie wysyłał za kazdym razem do serwisu w ramach gwarancji. Do tego płacił za tuning i części 2x więcej żeby były z tego samego sklepu, z gwarancją i w ogóle. Pomijam już to, że bardzo wątpię, aby ASGShop zgodził się zrobić tuning na SP140 bez wymiany w zasadzie WSZYSTKIEGO w środku. To sklep, muszą zarobić więc u nich są komplety do tuningu na SP140 i czy to w KWA potrzebne czy nie to wymienią. Poleciłbym Ci się dobrze zastanowić, postrzelać trochę stockiem, pooglądać trochę filmików z rozbierania tego GB, rozłożyć i złożyć kilkukrotnie i dopiero samemu tuningować. Nie jest to trudne. Mi najwięcej kłopotów sprawiła wymiana okablowania + wstawienie mosfetu, trochę lutowania, raz źle odmierzyłem odległość i kable do wymiany itp itd. Teraz jakbym miał czas to rozkładałbym ją co chwila, fajna zabawa. Aaaa.. ostatecznie zostaje wysłanie jej do kogoś z forum na tuning. Będziesz miał co chcesz w środku i pewnośc że jest dobrze zrobione.

 

KWA ma kilka wad, przedewszystkim body nie jest jakieś hiper wytrzymałe, bo sporo już słyszałem narzekań że tu coś pękło, tam coś odleciało. No i niestandardowa dysza - bardzo fajna zresztą, dlatego szkoda jej zmieniać. Jest na niej idealna szczelność przez co w zasadzie nie wstawimy żadnego kompletu wyciszonych głowic i innych bajerów które odciążają trochę GB przy tych 600fpsach. Musielibyśmy wtedy zmienić na komplet głowicy cylindra, głowicy tłoka i dyszy najlepiej tej samej firmy tak żeby to było na poziomie szczelności stocka.

 

Od razu mówię, że wyciszona głowica tłoka i cylindra Ultimate jest zajebista, ale niestety między głowicą cylindra a dyszą takiej pięknej szczelności nie ma i fpsy spadają, dlatego śmigam dalej na stockowych. Jakby przelecieć wszystkie głowice cylindra jakie są dostępne to może by się znalazło coś dopasowanego : p

 

 

A swoją drogą to 600fps na SP140 chyba ciut przesada rzeczywiście. Na SP120 osiąga się koło 450fps, na SP130 koło 500, na SP140 będzie z 550 do 570 zależnie od poskładania wszystkiego.

Co do GB to tak są wersje KWA USA - po prosu oryginalne KWA z oznaczeniami KWA i LMT Defender - normalne KWA tylko z innymi napisami LMT. Przy czym LMT miało wersję GB v1 gdzie były łożyska 8 i 9 mm, a GB v2 ma normalnie 9mm i nie różni się totalnie niczym z KWA USA. Tych wersji v1 już nigdzie raczej nie ma także nie masz się co stresować. Po prostu na forum krążyły różne plotki w stylu " KWA USA jest lepsze bo w USA mają więcej testów, napewno jest lepsze " i ludzie płacili dla tych innych napisów po 300zł więcej i czekali miesiące. Przy czym jak teraz patrzę na casg.pl(tam są na zamówienie oryginalne KWA USA) to te LMT nawet ładniejsze mają te napisy(patrzyłem na wersję SR10 bo taką mam).

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Bo widzisz Piotrek, ja bym wolał się za to sam zabrać, ale boje się, że po otworzeniu gb odrazu pęknie mi jakaś felerna część...

 

Edit: Starsze wersje mają łożyska 8 i 9mm? Wlaśnie przy tej z azteko jest wzmianka o takich (8 i 9mm).

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Częściowo Piotrek ma rację ,częściowo nie, ale tak to jest jak się ocenia coś na podstawie jednego egzemplarza....

 

Czym się różni wersja z łożyskami 8 i 9mm vs. 9mm ? Całym jednym łożyskiem i kolorem śrubki do regulacji położenia silnika i nie jest to żaden v.1 ,jest to pierwsza wersja 2gbx , która jest tak samo dobra jak "finalna" wersja [posiadałem i taką i taką] :)..

 

Słabe body?Hmmmm chciabym zobaczyć czy jakaś inna replika wykonana ze ZnAl przeżyłaby dachowanie samochodem leżąc sobie na tylnej kanapie (dwie KWA przeżyły bez szwanku ,a AGM poszedł w pył).

 

Głowica wyciszona ultimate pękła mi po jakiś 9-10k kulek na SP140 , jednak oceniam to na podstawie JEDNEJ sztuki którą miałem(może jakiś felerny egzemplarz)...

 

Pęknięty 2gbx widziałem ,jednak nie pękł standardowo na "czole" tylko z tyłu ,z tego co pamiętam na sp170 strzelił...

Link to post
Share on other sites

 

Słabe body?Hmmmm chciabym zobaczyć czy jakaś inna replika wykonana ze ZnAl przeżyłaby dachowanie samochodem leżąc sobie na tylnej kanapie (dwie KWA przeżyły bez szwanku ,a AGM poszedł w pył).

 

 

Przetłumacz to i napisz do KWA - masz gwarantowane miejsce "ambasadora marki" ;)

Link to post
Share on other sites

To jak gdzieś czytałeś to po co się pytasz?Są praktycznie takie same ,no ale cóż zawsze lepiej posłuchać specjalistów co mieli jeden egzemplarz i nawet nie widzieli/nie strzelali z drugiego :icon_wink:.Jedno wiem na pewno na moim 8mm/9mm na sp130, Poldeck wyciągnął stabilne 519fps , później robiliśmy u niego jeszcze 4 KWA na łożyskach stricte 9mm i najwyższy wynik wśród nich to było 508 fps na takiej sprężynie (najniższy 490).

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...