Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Afrati

Użytkownik
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Używamy w ekipie woobie już od kilku lat. Wszyliśmy zamki, tworząc mini-śpiwory. Rozwiązanie jest super, kocyk jest ciepły i miły, waży niewiele i zajmuje mało miejsca, jednak poza typowo letnimi temperaturami nie nadaje się "do spania" w naszych warunkach klimatycznych. Używamy go za to jako pelerynę w czasie wart na simach, jako dogrzanie plecków przy siedzeniu ogniskowym, jako dodatkowy wkład do właściwego śpiwora (zawsze jakiś tam zysk cieplny) czy ostatnio jako underquilt w hamakach. Polecam.
 2. Dziękuję za słowa uznania, Panowie! Nie było łatwo w odpowiedni sposób zmodyfikować wypowiedź tak, żeby jej styl odpowiadał stylowi kolegi Klafil2 ;) A co do lajków... Nie, ja sam nie potrzebuję, ale po kliknięciu na obrazek w moim podpisie można łatwo znaleźć się na pingwinim profilu na FB... A powszechnie wiadomo, że Pingwiny używają w lesie lajków do rozpalania ognia i do ochrony przed deszczem ;)
 3. Ło ziomek ale mu pocisnoles xD Nwm jak se z tym poradzi, pewnie nigdy juz sie nie zaloguje na forum. Jakim prawem kaze ci czytac jakieś gŁupie regulaminy jak zamiast tgo mugłby Ci znalesc mundurr zebys sie nie musiał truzdzic szukaniem. xD
 4. Odezwij się do BT, panowie z FST robili (a zakładam, że wciąż robią) bardzo chwalone imprezy komercyjne. http://wmasg.pl/pl/profil/show/1376/favicon.ico
 5. Cała seria żelowych wkładek firmy IronMan - polecam, używam od bardzo dawna. koledzy z ekipy polecają też wkładki Boreal.
 6. Combaty są sztywne, bo trzeba je rozchodzić - zajęło mi to dosłownie dwa-trzy wyjścia w teren. Teraz nawet wygodnie prowadzi mi się w nich samochód. Do tego zawsze będą sztywniejsze, bo mają gumowy otok dodający im niezajebywalności. Noszone przy -13 i przy +35. Oczywiście z adekwatnymi skarpetami.
 7. Afrati

  Magnum Lynx 6.0

  To zależy od indywidualnych cech noszącego. Ja w swoich dwa tygodnie temu byłem na 24h milsimie - w dzień było ok 35* w cieniu i nie odczuwałem dyskomfortu. Mają jakiśtam system "klimatyzacji" a i gore jest w odmianie "Performance", czyli raczej całorocznej niż zimowej.
 8. Afrati

  Magnum Lynx 6.0

  Magnumów nie nosiłem, niemniej z doświadczeń moich oraz kolegów z ekipy polecić mogę w tej cenie dwa typy obuwia: Grom Protektor wz.743 - znane i lubiane w środowisku, sprawdzone przez setki airsoftowców, wygodne jak bamboszki. Haix Combat High Liability z Goretexem - II gatunek (który praktycznie nie różni się od I) dostępny jest w armyworldzie co jakiś czas w hiperatrakcyjnej cenie 280zł. Nic tylko czatować, bo generalnie jest to obuwie dwie klasy lepsze niż wszystko inne do dostania w cenie do 300zł - normalnie I gatunek kosztuje ok 800zł ;)
 9. No to z przymrużeniem oka, ale w temacie: http://pingwiny.org/recenzja-obrozy-k9/ ;)
 10. Oczywiście, że mogą i rozumieją. Problem w tym, że w większości cywilizowanych krajów istnieją obostrzenia dotyczące maksymalnej energii kinetycznej kulki wylatującej z lufy. Bardzo często jest to 1J czyli ok 328fps na kulkach 0,2g. Chyba, że chcielibyśmy żeby producenci robili "Polish Edition 450fps" jako stock ;) Też brałbym EA - ładnie wykonane, niedrogie i sensowne w upgrade repliki.
 11. Bardzo zły pomysł. Kiedyś jeden z Pingwinów miał przez chwilę czarną kamizelkę. To fatalne rozwiązanie do lasu, ciemna plama rzuca się w oczy jeszcze bardziej niż pustynny kamuflaż. Widzę, że jesteś z Poznania, więc CQB praktycznie tutaj nie uświadczysz. Kupowanie z kolei czarnego munduru i szpeju do lasu to absolutnie bezsensowny pomysł. Chyba, że planujesz swoje ambicje airsoftowe ograniczyć tylko do "jebanek" - wtedy generalnie po prostu będziesz lepiej widoczny od kolegów i więcej czasu spędzisz w respie ;)
 12. Niezamaco. Stricte pasoszelki mogą być trochę przesadzonym pomysłem, ale kilka osób od nas nosi np Battle Belty od Condora albo inne pasy biodrowe, do których nie potrzebujesz szelek. Wtedy na pas wrzucasz np worek zrzutowy, cargo czy fastmaga, resztę nosząc na kamizelce. Zresztą - jak chcesz pogadać o sprzęcie, konfiguracji i dupie maryni też, to wpadaj na http://pingwiny.org/chat/
 13. Na BEL V w tym roku nie było żadnych wymagań ani bonusów płynących z noszenia balistyki. Realnie patrząc - na symulacji (nawet jeśli balistyka daje bonusy do trafień) mało komu chce się nosić ciężki hełm i pełnowagowe repliki płyt balistycznych. Po prostu potencjalna korzyść jest nieadekwatna - kiedy masz do wyboru możliwość zrezygnowania z 4-6kg, to zawsze to robisz. Generalnie ostatnio wśród organizatorów symulacji widzę tendencję do rezygnowania z wymagań odnośnie balistyki. Zresztą zazwyczaj na simie działamy jako namiastka LRRP, a tego rodzaju jednostki zawsze rezygnowały z opanc
 14. Absolutnie nie rozumiem fascynacji początkujących hełmami/kaskami i jednoczesnego olewania nakolanników, które w tej zabawie są drastycznie bardziej przydatne i sensowne w lesie. A chest MIDI od Red River za 180zł- taka cena za oporządzenie w tej jakości i z cordury to świetna okazja na tanie, funkcjonalne, estetyczne i wytrzymałe wyposażenie pod większość działań.
 15. http://zbrojownia.li...roducts_id=1199 taką siatkę sobie weź - oczywiście, że wyglądasz w takiej siatce gorzej niż bez takiej siatki, ale nie tracisz zębów przy trafieniu w usta, więc Twoja decyzja - u nas w ekipie część osób biega bez siatek, część z siatkami. Za dużo się naoglądałem ludzi plujących własnymi zębami, żeby olać maskę na strzelankach. Na zwykłych strzelankach raczej zawsze noszę, w CQB noszę bezwzględnie zawsze, na MilSimach raczej nie noszę wcale - ale to już kwestia wygody przez kilkadziesiąt godzin. Nie odnotowałem żadnych problemów w oddychaniu, możliwe, że Twoi koledzy
×
×
 • Create New...